SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

SWAN partnerom 11. ročníka súťaže Networking Academy Games 2016

(9. júna 2016, Košice) Na Technickej univerzite v Košiciach dnes ráno odštartoval 11. ročník národného kola súťaže študentov stredných a vysokých škôl v oblasti sieťových technológii - Networking Academy Games 2016 (NAG 2016). Telekomunikačný operátor SWAN, a. s., je aj tento rok partnerom súťaže a dlhodobo sa snaží podporovať nadaných študentov v získavaní odborných IT zručností.

Slávnostné otvorenie súťaže sa uskutočnilo v priestoroch Univerzitnej knižnice TUKE, za účasti zástupcov IT priemyslu, partnerov súťaže a akademickej sféry. Samotná súťaž prebieha v priestoroch laboratórií Katedry počítačov a informatiky.

„Rozhodli sme sa v spolupráci s Technickou univerzitou v Košiciach opäť podporiť mladých ľudí, ktorí si zvolili štúdium sieťových technológií. Tento odbor je stále viac populárny a aj preto nás teší, že môžeme byť partnerom takéhoto významného podujatia, na ktorom možno objavíme mladý talent vhodný aj pre našu spoločnosť,“ uviedol výkonný riaditeľ SWAN, a. s., Martin Mosný.

Do národného kola postúpilo zo školských kôl viac ako 100 jednotlivcov a študentských tímov, ktoré budú súťažiť v dvoch kategóriách. V prvej kategórii HS3 bude úlohou trojčlenných stredoškolských tímov v priebehu hodiny vyriešiť problém v prevádzke segmentu počítačovej siete. V druhej kategórii UNI budú obdobný problém riešiť jednotlivci zo stredných a vysokých škôl.

Slovensko patrí medzi európsku špičku v príprave sieťových špecialistov na báze programu sieťových akadémií. Vzdelávací systém, ktorý tvorí päť univerzitných pracovísk a viac ako 60 stredných škôl, je schopný ročne pripraviť viac ako 400 sieťových odborníkov na úrovni priemyselného certifikátu CCNA. V súčasnosti v rámci programu sieťových akadémií študuje v SR viac ako 5 000 študentov. Slovenskí študenti patria k najúspešnejším aj v medzinárodnom meradle. V minulých rokoch si odniesli v jednotlivých kategóriách viacero prvenstiev a ocenení.

Vedomosti a zručnosti v oblasti počítačových sietí dnes požadujú nielen veľké, ale čoraz častejšie aj menšie spoločnosti. Preto je o týchto odborníkov veľký záujem. Už samotný priebeh súťaže sledujú mnohé významné firmy, ktoré môžu medzi študentmi identifikovať nové talenty a osloviť ich s ponukou na spoluprácu. Práve sieťové akadémie učia budúcich IT profesionálov navrhovať, konfigurovať a prevádzkovať počítačové siete. Mladí ľudia s týmito znalosťami majú v dnešnej dobe výbornú perspektívu na uplatnenie sa na trhu práce.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov národného kola 11. ročníka súťaže a odovzdanie cien víťazom sa bude konať dňa 28.6. 2016 v Bratislave v rámci tlačovej konferencie organizovanie ITAS za účasti zástupcov akademickej sféry, IT priemyslu ale aj médií.

Informácia o súťaži je uverejnená aj na: http://www.netacad.sk.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií