SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Spoločne sme vo SWANe podporili nezávislosť nadaného umelca

Dotýkajú sa nás osudy druhých, sú súčasťou našich každodenných dní. V uplynulých dňoch mali zamestnanci spoločnosti SWAN možnosť pozrieť sa na svet očami nadaného umelca. V priestoroch átria v našej bratislavskej centrále, vystavoval 42 obrazov maliar František Tóth, z ktorých sa hneď v prvé dni predal takmer každý tretí vystavený obraz. Celá vyzbieraná suma putovala na výzvu na darcovskom portáli ĽudiaĽudom.sk, kde prebieha zbierka podporujúca tohto nadaného umelca.

Ferko Tóth je maliar so zdravotným znevýhodnením, ktorému maľovanie obrazov už od detstva pomáha vyjadrovať svoje pocity a emócie a prostredníctvom nich prehovárať k ostatným okolo seba. Inšpiruje sa okolitým svetom, ľuďmi, správaním sa človeka, či dôsledkami jeho konania. Obrazy tvorí z rôznych aj recyklovaných materiálov.

„Maľbou vyjadrujem to čo cítim, vidím, vnímam. Maľba je moja cesta k samostatnosti. Maľba je to čo viem a chcem dávať spoločnosti, aby som mohol byť,“ hovorí o sebe maliar František Tóth.

Zbierka SWAN pre nadaneho maliara Ferka Totha

Ferko je znevýhodnený oproti mnohým v parametroch hodnotiacich škál dnešnej modernej doby, avšak zvýhodnený čistotou svojich emócií k ľuďom, životu, či pravým pomenovávaním vecí. Náročné výzvy života prijíma so silnou vierou v dobro a svojím pozitívnym prístupom môže byť príkladom pre mnohých. Napriek náročným okolnostiam dokáže pomáhať aj druhým so silným zdravotným postihnutím - nakreslí im obrázok, vyrobí niečo pre potešenie alebo si ich vypočuje a povzbudí.

V spoločnosti SWAN sme sa preto rozhodli dať umelcovi príležitosť prehovoriť aj k nám prostredníctvom svojich obrazov. Spolu sa nám tak podarilo vyzbierať sumu takmer 1000 EUR, ktoré umelcovi pomôžu, aby sa mohol naďalej zdokonaľovať v tvorbe a organizačne zabezpečiť vlastné výstavy obrazov.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií