SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Poznáte aplikáciu MAX multimedia? Je tu TV do vrecka za 0,99 €

app_swan

Pokročilé funkcie digitálnej TV v mobile

„Tablety a telefóny sú ideálne zariadenia, ktoré je možné využiť ako televíznu obrazovku,“ vysvetľuje Pipek a dodáva: „Zariadenia okolo nás sa stávajú čoraz mobilnejšími a našim cieľom je prinášať zákazníkom najnovšie technológie. Digitálna televízia postupne smeruje k počítačom, tabletom a smartfónom“. Očakáva sa, že s príchodom ďalšej generácie mobilných sietí budeme môcť televíziu sledovať na týchto zariadeniach aj počas cestovania, napr. v aute.

Technológiu budúcnosti však máme k dispozícii už dnes. Aplikácia MAX multimedia poskytuje používateľom okrem sledovania vybraných televíznych kanálov aj ďalšie pokročilé funkcie, ako je týždňový TV archív alebo schopnosť uložiť si rozpozeranú reláciu na tablete a v sledovaní pokračovať na veľkej televíznej obrazovke.

Požičajte si film na ceste z práce

V budúcnosti pribudne aj videopožičovňa, ďalšie služby a kompletné menu. „Na všetkých zariadeniach s aplikáciou MAX multimedia chceme postupne dosiahnuť rovnaký užívateľský štandard, presne tak, ako sme zvyknutí pri televízií, ale navyše prinášame absolútnu voľnosť v tom, kde môžete naše služby využívať. Aplikácia od SWANu ponúkne rovnaký komfort ako televízia,“ vysvetľuje Pipek plány do budúcnosti.

Vďaka tomu si budú môcť používatelia cez tablet objednať programový balíček, požičať filmy z videopožičovne alebo využívať novú funkciu nahrávanie, ktorá bude čoskoro k dispozícii. Na rozdiel od TV archívu, nahrávanie umožní ukladať televízne vysielanie podľa výberu používateľa a bez časového obmedzenia, ako dlho bude uložené vysielanie k dispozícii.

app_swan

Predstavenie MAX multimedia II už koncom novembra

Vývoj aplikácie však nie je jednoduchá záležitosť. Okrem rozlúsknutia technických problémov si musí SWAN poradiť aj s legislatívou a otázkou retransmisie. Hoci je aktuálna ponuka televíznych kanálov, ktoré môžu zákazníci sledovať na iPade alebo iPhone obmedzená, zo strany SWANu je jednoznačná snaha programový raster postupne rozširovať.

Do ponuky aplikácie sú od uvedenia zaradené televízne stanice, ktoré chcú svojim divákom priniesť pri sledovaní vysielania čo najvyšší komfort. Čo sa technického pozadia týka, je potrebné okrem naprogramovania samotnej aplikácie prispôsobiť aj spôsob, akým je video distribuované. Musí byť v požadovanom formáte a taktiež je potrebné využiť enkódery, ktoré dokážu prispôsobiť kvalitu videa podľa rýchlosti pripojenia.

app_swan

MAX multimedia je v ponuke obchodu Apple Store už takmer dva mesiace, vývojári však neustále pracujú na zlepšovaní kvality. Koncom novembra bude dostupná nová verzia aplikácie „MAX multimedia II“ určená pre iOS 6 a vyšie, ktorá podľa Jozefa Pipeka ponúkne ten istý programový raster a parametre služby – sledovanie živého vysielania, TV archív, možnosť uložiť si rozpozeranú reláciu a dopozerať ju na televízore.

Používatelia však prínos novej verzie pocítia najmä z hľadiska vyššieho komfortu, lepšej rýchlosti a stability, upraveného používateľského rozhrania a celkovo kvalitnejšieho zážitku z používania aplikácie. V štádiu prípravy a ladenia je aplikácia pre operačný systém Android a testuje sa aj verzia pre bežné počítače.

Vyhrajte appku na pol roka zadarmo!

Aplikáciu si môže bezplatne stiahnuť a využívať každý zákazník spoločnosti SWAN. Prvý mesiac je služba k dispozícii zadarmo, následne je spoplatnená mesačným poplatkom 0,99 EUR.

Ak sa zapojíte do našej súťaže, môžete vyhrať aplikáciu na pol roka zadarmo. Stačí iba vytvoriť najnápaditejšiu fotku, kde všade sa dá pomocou aplikácie MAX multimedia sledovať TV vysielanie a zaslať ju na TVnaMAX@max.sk. Viac informácii o súťaži nájdete v ďalšom článku na našom blogu www.max.sk/sutaz

app_swan


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií