SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Poznáte všetky najpoužívanejšie sociálne siete a služby na internete?

Vďaka internetu môžeme byť nepretržite v spojení so svojou rodinou, blízkymi a priateľmi. Okrem zábavy slúži dostatočne rýchle pripojenie, aj na získavanie informácií a pomáha pri práci i v škole. Na internete nájdete takmer všetko, čo potrebujete vedieť.

Prinášame vám prehľad najpopulárnejších služieb, programov a webov, z ktorých mnohé možno ešte nepoznáte.

 

 

#1 Chrome - 2 miliardy inštalácií

Surfovanie začína výberom toho správneho internetového prehliadača. Chrome vládne všetkým. Využívať ho môžete na počítači, mobile i tablete. Na všetkých synchronizuje vaše obľúbené weby, otvorené karty, históriu a heslá, a tak ešte viac uľahčuje surfovanie na webe.

#2 Facebook - 1,86 miliardy aktívnych používateľov každý mesiac

Najnavštevovanejšia sociálna sieť vznikla v roku 2008. Odvtedy sa nestala len centrom pre komunikáciu a úložiskom fotografií, ktoré môžu vidieť všetci vaši priatelia, ale aj rázcestím pre sledovanie obsahu na všetkých ostatných weboch. Prečo by ste chodili na desiatku stránok každý deň, ak vám tie najlepšie články, videá a aktuality pristanú rovno na časovej osi?

#3 YouTube – 1,3 miliárd používateľov a 4 miliardy zhliadnutých videní denne

Vraví sa, že YouTube je po Googli druhým najpoužívanejším vyhľadávačom. Okrem zábavných videí ponúka portál hodiny a hodiny prednášok, náučných videí a spravodajského obsahu. Službu využilo aj veľa YouTuberov, ktorých obsah sledujú milióny fanúšikov. A nielen detí. Vďaka nim a reklame sa dostali k slušným peniazom.

#4 WhatsApp – 1,2 miliárd používateľov

Viac než sedmina svetovej populácie používa tiež službu, ktorú už Facebook kúpil pod svoje krídla. WhatsApp pôvodne slúžil na telefonovanie a posielanie "esemesiek" bez toho, aby ste za ne museli platiť svojmu mobilnému operátorovi. Popularitu si drží aj po nástupe Facebook Messengera a ďalších konkurenčných riešení.

#5 Google Play – viac ako 1 miliarda používateľov

Operačný systém s robotom v logu otvoril cestu smartfónom do našich rúk. Na predtým používané "hlúpe" mobily bolo možné inštalovať len minimum programov a hier. Dnes ich v Google Play alebo App Store nájdete desaťtisíce od výmyslu sveta.
 

#6 Gmail - 1 miliarda používateľov

Gmail konto od Googlu síce potrebujete aj pre sťahovanie aplikácií na svoj android, no dostanete s ním zároveň aj rýchlu, funkčnú a relatívne bezpečnú e-mailovú schránku. Adresu končiacu na @gmail.com spokojne vložíte aj do svojho životopisu. 

#7 Facebook Messenger - 1 miliarda používateľov

Približne rovnaký počet z nás používa chatovaciu platformu od Facebooku. Tá podporuje rýchle posielanie obrázkov aj videí. Najnovšie môžete Messenger spárovať s vaším telefónnym číslom a využívať ho aj bez toho, aby ste mali svoj profil na mnohými nenávidenej sociálnej siete.

#8 WeChat - 818 miliónov používateľov

U nás prakticky neznáma chatovacia služba sa teší veľkej popularite v Číne. Zrejme preto, že tamojšie orgány Facebook, YouTube, Google a množstvo iných celosvetovo populárnych webov blokujú. Prakticky všetky teda majú lokálnu kópiu s vlastným vzhľadom a názvom. 

#9 Instagram - 600 miliónov používateľov

Aj Instagram už patrí Facebooku. Začínal so štvorcovými obrázkami s množstvom filtrov, neskôr pribudlo vyššie rozlíšenie, iné pomery strán a najnovšie aj live videá a krátke zábery z vášho dňa, ktoré po 24 hodinách zmiznú. Platforma sa tak snaží zlikvidovať Snapchat a prebrať jeho funkcie.

#10 Dropbox - 500 miliónov používateľov

V dobe internetu sa už nemôžete sťažovať na zabudnutý USB kľúč alebo harddisk, ktorý jednoducho "odišiel" aj so všetkými vašimi fotografiami. Vďaka Dropboxu môžu byť bezpečne zálohované v cloude a dostupné kedykoľvek, z akéhokoľvek zariadenia.

 

Samozrejme, všetky tieto služby potrebujú dostatočne rýchle internetové pripojenie. SWAN ponúka internet s 50-megabitovou rýchlosťou za sekundu už od 9,99 eur. Na cestách môžete použiť napríklad SIM kartu od 4ky s 10 GB už za 5 eur.

 

Zdroj: http://expandedramblings.com/index.php/resource-how-many-people-use-the-top-social-media/

CTA IMAGE
Vyskúšajte náš vysokorýchlostný
neobmedzený internet
za skvelé ceny.
Zistite viac o produkte

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií