SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Ochráňte si domácnosť počas dovolenky s týmito smart doplnkami

Je tu čas prázdnin, letných výletov a dovoleniek, ktoré určite chcete stráviť s rodinou v prírode alebo pri mori. 

Svoj dom či byt tak opustíte na jeden, dva aj viac týždňov. Na čo sa stresovať tým, či je všetko v poriadku, prípadne, či ste na cestách naozaj zdraví? Stačí pritom tak málo a svoju obývačku aj vlastné zdravie môžete dostať pod kontrolu s niekoľkými modernými vychytávkami! 

Dom či byt pod dohľadom kamier

Poznáte ten pocit, kedy po návrate domov odomykáte dvere a niekde v kútiku mysle dúfate, že je všetko v poriadku? Na to, aby ste sa pozreli na svoju obývačku, nemusíte čakať na návrat domov. 

Existuje množstvo lacnejších aj lepšie vybavených domácich kamier, ktorých obraz môžete kedykoľvek skontrolovať priamo cez mobilnú aplikáciu. V prípade, že zaznamenajú pohyb alebo hluk, okamžite vás upozornia notifikáciou. 

IP kamery

Ak chcete investovať trochu viac a baví vás technika, môžete si vybrať kameru s podporou technológie HomeKit od Apple. Pri troche snahy sa dá všetko nastaviť tak, že kamera začne nahrávať v momente, kedy opustíte byt a naopak, keď prídete domov, všetko sa vypne pre maximálne súkromie. 

Takéto nastavenie však vyžaduje, aby doma ležal iPad, HomePod alebo Apple TV. 

Obzerajte sa po značkách D-Link, Xiaomi, Netatmo, TP-Link alebo Eufy, ktoré v obchodoch začínajú už za menej než 30 eur. 

Zásuvky a svetlá zlodejov odradia

Starý trik hovorí, že počas dovolenky máte požiadať susedov, aby vám občas poliali kvety, vybrali noviny, stiahli alebo vytiahli žalúzie a rozsvietili svetlá – to vraj zlodejov sledujúcich váš byt odradí.

So schránkou vám zatial nepomôžeme, no na všetko ostatné už existuje technika a gadgety.

Poobzerať sa môžete po smart zásuvkách, ktoré si naprogramujete alebo spustíte nadiaľku. Existujú aj riešenia, ako hýbať so žalúziami a roletami

Ikea má svoj rad s názvom Fyrtur, pozrieť sa však môžete aj na Fibaro Roller Shutter, ktorý si poradí aj s vašimi starými žalúziami. 

Fibaro žalúzie

Smart Wi-Fi zásuvky začínajú už na menej než 15 eurách a hodia sa aj mimo dovoleniek. Pre zábudlivcov, ktorí si nie sú istí, či napríklad vypli žehličku…

Senzory vám však pomôžu aj pri vode z vytopenej práčky či umývačke riadu, alebo upozornia na požiar a unikajúci plyn. 

Smart zásuvka

V prípade naozaj krátkej neprítomnosti a skutočne nevyhnutných prípadoch môžete porozmýšľať aj nad dávkovačom jedla pre vaše rybičky, psa alebo mačku. Pamätajte však na to, že domácim maznáčikom môže viac vadiť samota, než hlad. 

Dávajte si pozor aj na cestách

V týchto časoch by ste však mali myslieť aj na svoje zdravie, nielen bezpečnosť domácnosti. 

Menšiu nápovedu, ako je na tom vaše telo, môže ponúknuť meranie teploty. Po digitálnom teplomere zvyčajne siahneme až v momente, kedy už cítime príznaky a navyše, je to tak trochu nuda. 

Viaceré smart hodinky ako napríklad Fitbit Sense alebo Huawei Watch 3 Pro dokážu merať teplotu vášho tela aj počas dňa. 

Smart hodinky

Jasné, nebude to tak presné, ako v prípade teplomera pod ramenom, ale tieto údaje uvidíte každé ráno, takže môžete sledovať dlhodobé trendy aj to, ako ste fit. Ešte častejšie je meranie nasýtenia krvi kyslíkom (SpO2), ktoré sa spomína aj v súvislosti s horšou funkciou pľúc pri napadnutí obávaným COVID-19. 

Doma môžete svoje zdravie chrániť aj celým radom čističiek vzduchu. Tie hlavne znižujú prašnosť a filtrujú zápach, no uhlíkové filtre si poradia aj s formaldehydom z lacnejšieho nábytku a UVC-lampy efektívne likvidujú baktérie a vírusy.

Na dovolenku si môžete zobrať aspoň cestovnú čističku – napríklad na váš mobil, ktorú vyrába Samsung

Čistička vzduchu
Väčšinu smart gadgetov u vás doma postačí pripojiť na domácu Wi-Fi. Ten pravý rýchly a spoľahlivý optický internet od SWANu môžete mať už od 9,99 eur mesačne.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií