SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Seriály sú späť! 5 tipov na jesenné pozeranie

Leto je už minulosťou a dni sa začínajú skracovať. Doma tak zrejme začneme tráviť viac času a veľmi často dostaneme chuť na dobrý seriál. 

Vedia to aj veľké streamovacie služby, ktoré si práve na september pripravili nálož noviniek. 

Viete, čo treba pozerať? 

Money Heist - 5. séria (Netflix)

Veľká paráda zachytávajúca ťaženie partičky gangstrov s menami podľa svetových metropol sa chýli do finále. Netflix teraz pridal naozaj poslednú sériu, kde sa dozvieme rozuzlenie príbehu Tokio, Berlin, Lisabon, Ria a samozrejme, aj všemocného Profesora.

V 5. sérii sa strieľa a ukrýva pred výbuchmi viac, než kedykoľvek predtým (spoiler: podľa niektorých kritikov až priveľmi), no keď ste videli štyri predchádzajúce, toto je povinnosť.

Sex Education 3. séria (Netflix)

Sú veci, o ktorých sa rozpráva pomerne ťažko. Nie však v prípade, že je vaša matka certifikovaná terapeutka. 

Utiahnutý Otis sa tak v tretej sérii stretáva s celým radom nových postáv. Dôvody prečo tento kúsok neminúť, sú však jasné. 

Perfektný britský humor, tínedžerské problémy, skvelý príbeh a exkluzívna estetika, ktorá seriál vracia kdesi do 80. až 90. rokov. Je to teda vintage, ale nechýbajú moderné smartfóny a veľmi aktuálne problémy mladých. 

Scény z manželského života (HBO)

Ak si chcete odpočinúť od neustálej akcie a nepotrebujete sledovať len komédie, určite dajte šancu limitovanej minisérii HBO a perfektnému Scenes from a Marriage

Donúti vás možno zamyslieť sa aj nad vlastným vzťahom a rodinou, no upozorňujeme, že témy, ktoré seriál otvára, rozhodne nie sú žiadna zábava. 

Hovorí sa dokonca, že po odvysielaní seriálu v domácom Švédsku náhla stúpla rozvodovosť a zvýšil sa počet klientov manželských poradní. 

Kultový režisér Ingmar Bergman skrátka znova trafil do čierneho. 

Služba HBO GO je navyše dostupná pre všetkých zákazníkov s aktivovaným balíkom HBO alebo HBO Max a digitálnej TV od SWANu za mesačný poplatok 1€. Balík HBO obsahuje kanály HBO 1 až HBO 3 za mesačný poplatok 7,99 €.

Ted Lasso (Apple TV+)

Áno, Apple TV+ nemá toľko fanúšikov ako Netflix alebo HBO, no to neznamená, že sa tam nenájde kvalitný obsah. Jablčný gigant navyše nerobí drahoty a svoj obsah vám za základné predplatné napáli rovno v 4K rozlíšení. Dobré napríklad na vyskúšanie novej telky, či?

Aj podľa výsledkov nedávnych cien Emmy je toto vôbec tá najlepšia komédia, ktorá sa aktuálne dá vidieť. 

Veď posúďte sami. Americký tréner amerického futbalu, ktorý príde do Británie trénovať ten náš európsky. To nemôže dopadnúť inak, ako váľaním sa po zemi a chytaním za brucho. 

Nadácia (Apple TV+)

Doslova hodiny odrátavame aj do štartu dychberúceho sci-fi na základe knižnej predlohy Isaaca Asimova, ale v exkluzívnom a poriadne drahom prevedení plnom špeciálnych trikov a scenérií. 

Vyhnanci na ceste za záchranou ľudstva. Poverený znovuvybudovaním civilizácie. Toto musíte vidieť. 

Slovenské televízie taktiež skúšajú zaujať

Naše televízie to skúšajú skôr s licencovanými reality show, no aj tie majú svojich fanúšikov.

RTVS o chvíľu odštartuje s kuchárskym hitom Pečie celé Slovensko, Markíza naopak prináša druhú sériu úspešného formátu Utajený šéf a ďalšiu Farmu

Nájde sa ale aj seriál s obľúbenými hercami. Skúsiť môžete Sestričky alebo jojkársku Nemocnicu. Konkurenciu reality show prináša ďalšia séria Česko Slovensko má talent. 

Slovenské televízie si pozriete jednoducho, vďaka digitálnej TV od SWANu. Stačí si len vybrať ten správny balík s vašimi obľúbenými stanicami.  

Ak preferujete streamovacie platformy, budete potrebovať poriadne rýchly internet


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií