SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Rozprávkové filmy a seriály pre celú rodinu

K vianočným sviatkom a pohode neodmysliteľne patria aj klasické filmy a rozprávky, ktoré ste už možno veľakrát videli, no najkrajšie sviatky roka si bez nich nikdy nedokážete predstaviť.

Slovenské a české televízie preto nezaháľajú a majú pre vás celkom pestrú ponuku. Nikomu sa však pri stromčeku a koláčoch nechce študovať program – preto sme pre vás to najlepšie vybrali my.

Piatok 24. 12. (Štedrý deň)

Prvý a najdôležitejší deň budete pravdepodobne štartovať poriadne skoro, pretože treba pripraviť kapustnicu aj rybu a postaviť vianočný stromček. Televízie preto zaujmú klasickými filmami už krátko po obede.

Deti môžete “upratať” k prvej rozprávke Pyšná princezná o 10:25 na Markíze.

Na Jednotke potom nasledujú Vianočné oblátky o 13:25 od Martina Kukučína, kde sa dozviete veľa o zvykoch našich predkov. A možno tam nájdete aj tie vaše, ktoré si večer stihnete pripomenúť.

Ak vám však čiernobiely obraz príliš nevonia a namiesto česko-slovenských klasík dávate prednosť tým zahraničným, hneď trojicu filmov po sebe má pre vás pripravená TV JOJ. O 13:45 prichádza mladý Kevin v prvej časti Sám doma a hneď po ňom moderná Doba ľadová či Ľadové kráľovstvo (Frozen) aj s Olafom. 

Doba ľadová, Frozen (TV Program Vianoce)

Od 17:05 sa zas oplatí naladiť Markízu. Môžete tu čakať Perinbabu z dielne výhradne slovenských filmárov. O 19:15 ide povinný Mrázik a 20:55 snáď navždy aktuálne Pelíšky s Miroslavom Donutilom, otcom Jiřím Kodetom ale aj Emíliou Vášáryovou a Boleslavom Polívkom. 

Po večeri sa môžete rozhodnúť pre pokračovanie Sám doma 2: Stratený v New Yorku (JOJ, 20:30), Princeznú so zlatou hvězdou (Jednotka, 20:30) prípadne Tri oriešky pre Popolušku (ČT1)

Ak sa nemôžete, alebo radšej nechcete zúčastniť tradičnej polnočnej omše, RTVS ju bude o polnoci vysielať naživo. 

Sobota 25. 12. (Prvý sviatok vianočný)

Na sobotu je naším vianočným tipom prekvapivo dobre spracovaná “moderná” Popoluška (DOMA, 20:30). Libuši Šafránkovú tu nahrádaza Lily James, no nádherný vizuál príbehu dokonale sedí a preto mu pokojne dajte šancu.

Markíza má o 17:20 komédiu S tebou mě baví svět a ČT1 klasickú rozprávku na motívy Boženy Nemcovej, no namiesto čiernobielych kotúčov nakrútených modernou formou so súčasnými hercami. O 20:05 si nalaďte Anděl Páně.

Nedela 26. 12. (Druhý sviatok vianočný)

Jozef Króner a Pacho, hybský zbojník je program na nedeľu 20:20 na Jednotke.

Na JOJ naopak budú pokračovať “hollywoodske” filmové série. Od 9:20 v programe nájdete Dobu ľadovú 2 a od 15:00 už trochu menej podareného Sám doma 3, keďže Macaulaya Culkina a jeho rodičov nahradili úplne iní herci. Šancu im však dať môžete. 

Dávate prednosť streamovacím službám? 

Výborný krok! Filmy si pozriete vtedy, kedy chcete vy a ešte vás ani nebudú otravovať reklamy, ktoré sa k Vianociam naozaj nehodia. A ak si platíte predplatné pre to najvyššie UHD rozlíšenie, ešte aj oveľa lepšie otestujete svoj nový televízor.

Na najobľúbenejšom Netflixe sa v týchto dňoch na čelo rebríčka dostáva A Castle for Christmas a Brooke Shieldsová (áno, to je to dievča z Modrej Lagúny) v úplne novej úlohe matky, ktorá by rada strávila Vianoce so svojou dcérou, no život ju preniesol do úplne inej krajiny a zámočku na škótskom vidieku.

Pokiaľ ale dávate prednosť mužom (dobre, chlapcom) v úlohe hlavných hrdinov a namiesto romantických komédií stále preferujete rozprávky, britský Chlapec, ktorému hovoria Vianoce (A Boy Called Christmas) má všetko, čo potrebujete. Sneh, trochu mágie, hovoriace zvieratká aj šťastný koniec. Všetko, pochopiteľne, aj s českým dabingom. 

Pre najmenšie deti je tu vianočný diel Ovečky Shaun (The Flight Before Christmas) a trochu starších kresleno-filmový Polárny expres s Tomom Hanksom alebo animovaná rozprávka Klaus.

Veľkú radosť ale spraví fanúšikom aj nová streamovacia služba HBO MAX, respektíve u nás stále HBO GO. Síce až po Vianociach, presne 1. 1. 2022, no uvedie dlho očakávané “pokračovanie” celej série príbehov o Harrym Potterovi

Presne tak, na jednom mieste sa po 20 rokoch stretne Ron, Hermiona aj Harry, hoci tentokrát budú herci skôr spomínať na všetko, čo na pľaci zažili. Kým sa tak stane, možno bude ideálne pozrieť si všetkých osem predchádzajúcich filmov od Kameňa mudrcov až po Ohnivú čašu, čo poviete? Veď kedy, ak nie počas sviatkov! HBO GO má celú kolekciu.

Vianoce so SWAN GO

Pohodlnú cestu, ako rozprávky z ponuky slovenských a českých televízií sledovať, kedy chcete vy, ponúka aj aplikácia SWAN GO.

Okrem mobilu, tabletu a počítača si ju môžete nainštalovať aj do novších smart televízorov a vďaka 7-dňovému archívu tak získate prístup k všetkému, čo sa počas vianoc vysielalo v TV, naozaj kedykoľvek. To všetko už od 3,99 eur mesačne


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií