SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Poučme sa zo svojich dejín s týmito podcastami

Dnes je to, aby sme neverili rôznym hoaxom a prekrúcačom pravdy, ešte dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Obzvlášť, keď si o pár dní – presne 17. novembra – budeme pripomínať bojovníkov za slobodu a demokraciu u nás a v bývalom Česko-Slovensku. 

Aktuálne sa väčšina diskusií točí okolo medicíny a vedeckých poznatkov, je to však práve história, z ktorej sa často dokážeme poučiť najviac. 

V kontakte s aktuálnymi a naozaj dôveryhodnými informáciami našťastie môžete zostať aj vďaka podcastom, kde si moderátori pozývajú skutočných odborníkov. Vďaka ich rozhovorom si ľahko dokážete urobiť vlastný názor. 

Vybrali sme niekoľko relácií a autorov, ktorých sa počúvať naozaj oplatí.

Dejiny (Spotify, Google Podcasty, Apple Podcasts)

O najmä slovenských dejinách rozpráva v jednom z podcastov denníka SME šéfredaktor slovenského magazínu Historická revue, Jaroslav Valent. K týmto dňom sa hodia najmä časti o komunizme, ale aj hoaxoch a propagande. 

Ako by vyzerala druhá svetová vojna, ak by mal Hitler prístup k Facebooku a celosvetový dosah, namiesto nemeckého rádia či televízie a pár lokálnych plagátov?

Odsúdení na neúspech (Spotify, Google Podcasty, Apple Podcasts)

Aktuálna téma, ktorou žijeme všetci, ale málokoho zaujíma. Celá séria podcastov novinárky Zuzany Kovačič Hanzelovej sa venuje Rómom na Slovensku a prehliadanej téme tzv. generačnej chudoby.

Naozaj problém nemá riešenie? Naozaj naša najpočetnejšia menšina nechce pracovať? Každá z ôsmich častí rozoberá jednu dôležitú tému.

Dejepis inak (Spotify, Google Podcasty, Apple Podcasts)

Hoci toto nie je žiaden investigatívny podcast, Sandra Sviteková ponúka zábavnou formou zjednodušený pohľad na dôležité historické, ale aj aktuálne témy.

Jednotlivé časti nie sú príliš dlhé a zaujmú tak najmä mladších poslucháčov, ktorí už s udržaním pozornosti majú trochu problém. 

Český rozhlas - Historie (Spotify, Google Podcasty, Apple Podcasts)

Viac do hĺbky idú odborníci z podcastu českého rozhlasu. Prakticky povinnosťou týchto dní je napríklad posledný podcast o hoaxoch a konšpiráciách okolo 17. novembra 1989.

Jasné, bolo ich oveľa menej, než keby sa podobný prevrat uskutočnil dnes, v dobe internetu a sociálnych sietí. No vedeli ste, že jedna z nesprávnych informácií o údajnej smrti študenta Martina Šmída po zásahu polície vlastne prispela k pádu komunizmu? 

Za humny (Spotify, Google Podcasty, Apple Podcasts)

Čoraz častejšie počúvame o tom, že mladých politika a dianie vo svete nezaujíma. Malú krajinu ako je Slovensko pritom susedné krajiny a vývoj v EÚ či USA ovplyvňujú naozaj výrazne. 

Našťastie sú tu dve mladé dievčatá Hana a Bára, ktoré vám zahraničnú politiku vysvetlia. O klimatickej kríze, globálnom otepľovaní ale aj kybernetických útokoch hovoria v približne hodinových epizódach.

Čaj o 4tej (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts)

Svoj podcast majú aj mobilný operátor 4ka a telekomunikačný operátor SWAN. Dokonca spoločný! Ten je najmä o technológiách, no aj tie bojujú s mnohými hoaxami. 

Dozviete sa napríklad to, či sa technológií v smart domácnosti treba báť, alebo aké klamstvá trollovia šíria o 5G sieti. 

Podcasty vďaka SWANu

Nájdite si čas, pohodlne sa usaďte, zapnite Bluetooth reproduktor alebo slúchadlá a vypočujte si niektorý z týchto podcastov. 

Vďaka rýchlemu internetu od SWANu už od 5,99 eur mesačne to bude hračka. 


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií