SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Prečo študovať IT?

Neustále nás obklopujú informácie o chýbajúcich IT odborníkoch. Pritom keď človek v IT sektore maká, vie sa presadiť aj ako mladý. Príkladom je aj 24-ročný Ľuboš Demovič, ktorý už v 16-tich rokoch naprogramoval študentský portál Zones.sk. Viac si môžete prečítať TU.

JA SOM AJŤÁK!

V uliciach Bratislavy a ďalších 7 mestách ste si mohli všimnúť billboardy s mladými ľuďmi, ktorí študujú IT. Ide o kampaň, ktorej cieľom je ukázať všetkým, že „ajťáci“ sú normálni mladí ľudia – posúďte sami.

Uchádzači o štúdium na Fakulte informatiky a informačných technológií STU, ktorí úspešne zmaturujú z externej maturity z matematiky (3-ročné štúdium) či cudzieho jazyka (4-ročné štúdium), získajú percentil 65 a viac, by mali byť na FIIT úspešne prijatí a majú šancu doštudovať prvý ročník aj celé bakalárske štúdium. Dúfame, že ste si do 31. 3. 2015 podali prihlášky a už sa tešíte k "preštudovaniu sa" k istote zamestnania ;).

O projekte Aj Ty v IT

Je všeobecne známe, že v IT sektore je vysoká absencia žien. Projekt Aj Ty v IT vznikol v dobe, keď počet dievčat na IT fakultách vysokých škôl dlhodobo "atakoval" 3 % - 5% z celkového počtu študentov týchto škôl. V presnom číselnom vyjadrení to znamenalo, že štúdium končilo také množstvo dievčat, ktoré sa dali spočítať na prstoch jednej ruky.

Cieľom tohto portálu je v prvom rade informovať. Informuje dievčatá, ich rodičov a verejnosť o tom, že vo svete IT je skvelé mať nežnejšie pohlavie. Prináša profily žien, ktoré aj keď neabsolvovali štúdiu na IT vysokých školách, postupne sa vypracovali a teraz pôsobia na zaujímavých pozíciách v rôznych spoločnostiach. Taktiež sa na portáli dočítate informácie o školách, kurzoch, vzdelávacích aktivitách, o profesiách v IT aj o partneroch, ktorí projekt podporujú a s ktorými Aj Ty v IT robí workshopy.

Girl´s day 2015

Girl´s Day je celosvetový deň žien v informačno-komunikačných technológiách, ktorý sa každoročne koná ŠTVRTÝ ŠTVRTOK V ŠTVRTOM MESIACI. Tento rok sa uskutoční pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku 23. apríla 2015.

Podniky, inštitúcie a organizácie na celom Slovensku príjmu v tento deň vo svojich priestoroch stredoškoláčky, ktoré majú záujem o študovanie IT na vysokej škole. Program, ktorý pripravia, sa bude týkať informatiky a techniky, diskusií na tému práce v týchto sektoroch a možností uplatnenia pre ženy.

 

Dúfame, že aj vás zaujme IT sektor a pridáte sa aj vy k najlepšie zarábajúcim absolventom :).

 

Veľa šťastia pri výbere školy a štúdiu praje

telekomunikačný operátor SWAN

CTA IMAGE

Staňte sa súčasťou tímu

inovatívnej spoločnosti, ktorá patrí k špičke telekomunikačného trhu.

Pozrieť voľné pozície

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií