SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Povinný home office? S týmito radami to ľahko zvládnete

Najbližšie týždne nebudú vôbec jednoduché. Je nevyhnutné, aby sme obmedzili svoj pohyb vonku a pokiaľ sa to aspoň trochu dá, zostali doma

Pracovný život však nesmie úplne zastať. Mnoho firiem už teraz hlási finančné problémy a hrozí, že sa rýchlo prenesú aj na zamestnancov. 

Naštastie platí, že takmer každý, kto denne sedával v kancelárii, dnes môže všetko potrebné vyriešiť z domu. Stačí počítač, pripojenie k internetu a niekoľko základných pravidiel, vďaka ktorým sa nezbláznite, ani keď okolo vás pobieha pár školopovinných detí. 

Oprášte starý počítač, alebo si rýchlo zabezpečte nový

V prvom rade potrebujete svoju pracovnú stanicu. Možno na to postačí akýkoľvek počítač, ktorý už máte doma. Ak nie, skúste zainvestovať a kúpiť niektorý zo základných modelov.

V tomto prípade nemusí mať špičkové parametre, bude totiž slúžiť iba na kancelársku prácu. Najznámejšie e-shopy nezatvorili, práve naopak, v týchto dňoch pracujú naplno a doručenie kuriérom je pre vaše zdravie menej rizikové, než nákup v potravinách. 

Notebooky na homeoffice

Úplný základ zoženiete už za 299 eur. Notebook ASUS X540BA-DM623T má len 4 GB RAM a slabý TN displej, ten je však až 15,6-palcový a s Full HD rozlíšením. Vďaka 256 GB SSD disku vás jeho rýchlosť nesklame. 

Na Lenovo IdeaPad S340-14API za 539 eur už bude spoľahnutie aj po tomto krízovom stave. Má kvalitný 14-palcový IPS displej, 8 GB RAM a aj celkom zaujímavý dizajn. 

Odpojte sa od rodiny a dodržujte pracovné návyky

Výhodou home office je možnosť vstávať o niečo neskôr, do dočasnej kancelárie v inej časti bytu to predsa máte len pár krokov. 

Tipy odborníkov však hovoria, že by ste sa mali cítiť ako v ozajstnej práci. Ak sa neviete “zapnúť”, zahoďte pyžamo a oblečte sa do normálneho trička a nohavíc. 

Pokiaľ sa aj tak neviete prepnúť do pracovného režimu, experti odporúčajú do home officu “dochádzať” - oblečte sa ako von, prejdite sa okolo bloku. Zmena prostredia by vám mala pomôcť prejsť z domácej pohody do pracovného nasadenia

Urobte si kávu alebo čaj, pri počítači však nejedzte, počas práce nežehlite, neupratujte, ani nevarte obed. Na komunikáciu s rodinou si vyhraďte napríklad 10 minút na konci každej hodiny, ktorú strávite naozaj produktívne. 

Ak ste doma viacerí, starostlivosť o deti si podeľte so svojou polovičkou. Jeden z vás sa im môže venovať ráno, druhý poobede. 

Home office

Pomôžte si k vyššej produktivite

Skúsenejší a produktívnejší pracanti majú v zálohe aj ďalšie triky. Na uši si môžete dať slúchadlá, ktoré vás v open space kancelárii odpoja od hlučných vyrušení a doma zas od detských rozprávok z televízie a džavotu detí. 

Drahšie modely ponúkajú tzv. noise canceling, teda aktívne potláčanie ruchov okolia. Pomôže vám tiež externý monitor, ktorý vám rozšíri pracovnú plochu. Ak ho nemáte, skúste pripojiť televízor. 

Neležte v posteli ani na gauči, sadnite si za poriadny stôl.  

Slúchadlá s noise cancellingom

Home officu môžete prispôsobiť svoj denný plán. Nastavte si budík už na šiestu ráno. Tým pádom veľa stihnete ešte predtým, než deti vylezú z postele. 

S kolegami môžete komunikovať cez apky ako Slack či bežný Facebook Messenger. Súbory im pošlete cez Dropbox alebo Google Disk, ktoré sú rýchlejšie a praktickejšie ako ťažkopádne odosielanie e-mailov. 

Tí technicky zručnejší si môžu skúsiť nainštalovať tzv. remote desktop aplikácie, ktoré vás z domáceho počítača pripoja priamo na plochu v práci. Musí vám to však dovoliť aj zamestnávateľ a jeho bezpečnostné predpisy. 

Home office

Tým najzákladnejším je však dnes spoľahlivý domáci internet, ktorý je pre mnohých prakticky jediným spojením s kolegami. Od SWAN-u ho môžete mať už za 9,99 eur mesačne


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií