SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Seriálové leto pred nami. Čo pribudlo na Netflixe a ďalších streamovacích službách?

Hollywoodske štúdiá sú v časoch koronavírusu zatvorené a nakrúcanie nových dielov vašich obľúbených seriálov sa pravdepodobne trochu predĺži. Našťastie, Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video aj Apple TV teraz vo veľkom pridávajú obsah, ktorý bol dokončený už vlani.

Noviniek v týchto streamovacích službách je tak naozaj dosť a vám možno nebude stačiť ani celý ďalší mesiac, aby ste ich všetky dobehli!

Netflix má všetky diely Harryho Pottera!

Čarodejnícku ságu z pera J. K. Rowlingovej pozná asi každý. Hitom boli knihy aj všetkých osem filmov, ktoré teraz nájdete priamo na Netflixe za jedno mesačné predplatné.

Od Kameňa Mudrcov až po dvojdielne Dary smrti ide o vyše 20 hodín príbehov pre deti aj dospelých. O program na najbližšie týždne tak má každý fanúšik mágie a fantasy postarané. 

Upozorňujeme však, že Netflix má Pottera iba v angličtine s anglickými titulkami.

Netflix

After Life 2 - Skvelý Ricky Gervais je späť

Pokiaľ chcete zostať v spojení s britskými hercami, rozhodne by ste si nemali nechať ujsť druhú sériu perfektného seriálu After Life.

Komik a zabávač Ricky Gervais exceluje v príbehu, v ktorom budete plakať od smiechu aj dojatia, jeho filmová postava sa totiž musí vyrovnávať so smrťou manželky aj myšlienkami na samovraždu, no pritom ju neopúšťa svojský a mimoriadne cynický humor ďaleko za hranou. 

Space Force - zábava na Zemi aj vo vesmíre

Hlavným hrdinom pripravovanej novinky, ktorá premiéruje 29. mája, je Steve Carell. Ten svojej kariére vďačí práve Gervaisovi. Brita totiž nahradil v americkej verzii kultového sitcomu The Office.

Tentokrát z neho bude generál zodpovedný za vybudovanie novej armády Spojených štátov amerických. Takej, ktorá bude operovať vo vesmíre a bude z toho naozaj galaktická zábava.

Hollywood - tentokrát trochu inak

Ak sa vám vlani páčila tarantinovka Once Upon a Time in Hollywood s trochu iným pohľadom na hviezdy strieborného plátna, nemali by ste si nechať ujsť netflixovský seriál Hollywood.

Má zachytávať zlatú éru Los Angeles po druhej svetovej vojne, kedy bola sláva všetkým, no Amerika stále bojovala s tým, čo je vlastne v spoločnosti správne a prípustné 

Seriály vás môžu naučiť aj cudzie jazyky. A zďaleka nie len angličtinu

Ako vám ide jeden z cieľov, ktoré ste si zrejme stanovili v karanténe - zlepšiť sa v cudzích jazykoch? 

Odpoveď asi všetci poznáme, no stále nie je neskoro! Netflix už nie je len americká produkcia. Práve naopak, jedny z najlepších seriálov posledných mesiacov pochádzajú z Európy a v originále sa v nich nehovorí anglicky.

Zapnite teda titulky a originálne znenie v úžasnom Money Heist (Casa del Papel), kde sa skupina naozaj svojráznych postáv v neskutočne prepracovanom scenári snaží ukradnúť poriadne veľký balík peňazí. Vonku sú už tri série.

Vlastne, poriadne prekombinovaný je aj nemecký Dark, plný záhad a cestovania v čase. Rýchlo zistíte, že jedna postava sú vlastne dve, respektíve tri, no to už poriadne predbiehame. Je dosť možné, že tento seriál budete musieť vidieť viackrát, pretože otázkou nie je KTO, KDE, ani AKO, ale KEDY?

HBO GO - tretia séria Westworld

Tento rok vyšlo aj ďalšie pokračovanie pôvodne westernovej drámy Westworld. Hlavné “postavy”, ktoré nie vždy musia byť naozaj ľudia, sa v trojke už dostali aj do reálneho sveta.

A poriadne využívajú to, že nad nami majú poriadnu prevahu. Ako však poznať, kto je skutočný a kto tak trochu stroj?

Klasiky na Amazon Prime Video a niečo iné na Apple TV

Aj Amazon Prime Video prináša niekoľko nových a originálnych diel, no my ju odporúčame kvôli nestarnúcim klasikám. Dva a pol chlapa, Dr. House, Monk alebo filmy ako Shrek, Gladiátor, Jurský park...

Zabúdať netreba ani Apple TV+, ktorú má každý, kto si v poslednom čase kúpil nový iPhone, na rok úplne zadarmo. Keďže ide stále o novinku, za zmienku stojí takmer všetko - The Morning Show, Servant, vesmírny For All Mankind, See alebo úplne nový Trying.

Apple TV nezabúda na slovenské titulky a preložené by mali byť takmer všetky seriály na tento službe. Aj preto z nej môže byť poriadny čierny kôň, ak si nechcete predplácať úplne všetky platformy.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií