SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Postav si svoj vlastný herný svet s týmito super hrami

Počítačové hry sú stále populárnejšie. Aktuálne sa najväčšej popularite tešia strieľačky, športové simulátory ako je FIFA 21 alebo večné klasiky v podobe Warcraftu či League of Legends.

Je tu však aj segment hier, ktoré naplno preveria vašu kreativitu, precvičia mozgové závity a ešte budú vhodné aj pre menšie deti, ktoré by násilný obsah na svojich monitoroch mať nemali. 

Toto sú najlepšie hry, v ktorých môžete stavať, budovať a všetko ovládať.

Minecraft 

Minecraft pozná asi každý. Je to hra s typickou “kockatou” grafikou a obrovským náhodne generovaným svetom, v ktorom si môžete užiť hneď niekoľko rôznych režimov. V poslednej dobe sa stal populárnym hlavne speedrun, kedy ide o to prejsť celú úroveň čo najrýchlejšie.

Bloky zo zeme a skál môžete rozbíjať a následne ich použiť na na výrobu rôznych nástrojov a vylepšení, no internet už zaznamenal aj prípady, kedy sa spolu spojili desiatky hráčov a počas dlhých týždňov budovali niečo veľkolepé. 

Napríklad svet z Harryho Pottera alebo obrovské zámky a mestá.

Roblox

Roblox je… vlastne všetko. Po inštalácii hry, ktorá je mimochodom zadarmo, si stiahnete základný editor, ktorý vám vo virtuálnom svete umožní vytvárať vlastné úrovne. Je to teda vlastne nástroj, kde hráči programujú vlastné hry, prípadne hrajú tie vytvorené obrovskou komunitou. 

V Robloxe môžete vytvárať vlastné budovy, závodné trate, bojové mapy či mestá, v ktorých sa len tak stretnete s ostatnými hráčmi. 

Zoznam hier si môžete pozrieť sami.

Roblox

Hry však môžete vytvárať aj sami a vaše výtvory nemusia nutne byť zadarmo. Z niektorých tínedžerov sa tak stali doslova herní vývojári, ktorí dokázali zarobiť poriadne veľa peňazí. Skúsite to tiež?

Cities: Skylines

Hrali ste niekedy Sim City? Najstaršia hra z tejto série má už pekných pár rokov, štafetu pre všetkých nádejných starostov a primátorov preto teraz prebrala hra Cities: Skylines.

Na starosti budete mať budovy, školy, nemocnice aj verejnú dopravu a cestné ťahy.

Nadávate na slovenské cesty? Skúste si, aké je to navrhnúť lepšie dialnice!

The Sims 4

Hra pre dievčatá? Možno je na tom niečo pravdy, ale aj oni majú právo rozvíjať svoju kreativitu, zlepšovať sa v práci s počítačom a trénovať svoju angličtinu.

Štvrtá hra v poradí znova obsahuje mnoho platených datadiskov, takže váš Simík bude môcť chodiť do práce, na párty, chovať mačku alebo psa, prípade nasledovať svoje kariérne ciele. 

A kto vie, možno si niečo z virtuálne zariadených domácností neskôr prenesiete aj do vlastnej obývačky. Nábytku, tapiet a doplnkov je v hre na stovky. 

Mini Metro / Mini Motorways

Vyššie spomenuté hry by vám mali vydržať na dlhé hodiny zábavy. Bežať by mali aj na starších počítačoch, no čo v prípade, že disponujete iba slabým notebookom?

Aj s ním sa môžete odreagovať, napríklad pri niektorom z titulov od firmy Dinosaur Polo Club, ktoré sú dostupné aj pre Android a iOS. 

Mini Metro je šikovná 2D stratégia, v ktorej musíte budovať sieť staníc metra tak, aby fungovalo čo najefektívnejśie a ľudia príliš nenadávali v preplnených vozňoch. 

Mini Motorways fungujú podobne, budujete však cesty pre autá na mapách inšpirovaných svetovými metropolami. 

Na hranie cez internet budete potrebovať spoľahlivý a rýchly internet od SWANu. Optické pripojenie môžete mať už od 9,99 eur mesačne.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií