SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Posuňte svoj zážitok z počítačových hier do ďalšej dimenzie

Počítačové hry či konzoly nie sú ničím novým. Tohtoročné najpredávanejšie tituly dostali takmer bez výnimky špičkovú grafiku, ktorú si obyčajne najlepšie užijete na poriadne veľkom monitore alebo televíznej obrazovke.

Ak sa vám ale zážitok z pohodlia stoličky či gauča máli, na trhu sú aj ďalšie možnosti. Napríklad 3D okuliare.

Ich lacnú verziu si môže vyskúšať každý majiteľ niektorého z drahších smartfónov. Postačí vám na to sada šošoviek a držiak, ku ktorému svoj telefón pripevníte a doslova si ho nasadíte na oči. Kartónový Google Cardboard si môžete objednať už za pár EUR.

 Dievča sleduje virtuálnu realitu cez Google Cardboard

Špeciálne aplikácie z obchodu Google Play vás potom prenesú priamo do centra 360° videí alebo pripravených hier, ktoré ovládate pohybmi hlavy. Pravda, väčšinu z nich môžeme označiť skôr za nevinnú zábavku.

To okuliare Playstation VR sa pripájajú priamo k vašej hernej konzole od rovnakej značky a množstvo káblov či adaptérov dáva tušiť, že s nimi budete môcť hrať aj tie najprepracovanejšie tituly. Aktuálne je pre okuliare Playstation VR dostupných viac než 100 hier. Asi najväčším lákadlom je siedma časť hororovej série Resident Evil: Biohazard.

Pozerať sa budete na 5,7-palcový Full HD displej a do rúk dostanete sadu ovládačov, ktoré poslúžia ako virtuálne zbrane.

 Virtuálne okuliare Playstation VR

Samozrejme, svoje riešenie musia mať aj priaznivci hrania na klasických počítačoch. S okuliarmi Oculus Rift alebo HTC Vive môžete hrať najmä hry zakúpené na populárnej platforme SteamVR alebo tie, pre ktoré vývojári s podporou 360° hrania počítali.

Virtuálne okuliare HTC VIVE a Oculus Rift

Okuliare od Oculusu i HTC už nie sú lacnou zábavkou, investovať do nich budete musieť viac než 500 eur. Obe však ponúkajú stále viac a viac možností, vrátane simulátorov na doslova profesionálnej úrovni. 


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií