SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

SWAN Ti ponúka živý prenos z TEDx Trnava!

Už túto sobotu sa po prvý raz uskutoční TEDx aj v Trnave. Na podujatí sa môžeš stretnúť so zaujímavými ľuďmi a ich bohatými myšlienkami a nápadmi.
 

Čo je TEDx?

Platforma TEDx je založená na 2 základných princípoch. Prvým je označenie konferencie TED (začiatočné písmená slov Technology, Entertainment, Design), ktorú si účastníci najčastejšie spájajú s heslom „myšlienky hodné šírenia“. Druhým je symbol x predstavujúci znak nezávislého organizovaného podujatia TED na ktoromkoľvek mieste na svete.

Prvá štvordňová konferencia TED sa konala v Kalifornii v roku 1984 a odvtedy globálne hnutie TED neustále rastie. Miestne a samostatne organizované konferencie TEDx umožňujú ľuďom stretnúť sa a v rámci programu zdieľať bohatstvo jedinečných myšlienok a nápadov. Na konferencii TEDx vystupuje viacero ľudí z rôznych oblastí, ktorí majú krátke príspevky – tzv. TED Talks. Za vopred určený čas musia publiku vyjadriť svoje "posolstvo" a motivovať ho tak k šíreniu ich myšlienok.

 

TEDx v Trnave

Táto motivujúca konferencia sa uskutoční aj v Trnave. V sobotu 23. 11. od 12-tej hodiny je v priestoroch Synagógy pripravený bohatý program. Cieľom aj trnavského TEDx-u je podnietiť zúčastnených ku kreatívnym diskusiám a nadviazaniu vzťahov. Pevne dúfame, že sa to organizátorom podarí.

Na ukážku si môžeš pozrieť video, v ktorom mladý talentovaný Jakub Ptačin rozpráva o Operačnom systéme krajšie Slovensko. Podstatou je, že sa „nemáme na koho vyhovárať, ale spraviť si to tu krajšie sami, pretože „oni“ to za nás nespravia“.

 

Živý prenos vďaka SWANu

Nestíhaš prísť v sobotu do Synagógy, bývaš ďaleko od Trnavy alebo máš už iné plány? Nevadí! Vďaka SWANu a FMK UCM môžeš konferenciu sledovať z celého Slovenska aj zo zahraničia. Živý prenos z konferencie bude po celý deň k dispozícii na stránke TEDx Trnava www.tedxtrnava.sk

Veľa inšpiratívnych myšlienok praje SWAN.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií