SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Optický internet SWAN MULTIMEDIA

Optický internet prináša vysokorýchlostné a stabilné pripojenie, vďaka ktorému môžete neobmedzene surfovať z pohodlia vášho domova.

 

Čo je optika?

Pod pojmom optika rozumieme  káble, ktoré sú zväčša zakopané v zemi. V nich sa nachádzajú optické vlákna, prostredníctvom ktorých sa šíri signál rýchlosťou svetla. Jedno optické vlákno má v dnešných podmienkach prakticky neobmedzenú kapacitu. V súčasnosti je to najrýchlejší a najstabilnejší spôsob prenosu dát, ktorý zabezpečuje rýchlu a stabilnú sieť.  Výhodou oproti DSL internetu je, že nezávisí od počtu aktuálne pripojených zákazníkov, teda neznižuje svoju rýchlosť v časoch silnej prevádzky.

 

Technológie využívané pri pripojení optického internetu

Optický internet SWAN MULTIMEDIA zapájame zákazníkom prostredníctvom 2 typov technológií:

  • FTTB
  • FTTH

Pri technológii FTTB (fiber – to – the – building) je optický kábel natiahnutý do budovy, kde je ukončený v dátovom bytovom rozvádzači. Z neho potom smerujú metalické káble do dátovej zásuvky, z ktorej ďalej pokračujú do WiFi routra. Na WiFi router je prostredníctvom metalického kábla pripojené zariadenie (napr. počítač). Je možné využiť aj pripojenie ďalších zariadení (napr. notebook, tablet, tlačiareň) prostredníctvom WiFi signálu.

Technológia FTTH (fiber – to – the – home) je charakteristická tým, že optické vlákno je natiahnuté až do priestorov zákazníka, pričom je nevyhnutné použiť opto - elektrický prevodník.

 

Optický internet SWAN MULTIMEDIA

Spoločnosť SWAN v súčasnosti poskytuje optické pripojenie v 16-tich mestách na Slovensku, medzi ktoré patrí Banská Bystrica, Bratislava, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Komárno, Košice, Malacky, Nitra, Nová Dubnica, Pezinok, Púchov, Sereď, Trenčín, Trnava, Trenčianske Teplice a Zvolen.  

Optický internet poskytuje vysokorýchlostné, časovo a dátovo neobmedzené pripojenie, prostredníctvom ktorého získate jednoduchý prístup k množstvu informácií. V súčasnosti poskytujeme najlepšiu cenu na trhu za 40 Mbit/s – cena za optický internet SWAN MULTIMEDIA  s maximálnou prístupovou rýchlosťou 40/4 Mbit/s je 10,99 €.

Ako príklad uvádzame výsledok vyhľadávania optického internetu v mestách Trnava a Nitra prostredníctvom portálu porovnat.sk, kde môžete vidieť, že optický internet SWAN MULTIMEDIA je zo všetkých ponúk vzhľadom na cenu a rýchlosť pripojenia naozaj najvýhodnejší.

Trnava

Nitra

Overte si dostupnosť

Overte si dostupnosť optického internetu vo vašom bytovom/rodinnom dome TU . V spodnej časti stránky nájdete tabuľku, do ktorej zadajte lokalitu. Následne sa zobrazí dostupnosť služieb SWAN MULTIMEDIA na vašej adrese.

Viac informácií

Ak sa chcete bližšie informovať o optickom internetovom pripojení, kontaktujte nás na tel. čísle 0650 123 456, prostredníctvom kontaktného formulára alebo osobne na ktoromkoľvek kontaktnom mieste spoločnosti SWAN.

 

Pohodové surfovanie na optickom internete vám želá

SWAN, a.s.

CTA IMAGE
Vyskúšajte náš vysokorýchlostný
neobmedzený internet
za skvelé ceny.
Zistite viac o produkte

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií