SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Rodičia by sa mali mať na pozore: prichádzajú PC hry zadarmo

Počítačové hry sú tu už roky a z času na čas určite narazíte na články o tom, či môžu za zvýšenú agresivitu detí alebo naopak pomáhajú s rozvojom logického myslenia, učením cudzích jazykov, prípadne podporujú tréning reflexov.

V posledných mesiacoch sa tieto teórie preberajú oveľa intenzívnejšie. Nové tituly síce prinášali lepšiu grafiku, prepracovanejšie ovládanie a viac možností pre hranie cez internet, spôsob, akým sa predávali, však zostával dlho rovnaký.

A-čkové, teda tie najzaujímavejšie a najpopulárnejšie tituly, vôbec neboli lacnou záležitosťou. Či už išlo o verziu pre konzoly alebo počítač, hráči si museli pripraviť často aj 40 až 50 eur. To je prípad známeho GTA a športových titulov ako FIFA či NHL.

PC hry

Neplnoletí hráči už nepotrebujú rodičovské peňaženky

Rok 2017 ale priniesol zmenu, ktorá zdanlivo nedáva žiadnu logiku. Americké štúdio Epic Games sa rozhodlo pre prelomový krok a svoju novinku ponúklo zadarmo.

Fortnite si mohol zahrať každý, kto si inštalačný súbor stiahol z webu. Za prvé tri mesiace tak spravilo viac než 5 miliónov hráčov a čísla stúpať neprestali. Na konci minulého roka Fortnite titul hlásil pokorenie 200-miliónovej hranice.

Zrejme k tomu prispel rýchly spád hry, kedy je stovka hráčov vypustená na pomaly sa zmenšujúci ostrov a víťazom sa stáva ten, ktorý dokáže prežiť ako posledný, no práve bezplatné šírenie je podľa mnohých analytikov kľúčom k tomu, prečo sa Fortnite tak darí.

Fortnite

Dostupnosť zadarmo hru spopularizovala aj medzi tými, ktorí prístup k vlastným peňaženkám ešte nemajú. Drtivú väčšinu základňu Fortnite preto tvoria deti, ktoré ťažšie odolávajú pokušeniu nespustiť ešte jedno 15 až 20 minútové kolo.

Mnohé britské školy sa preto rozhodli vydať varovanie adresované rodičom. Podľa neho sa žiaci stávali agresívnejšími a používali neprimeraný jazyk, ktorý mohli počuť online.

Po Fortnite prídu ďalší

Samozrejme, ostatné vývojárske štúdiá si úspech Fortnite nemohli nevšimnúť a preto začínajú vsádzať na rovnaký biznis model.

Hitom posledných dní je hra Apex Legends, ktorá kopíruje všetky základné idey. Je zadarmo, je určená pre viac hráčov súťažiacich proti sebe a ide o tzv. žáner Battle Royale, teda každý proti každému na postupne miznúcej mape.

Štatistiky zatiaľ ukazujú, že krivka stúpa ešte prudšie než pri Fortnite. Na dosiahnutie 10-miliónovej hranice stačili Apex-u tri dni.

Apex Legends


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií