SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Naspäť v laviciach? Poradíme, ako vybrať správny počítač pre každého školáka

V septembri sa do školských lavíc dostali okrem prváčikov aj oveľa starší tínedžeri- Zastrúhané ceruzky a učebnice ale dnes stačia iba pre tých najmladších. K poctivej príprave treba aj internet a poriadny počítač

Zostavili sme výber tých najvhodnejších notebookov pre každý rozpočet, aby ste sa rozhodli správne aj pod tlakom detských prosieb o ten najkrajší, najvýkonnejší či najdrahší stroj, aký v obchodoch vaše ratolesti našli.

Lenovo Ideapad 330S - základ za 479 eur

Na trhu nájdete aj o stovku lacnejšie počítače, no ak chcete, aby notebook pár rokov vydržal a práca s ním nebola iba utrpením, určité základné technické parametre by ste nemali podliezať. 

V roku 2020 odporúčame kupovať už len počítače, ktoré majú aspoň Full HD displej, ideálne s technológiou IPS. Staré TN panely sú síce lacné, ale pri pohľade zboku produkujú len škaredé a vyblednuté farby.

Obzerajte sa tiež po počítači s predinštalovaným Windowsom, aspoň 8 GB RAM a dostatočne veľkým úložiskom. Dnešná doba velí rýchlym SSD diskom a toto Lenovo ponúkne rovno 512-gigabajtový.

S procesorom Intel i3 a integrovanou grafikou to nebude sen žiadneho gejmera, no na všetky školské projekty a internet určite postačí.

Lenovo IdeaPad

Asus X571GT-BQ330T - na prácu aj na hry za 669 eur

Aj tento počítač je 15,6-palcový, takže sa bude cítiť lepšie skôr doma na písacom stole, než v batohu každodenne sa presúvajúceho študenta. 

To však ničomu nevadí. Čas, ktorý decká strávia pozeraním do monitora, je totiž podľa odborníkov vhodné limitovať. 

Okrem podobnej výbavy ako v prípade Lenova pridáva Asus dedikovanú grafickú kartu. Tá má oveľa viac výkonu než tá integrovaná, takže tento stroj poslúži aj na menej náročné hry za odmenu. Grafiku však využijete aj pri strihaní videí alebo renderovaní zložitejších 3D projektov, ktoré sú nevyhnutné pre študentov architektúry či stavbárov. 

Asus lacný notebook

Huawei MateBook D14 - na každý deň so sebou za 569 eur

Ak chcete počítač každý deň nosiť zo sebou, pozrite sa do kategórie ultrabookov. Charakterizuje ich nízka hmotnosť, odolné hliníkové telo a ideálne 13-, prípade 14-palcová uhlopriečka s minimálnymi okrajmi. 

Ideálnym zástupcom za mimoriadne priaznivú cenu môže byť Huawei MateBook. Ide o výrobcu, ktorého poznáte skôr z kategórie smartfónov, no počítače vyrába už nejaký ten rok tiež.

A keďže vo vnútri beží operačný systém Windows na procesore AMD Ryzen 5 s integrovanou grafikou AMD Radeon Vega 8, nie je sa čoho obávať. Ruksak vám priberie len o 1,38 kilogramu!

Huawei MatePad

Asus TUF Gaming FX505DV-HN227T - všetky najnovšie strieľačky za 999 eur

Ak hľadáte naozaj výkonný herný notebook, budete musieť akceptovať trochu väčšie rozmery. Pri počítači, ktorý bude väčšinu času na intráku alebo doma, to však väčšine ľudí môže byť jedno. 

Herná odnož Asusu so samostatným názvom TUF Gaming má počítač, ktorý sa zmestí do tisíceurového limitu, no pritom dostal super-výkonnú grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2060 a unikátny displej so 144 Hz obnovovacou frekvenciou

Strieľačky tak budú plynulejšie, obraz šetrnejší k vašim očiam a pri multiplayerových bitkách s ostatnými hráčmi ešte aj získate nemalú konkurenčnú výhodu. 

ASUS TUF Gaming

Apple MacBook Air - štýlový kúsok pre tých, čo už pracujú za 1 099 eur

MacBook je sen každého vysokoškoláka. Cena týchto počítačov je už trochu vyššie než výplata bežných školákov za letné brigády, no priplácate si za mimoriadne ľahký (iba 1,29 kg) a extrémne tenký notebook vyrobený z materiálov, ktoré zostanú ako nové aj po pár rokoch používania. 

Dizajnový kúsok navyše môže byť ďalším dielom skladačky Apple produktov, ktoré by každý chcel mať doma. MacBook Air bude výborne spolupracovať s iPhonom, iPadom alebo hodinkami Apple Watch. 

Apple MacBook


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií