SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

PlayStation 5, Xbox Series X alebo Nintendo Switch? S týmito konzolami sa zabaví celá rodina

Tohtoročné Vianoce sú pre gamerov poriadne ťažké. Sony a Microsoft pred sviatkami predstavili svoje konzoly novej generácie. Ich výkon zahanbí aj drahé herné počítače s trojnásobnou cenovkou, je tu však jeden problém…

Ak ste si svoj kus nestihli uchmatnúť v predobjednávkach, môžete naraziť len na beznádejne vypredané e-shopy. 

Zatiaľ si aspoň o každej môžete naštudovať všetko potrebné a vybrať si tú pravú, ktorú pripojíte k televízoru vo vašej obývačke. 

Xbox Series X (499 eur) a Xbox Series S (299 eur)

Xbox Series X sa môže hrdiť titulom najsilnejšej konzoly vôbec. Hry sa dajú hrať až v 4K rozlíšení pri 120 snímkach za sekundu, no to len za predpokladu, že vlastníte televízor či monitor, ktorý tento štandard podporuje. 

Xbox Series X

Ak si vystačíte s 2K (1440p) alebo Full HD rozlíšením, siahnite skôr po lacnejšom Xboxe Series S. Jedinou starosťou bude polovičný 512 GB SSD disk, na ktorý sa zmestí menej hier. Vždy keď sa vám zmenia chute, tak budete musieť niečo odinštalovať. Našťastie, uložený progress v hrách sa nikam nestratí.

Xbox Series S

Xboxy novej generácie spustia všetky hry zo starších konzol a Microsoft bude lákať aj na vyše stovku titulov dostupných v službe GamePass za 9,99 eur mesačne

Z exkluzivít pre Xbox, ktoré inde nenájdete, vypichneme Forzu Horizon 4, Gears 5 či multiplayerovku Sea of Thieves

Xbox Gamepass

PlayStation 5 (499 eur) a PlayStation 5 Digital Edition (400 eur)

Sony tento rok stavilo na futuristický dizajn, ktorý možno pravoverných geekov zaujme, no v bežnej obývačke s týmto obrom môže byť problém.

Lacnejšou alternatívou k vrcholnej PlayStation 5 je PS 5 Digital Edition, ktorá podobne ako Xbox Series S nedisponuje diskovou mechanikou. Hry si tak kúpite a stiahnete len online, čo prakticky znemožňuje ich ďalší predaj v prípade, že vás omrzia. 

Stoeurový rozdiel vašu peňaženku nepoteší tak veľmi, ako priaznivejšia cenová politika Microsoftu. 

PlayStation 5

Ťahákom je exkluzívny ovládač s haptickou odozvou, vďaka ktorej bude spúšť controllera reagovať inak, presne podľa toho, akú zbraň vaša postava používa. Mierne na vrch majú aj zaujímavejšie exkluzivity v podobe najnovšieho Spider Mana, Godfall, The Last of Us alebo párty a VR titulu Lightsaber. Xbox možnosť pripojenia VR okuliarov stále nemá. 

Nintendo Switch (330 eur) a Nintendo Switch Lite (225 eur)

Chcete niečo trochu iné? Siahnite po konzolách od Nintenda. Dokonale prenosný Switch sa nehrá na maximálne rozlíšenie a dychberúcu grafiku, no hry Mario Kart, Legend of Zelda alebo Pokémonov každý oceňuje za perfektný príbeh a hrateľnosť, vďaka ktorej sa k nim budete vracať aj po mesiacoch a rokoch. 

Drahší model má väčší 6,2-palcový displej, ktorý úplne postačí na hranie z postele, pri dlhých cestách vlakom alebo kdekoľvek inde. V prípade potreby ovládače, tzv. Joy-cony, môžete odpojiť a konzolu spárovať k normálnej TV.

Nintendo Switch

Lacnejší Switch Lite má len 5,5-palcovú obrazovku a výhradne hand-held režim. S telkou sa teda nekamaráti. 

Ktorú z konzol si vyberiete? Nech už to bude nový Xbox, PlayStation alebo Nintendo, nabaľte si k nej aj spoľahlivý a rýchly optický internet od SWANu. Bez neho totiž bude zážitok z hier offline len polovičný.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií