SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

​​Smart firmy a mestá: Ako pomáhajú technológie a internet vecí zvládať pandémiu koronavírusu?

Inteligentné je už všetko okolo nás. Náš mobil, domácnosť plná automaticky ovládaných svetiel či kúrenia alebo softvér, ktorý využívame na každodennú prácu. 

Každodenný život ale žijeme aj mimo svojich bytov a kancelárií. Tam na nás navyše v posledných mesiacoch číhajú aj riziká, ktoré sme predtým nepoznali.

Našťastie, SWAN pomáha aj firmám, aby aktuálne obmedzenia a nariadenia zvládli čo najľahšie, najlacnejšie a ich zákazníci boli obmedzení čo najmenej. Hodia sa tieto riešenia aj pre váš biznis?

Termokamery merajúce teplotu zákazníkov a zamestnancov

Nariadenia vlády aj COVID automat platný pre daný okres sa za posledný rok a pol zmenili už nespočetnekrát. 

Nezáleží ale na tom, či vám aktuálne povinnosť kontrolovať telesnú teplotu osôb vstupujúcich do budov nariaďuje vyhláška, alebo nie – stále ide o jednoduché opatrenie, ktoré vám dodá dávku istoty, že je všetko OK. 

Väčšinou však vyťaží  minimálne jedného zamestnanca alebo príslušníka SBS. Vďaka SWANu dokážete meranie zautomatizovať. 

Základná verzia riešenia prispôsobiteľného na mieru ponúka prakticky okamžité meranie s presnosťou od 0,3 °C. Navyše, termokamera úspešne detekuje aj to, či má osoba nasadené rúško, alebo nie. Automaticky, bez nutnosti návštevníkov upozorňovať alebo žiadať o spoluprácu. 

Termokamera

obr: Flickr.com / Nick Gray

Videokonferencie, ktoré naozaj fungujú

Za posledný rok oveľa viac pracujeme z domu a využívame nástroje ako je Zoom, MS Teams a podobne. Na komunikáciu v rámci tímu, ktorý sa dobre pozná, možno stačia, no ak má video nahradiť skutočné biznis stretnutie s potenciálnym klientom….

Všetko musí šliapať na 100 %, v maximálnej kvalite a bez otravného 40-minútového limitu.

SWAN pre vás zabezpečí telekonferencie aj videokonferencie. Pri telekonferenciách stačí vytočiť správne telefónne číslo a zadať prístupový kód, fungujú teda aj na miestach bez spoľahlivého internetu či v zahraničí, kde môžu byť problémom poplatky za dáta. 

Videokonferencie od SWANu zabezpečia perfektný zvuk a video vo Full HD kvalite, ktoré ale ponúkajú aj ďalšie funkcie navyše.

Samozrejmosťou je end-to-end šifrovanie, zdieľanie obrazoviek, ale aj nahrávanie a pripájanie sa cez WEB, bez nutnosti čokoľvek inštalovať, čo určite ocenia všetci vaši klienti. 

Ohúrte ich tým, že používate vlastné spoľahlivé a jednoduché riešenie, alebo si do zasadačky objednajte samostatné zariadenie s vlastným monitorom a kamerou.

Videokonferencie

Dáta pre všetkých na home office

Pracujú vaši zamestnanci z domu? Niektoré úkony určite zvládnu aj sami, čo však v prípade, že potrebujú navzájom zdieľať dáta, ktoré by navyše rozhodne nemala vidieť konkurencia, alebo ktokoľvek iný?

Služba Network Storage vám ponúka škálovateľné a bezpečné úložisko s veľkosťou až do niekoľkých stoviek terabajtov.

Nekupujte vlastný hardvér, na ktorý ani nemáte miesto a neriskujte s komerčnými službami, ktoré sú vďačným cieľom hackerov. 

SWAN tiež dokáže vaše pobočky prepojiť bezpečným VPN tunelom, aby boli dáta využívané vašimi zamestnancami naozaj súkromné a zabezpečené.

VPN SWAN

IoT riešenia na mieru

SWAN vám dokáže navrhnúť a spojazdniť aj IoT riešenia presne podľa vašich potrieb. V tomto segmente je využitie naozaj nekonečné.

Potrebujete s pomocou celého radu senzorov online sledovať polohu zásob v sklade, obsadenosť parkovacích miest alebo monitorovať všetky vstupy do objektu

Nielen prostredníctvom kamier, ale aj analýzou prostredia na únik plynu, vody, vznik požiaru alebo kontrolu teploty. Dokážeme navrhnúť aj systém, ktorý by online trackoval všetky vozidlá vo vašej firemnej flotile. 

Viac informácií získate po nezáväznom vyplnení formulára

IoT SWAN


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií