SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Šialené internetové rekordy

Rekordy, to nie sú len ťažké váhy, rýchle autá či šprint na 100m. Pozrite sa, ako vyzerajú tie internetové!

 

Najsledovanejšie video na Internete

Neprekvapí vás, že to je Gangnam Style s 2,5 miliardami videní. Čo vás však možno prekvapí je, že z top 20 videí je až 18 videoklipov ďalších veľkých hviezd – Taylor Swift, Eminem či Shakira. Spolu majú videá v tomto rebríčku až 22,5 miliardy videní! Video, ktoré nebolo točené s komerčným zámerom, je až na 22. priečke. Je to táto legenda:

 

Najrýchlejšie pripojenie na svete

Svetový rekord v najrýchlejšom prenose dát drží Dánska Technická Univerzita. Jej výskumníkom sa podarilo preniesť 43 terabitov za sekundu. Je ťažké si takúto rýchlosť predstaviť. V preklade to znamená, že za sekundu by ste si mohli stiahnuť asi 5000 filmov.

Ak sa však bavíme o reálnych rýchlostiach, najrýchlejšie pripojenie si užívajú ľudia v Južnej Kórei – v priemere 25 Mbit/s. Dobrá správa je, že so SWAN MULTIMEDIA môžete mať rýchlosť až 90 Mbit/s :)

 

Najlajkovanejšia fotka na Instagrame

Na Instagram si ľudia fotia rôzne hlúposti – obedy, západy slnka, Kim Kardashian... A práve Kim dlho držala rekord o najlajkovanejšiu fotku. Bol to obrázok z jej svadby s raperom Kanyem Westom.

To sa ešte dá pochopiť. Dve veľmi známe celebrity majú svadbu, stoja pred gigantickou stenou z bielych ruží... Ale aktuálny titul o najlajkovanejšiu fotku drží Kimina sestra – Kendall Jenner. Má 3,2 milióna srdiečok.

 

Podmorské káble

Na dne oceánov ležia káble, ktoré zabezpečujú prenos dát medzi svetadielmi. Spolu majú viac ako 885 000 kilometrov a najdlhší z nich sa tiahne z Nemecka až do Kórey. Hrubé sú menej ako 8 centimetrov! Jediný kontinent, ktorý nimi nie je pripojený, je Antarktída. Keď sa nad tým zamyslíme, nie je to až také prekvapenie...

Prvýkrát boli podmorské vodiče na komunikáciu použité v roku 1842 v newyorskom prístave. Vtedy samozrejme cez ne netiekol internet ale telegrafný signál.

 

Najstaršia webstránka

Stále aktívna je stránka, ktorá bola údajne naposledy upravovaná v roku 1992. Je od samotného vynálezcu World Wide Webu, sira Tima Bernersa-Leeho! Nájdete ju tu.

Najdlhšia webová adresa

Už ste niekedy počuli, ako znie welština? Takto:

Ešte fascinujúcejšie je, ako vyzerá v písanej forme. Popis pod videom, ktoré ste si práve pozreli, znie:

„Cymry enwog a phroffesiynol yn sôn am sut mae'r Gymraeg yn allweddol i lwyddiant eu gyrfa neu fusnes.“ A v preklade znamená: „Welšské celebrity hovoria o tom, akú úlohu zohrala welština v ich úspechu.“

Najdlhšia webová adresa na svete je práve vo welšskom jazyku. Znie http://llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch.co.uk/ a aj keď je to názov dediny, má preklad. Po slovensky sa volá „Kostol svätej Márie v dutine bielej liesky blízko silného víru a Kostol svätého Tysilia z červenej jaskyne.“

Nevieme ako vy, ale my sme celkom radi, že nemusíme zadávať názvy welšských dedín do GPS navigácie. :-)

Ktorý z internetových rekordov vás prekvapil najviac?

CTA IMAGE
Vyskúšajte náš vysokorýchlostný
neobmedzený internet
za skvelé ceny.
Zistite viac o produkte

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií