SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Novinky z CES 2018 ukázali budúcnosť v našich obývačkách

Každoročný technologický veľtrh CES v Las Vegas vždy ukáže, akým smerom sa vydajú aktuálne trendy a čo môže už čoskoro prísť do našich obývačiek. Srdce nejedného nadšenca pre high-tech elektroniku poskočilo aj tento týždeň. S peňaženkami je to už horšie…

4K televízory dnes už nikoho neohúria, rozlíšenie obrích panelov preto poskočilo na 8K. To je 7680 x 4320 bodov. Svojich zástupcov pre novovznikajúcu kategóriu nominoval napríklad Samsung alebo LG, ktoré rovno posunula rekord aj pre najväčší OLED panel na svete. Jej nový televízor dostal až 88-palcovú uhlopriečku.

LG OLED televízor

Vášniví hráči počítačových hier, ktorým však pohľad na klasický monitor už nestačí, ocenia aktualizované 3D okularie HTC Vive Pro. Oproti predchodcovi výrazne narástlo rozlíšenie integrovaných obrazoviek. 2880 x 1600  bodov znamená, že grafika v hrách bude ešte krajšia a bližšie k realite.

S počítačom sa už nebudú musieť prepájať otravnými káblami a lepší má byť aj priestorový zvuk šíriaci sa z integrovaných slúchadiel.

HTC Vive Pro navyše nepatria do žiadnej divokej budúcnosti, už aktuálny model môžete bezproblémovo používať s akýmkoľvek výkonným desktopom. Aj ponuka hier je oveľa širšia než pri konkurenčných riešeniach od Sony, Google či Oculusu.

HTC Vive Pro a Acer Swift 7

Na svoje si ale prídu aj priaznivci oveľa prenosnejšej techniky, s ktorou môžeme behať každý deň v MHD cestou do práce. Acer ukázal najtenší ultrabook na svete. Jeho Swift 7 nie je v zatvorenom stave vysoký ani 9 milimetrov.

14-palcový počítač si budete môcť nakonfigurovať s najvýkonnejším procesorom i7 od Intelu, 256 GB SSD diskom a 8 GB RAM. Zaujímavosťou navyše je slot na SIM kartu pre biznismenov na cestách, ktorý potrebujú neustále pripojenie k internetu, no zároveň sa nechcú zaoberať vytváraním hotspotov zo svojho mobilu. Pretože aj jeho batéria musí byť pripravená zvládnuť celodennú záťaž.

Tractive GPS lokátor pre zvieratá

Pokiaľ svojho domáceho miláčika považujete za člena rodiny, mali by ste zvýšiť pozornosť pri spoločnosti Tractive. Jej malá škatuľka má hmotnosť len 32 gramov a slúži na upnutie okolo krku vášho psa alebo mačky.

Následne sa spáruje s mobilnou aplikáciou, ktorá kedykoľvek ukáže presnú GPS polohu štvornohého kamaráta. Lokátor má zabudovanú SIM kartu, takže okrem nákupnej ceny okolo 70 dolárov nemusíte rátať so žiadnymi nákladmi navyše.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií