SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Rozhovor s novým výkonným riaditeľom Martinom Mosným

V poslednom období v médiách pomerne často spomínané spoločnosti SWAN a SWAN Mobile patria do skupiny DanubiaTel, ktorá sa okrem tradičných telekomunikačných služieb a projektov systémovej integrácie venuje aj oblastiam ako sú IT riešenia, internetové médiá či mobilné komunikácie.

Príchod 4. mobilného operátora si spontánne vyžiadal lepšie využitie synergického potenciálu podnikateľských aktivít v skupine DanubiaTel a s ním súvisiace organizačné a personálne zmeny. Akcionári sa preto rozhodli prispôsobiť novej stratégii aj štruktúru DanubiaTelu a od júla 2015 rozdelili aktivity holdingu do 3 hlavných oblastí:

- telekomunikácie,

- IT,

- internet.sk - ktorá bude zastrešovať spoločné podniky so zameraním na webové a mediálne projekty.

 

Spoločnosti SWAN a SWAN Mobile tvoria prvú skupinu - telekomunikácie. Na jej čele stojí bývalý riaditeľ pre stratégiu a rozvoj spoločnosti SWAN, Martin Mosný.

A práve s Martinom sme pre vás pripravili krátky rozhovor.

 

Od júla ste výkonným riaditeľom, čo na to hovorí Vaša rodina – oslávili ste to s nimi?

Ja si veľmi nepotrpím na oslavy, ale faktom je, že ma doma najbližší prekvapili a pripravili mi malú rodinnú oslavu, kde bola dokonca aj torta. Bolo to fakt milé.

 

Predtým ste pôsobili ako riaditeľ pre stratégiu a rozvoj spoločnosti SWAN, čo vnímate ako najväčší rozdiel?

Zatiaľ vnímam len pocit väčšej zodpovednosti a záväzku voči celej firme a jej akcionárom, ale ešte som nikdy nebol výkonným riaditeľom a na novej pozícii som veľmi krátko, takže zatiaľ to neviem dobre porovnať. Najlepšie to asi vystihnú dva rozhovory, ktoré som mal doma:

Rozhovor s manželkou prebehol asi takto:
Ja: Vyzerá to tak, že budem výkonným riaditeľom.
Ona: Aha, a čo to v praxi znamená?
Ja: Hmm, asi ešte viac práce.
Ona: Hmm, a čo to znamená pre nás?
Ja: Hmm, asi že budem ešte menej doma.
Ona: :(

Rozhovor s deťmi prebehol asi takto:
Ja: Vyzerá to tak, že budem výkonným riaditeľom.
Oni: Ale veď ty si už bol riaditeľ, nie?
Ja: Áno.
Oni: Tak to budeš teraz akože ešte väčší riaditeľ?
Ja: Áno, niečo také.
Oni: Aha. Ok.

 

Aké budú Vaše prvé kroky v pozícii výkonného riaditeľa?

Celá organizačná zmena, tak ako bola komunikovaná, má svoje dôvody – sú nimi meniaca sa situácia na trhu a zmena pozície a charakteru našej spoločnosti. Na tieto zmeny musíme prirodzene reagovať a to so sebou samozrejme prinesie niektoré kroky, ktoré budeme musieť vo viacerých oblastiach urobiť. Budú to však všetko kroky, ktoré budú podporovať ďalší rozvoj a na niektorých sme už začali spolu s ostatnými riaditeľmi pracovať. Budeme ich predstavovať postupne v najbližších týždňoch a mesiacoch – tak ako budú dostávať svoju konkrétnu podobu.

 

Aké sú Vaše priority?

Rodina a zdravie. A robiť to, čo ma baví a robiť to dobre. A popri tom všetkom zostať sám sebou, mať radosť zo života a môcť sa pozrieť kedykoľvek sebe aj ostatným rovno do očí.

 

Je leto, obdobie dovoleniek, chystáte sa niekam oddychovať?

Ak tomu nebude nič brániť, chcel by som ísť s rodinou tradične na desať dní do Chorvátska. Tento rok som si stanovil dva ciele: Dokázať aspoň jeden deň zabudnúť na prácu a prečítať aspoň jednu knihu. Snáď sa to podarí.

CTA IMAGE

Chcete od nás dostávať digitálne tipy a vedieť ako prví, čo máme nové?


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií