SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

O čo sa v roku 2015 zaujímal celý internet

Za jeden rok sa stihne celý svet spýtať približne 1,2 biliónov otázok! A Google im vždy odpovie. My vieme, na čo sa svet pýtal najčastejšie.

 

#PrayForParis

Nie je záhadou, že o hrozných Parížskych udalostiach z novembra 2015 hovoril celý svet. V súvislosti s teroristickými útokmi sa na Googli objavilo viac, než 897 miliónov hľadaní. Ľudí najviac zaujímalo, čo sa stalo v Paríži, prečo na mesto zaútočila organizácia ISIS a či je do metropoly bezpečné cestovať. Priamy prenos z oslobodenia rukojemníkov v klube Bataclan sledovali online takmer tri milióny používateľov a celkových vyhľadávaní so slovom „Paríž“ bolo v novembri najviac v histórii. Na tejto stránke môžete vidieť, ako sa k informáciám dostával postupne celý svet.

 

Udeľovanie Oscarov

Druhá najpálčivejšia téma roka boli Ceny Akadémie. O nominácie, výsledky a účastníkov februárového oceňovania sa zaujímalo cez 406 miliónov hľadaných výrazov. Najsledovanejší moment celého večera bolo udeľovanie ceny najlepšiemu hercovi roka Eddiemu Redmayneovi – na YouTube ho sledovalo takmer 700 000 ľudí. Týchto päť otázok sa objavovalo najčastejšie:

 

Športové udalosti

Majstrovstvá sveta v ragby a majstrovstvá sveta v krikete spoločne získali približne 570 miliónov vyhľadávaní. Boli to dve najväčšie športové udalosti minulého roka. Ragby je, samozrejme, populárne v USA a v Európe. O úspech kriketu sa postarali východné krajiny – Bangladéš, India a Pakistan. Zatiaľ, čo pri ragby sa celý svet zaujímal skôr o výsledky, napríklad v Austrálii výsledky ovplyvňujú hviezdy:

Sila sa prebudila

A to vo veľkom štýle! K premiére siedmej časti Star Wars sa vzťahuje až 155 miliónov vyhľadávaní. Sila sa prebúdza (z angl. The Force Awakens) sa tak stala najvyhľadávanejšou časťou série. Oficiálnu upútavku na YouTube videlo neuveriteľných 62 miliónov používateľov, pričom najväčší záujem pochádzal z Kanady a Spojených štátov. Napriek tomu sa vyhľadávania týkajúce Star Wars v roku 2015 rovnali len štvrtine záujmu z roku 2005, kedy vyšiel posledný natočený diel (tretí v príbehovej línii) Pomsta Sithov. Na priloženom grafe si môžete pozrieť, ako sa internet zaujíma o postavy z príbehu:

Príbehy

Príbehy z celého roka spracuje Google do výročného videa dávnejšie známeho ako Zeitgeist, teraz už len Year in Search. Pozrite si ho tu:

Tak to bol svet. A čo vy - pridali ste aj vy svoje vyhľadávanie do miliónového počítadla?

CTA IMAGE

Chcete od nás dostávať digitálne tipy a vedieť ako prví, čo máme nové?


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií