SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Prípadová štúdia: Môže firma fungovať iba s pripojením na WiFi?

Alebo ako zabezpečiť stabilnú WiFi sieť pre potreby kompletnej infraštruktúry výrobného závodu.

Profil zákazníka

Akebono v Trenčíne je výrobným podnikom japonského špecialistu na vývoj a výrobu brzdových komponentov - Akebono Brake Industry Co., LTD. Japonská firma vyrába senzory a brzdové systémy do áut, motocyklov, veterných elektrární, rýchlovlakov a spolupracuje so spoločnosťami ako Audi, Chrysler, Ford, General Motors, Honda, Isuzu, Mitsubishi, Nissan, Toyota alebo Volkswagen.
Výrobná hala s plochou necelých osem tisíc metrov štvorcových a štyri montážne linky zabezpečujú najvyššiu úroveň bezpečnosti a kvality vyrábaných brzdových strmeňov.

„Základnou požiadavkou pri budovaní infraštruktúry v Akebono Trenčín bola vysoká miera flexibility a jednoduchá administrácia. V našej výrobe kladieme obrovský dôraz na vysokú úroveň bezpečnosti a kvalitatívne parametre. BENESTRA pre nás znamená dlhoročného a spoľahlivého dodávateľa viacerých telekomunikačných služieb. Poznáme ich hodnoty, kvalitu a zákaznícky orientovaný prístup, a preto bol výber dodávateľa WiFi služieb jednoznačný.“
 
Martin Kebísek, IT špecialista, Akebono Brake Slovakia

Požiadavky zákazníka

Spoločnosť Akebono vstúpila na slovenský trh v decembri 2014. V Trenčíne na zelenej lúke vyrástla výrobná hala s plochou takmer osem tisíc metrov štvorcových. V hale je umiestnená technológia pre montáž kotúčových brzdových systémov a štyri montážne linky. Súčasťou trenčianskeho závodu sú zároveň skladovacie priestory a administratívna budova s kanceláriami. Spoločnosť zamestnáva takmer 150 ľudí. Množstvo technológie a zamestnancov teda vyžadovalo stabilné pripojenie a fungujúcu internetovú infraštruktúru. Dá sa však vytvoriť v tak rozľahlom závode s veľkým počtom zamestnancov spoľahlivá sieť, ktorá nevyžaduje žiadne káble?
 

Riešenie

Vzhľadom na požadovanú flexibilitu a jednoduchosť administrácie bolo východiskovým riešením zabezpečenie kompletnej infraštruktúry pomocou WiFi siete. Na WiFi tak beží všetko od výrobnej haly až po administratívne priestory. Celá infraštruktúra funguje na princípe dynamického prideľovania IP adries (DHCP). Až na pár výnimiek ako ručné skenery čiarových kódov, či bar code tlačiarne, ktoré majú pevné IP adresy.
 
Pokrytie signálom je zabezpečené množstvom prístupových bodov. V administratívnej budove ide o 5 bodov a vo výrobnej hale o 6 prístupových bodov. Tie zároveň poskytujú výbornú flexibilitu pre zamestnancov, ktorý pracujú výlučne na notebookoch. Vzhľadom na dostatočné pokrytie prístupovými bodmi sa jednoducho pohybujú po administratívnych priestoroch či po výrobnej hale a automaticky sa pripájajú na najlepší signál. 


 

Čítať terén Vás nenaučia v škole ani na školení. Je to skôr otázka skúsenosti, ktorú získate po mnohých inštaláciách. Čím komplikovanejšie inštalácie, tým rýchlejšie a lepšie sa naučíte hľadať najfunkčnejšie riešenia.
 
Štefan Kicák, manažér oddelenia bezdrôtových technológií


Netreba sa o nič starať, o všetko sa stará BENESTRA na diaľku

Obrovskou výhodou riešenia je jednoduchá administrácia. O celú infraštruktúru sa stará jeden človek. Ak by sa stalo, že dôjde k výpadku zariadenia, jednoducho sa pripojí cez centrálny portál na manažment siete, kde môže kontrolovať všetky prístupové body či kontrolovať všetky pripojené zariadenia. Závod má vlastnú serverovňu, ktorá slúži ako centrálny uzol. Zákazník sa nemusí o nič starať, o všetko sa stará technická podpora BENESTRA, ktorá je dostupná 24 /7. 

Technické parametre riešenia
Rozsah pokrytia Výroba a office
Počet prístupových bodov 11 (6 x výroba + 5 x office)
Maximálna rýchlosť pripojenia na zariadenie podľa podporovanej normy zariadenia až do reálnych 100Mbit/s v rámci LAN
Konektivita 100Mbit/s v rámci LAN resp. horný limit uplinkovej kapacity zákazníka
WiFi štandard Dual Band, 802.11 a/b/g/n (2.4 GHz + 5 GHz)
Maximálny teoretický počet simultánne prihlásených zariadení (PC / notebook, Tlačiareň BAR / QR kódov, skener BAR / QR kódov, tablet, smartfón) 330
Priemerný počet prihlásených zariadení 130
Priemerný objem prenesených dát Cca. 80 GB (údaj za mesiac December 2016)
 

Prečo WiFi od BENESTRY 

  1. Nič nepodceňujeme
    BENESTRA má s poskytovaním WiFi dlhoročné skúsenosti a kvalifikovaných odborníkov, ktorí dokážu navrhnúť a nasadiť riešenie šité na mieru a následne zabezpečujú kompletnú správu a dohľad nad službou. 
  2. Riešenie dizajnujeme vždy podľa potreby
    Každá jedna WiFi inštalácia je unikátne riešenie.
  3. Spoliehame na časom overené technológie, ktoré nezlyhávajú
    V oblasti WiFi služieb spolupracujeme s renomovanými technologickými partnermi: CISCO (Meraki), Aruba a Ubiquiti Networks.

Riešenie, ktoré sa dá jednoducho prispôsobiť v budúcnosti

Akebono výhľadovo uvažuje s realizáciou ďalšej etapy výstavby závodu na ploche ďalších štyri až osem hektárov, v ktorej chce doplniť výrobu jednotlivých komponentov, vrátane opracovania a povrchových úprav. Rozšírenie kapacít teda bude potrebovať aj rozšírenie samotnej siete a infraštruktúry. Ani v tomto prípade ale nie je potrebné stavať WiFi sieť nanovo. Jednoducho stačí pripojiť potrebné časti infraštruktúry, alebo sa iba upravia nastavenia siete, resp. jej častí.

Kvalitné WiFi pripojenie do internetu predstavuje samozrejmosť, ktorú dnes očakávajú všetci.

JE NA TO VAŠA FIRMA PRIPRAVENÁ ?

Pozrite si ako má vyzerať profesionálne WiFi riešenie vo firme.Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií