SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Najlepší akční hrdinovia všetkých čias: ktorý je ten váš?

Romantické komédie, sci-fi alebo animáky... Nie, do kín a k televíznym obrazovkám vždy lákali hlavne silní a svalnatí muži s poriadnymi zbraňami, za ktorými lieta sklo a vybuchujú explózie.  

Žáner akčných filmov Hollywoodu kraľuje a mená ako Bruce Willis, Jackie Chan a Jason Statham sa o srdcia fanúšikov delia približne rovnakým dielom. 

Vďaka televíznej stanici AMC, ktorú nájdete v rozšírenom balíku Digitálnej TV SWANu si slávne trio v týchto dňoch užijete naozaj do sýtosti. AMC je totiž domovom dobrých filmov a filmových trhákov!

Stavíme sa tiež, že vás títo starší páni dokážu poriadne prekvapiť aj dnes. 

Bruce Willis

Dnes 66-ročný herec by sa na Slovensku s prehľadom hrdil titulom dôchodcu, Bruce však stále nakrúca viac než poltucet filmov, ktoré do kín prídu v rokoch 2021 až 2023. 

Dobre, nie všetky už točia Á-čkoví režiséri, pochúťkou však môže byť minimálne Paradise City, kde sa holohlavý hrdina objaví s Johnom Travoltom. 

Viete vlastne, prečo vo filmoch ako je Pulp Fiction, 12 opíc alebo Piaty element tak exceloval? Možno preto, že sa narodil na vojenskej základni v Nemecku… naozaj! Jeho mama bola Nemka a otec americký vojak. Už tento fakt by určite stačil na nejaký dobrý scenár. 

Jeho životnými úlohami bol aj Armagedon, kde zachránil našu planétu, alebo séria Smrtonostných pascí, kde nezomrel ani pri scénach, keď by podľa akejkoľvek logiky naozaj mal. Na YouTube nájdete pekný prehľad toho, čo si o niektorých pasážach myslia experti a lekári, a či by ich herec naozaj zvládol prežiť. 

AMC si pre vás pripravilo Bruce Willisa v menej známych filmoch Slzy Slnka a dokonca netradičnú rolu tvrďáka v komédii Druhá šanca.

Jackie Chan

Ázijský herec prerazil až do Hollywoodu, no stále zostáva verný aj domácej produkcii v Číne a Hong Kongu.

Existuje tak množstvo filmov s ním, o ktorých ste zrejme ani netušili. AMC tento týždeň vysiela dva diely Božskej relikvie, ktorá je akoby spojením oboch týchto svetov. No a aby toho nebolo málo, nakrúcalo sa v štátoch bývalej Juhoslávie a Rakúsku, teda v srdci Európy a vo filme sa objaví aj nám dobre známa Škodovka “embéčka”. 

Jackie Chan je skrátka hotový svetobežník, známy tým, že si prakticky všetky kaskadérske kúsky nakrúca sám, bez dablérov, hoci to často končí zranením.

Má 67 rokov, no s nakrúcaním ešte rozhodne nekončí. Aj keď raz hereckú kariéru naozaj zavesí na klinec, určite bude ešte dlho figurovať ako producent a poradca pri špeciálnych kung-fu a bojových scénach. 

A čo o ňom ešte neviete? Možno to, že je naozaj dobrý spevák.

Jason Statham

Možno vás prekvapí, že nejde o amerického herca, ale rodeného Brita. Dnes je v Hollywoode ako doma, pokiaľ vás však až tak neberie bezduché mlátenie a za vlasy pritiahnuté triky, hľadajte Stathama v jeho ranných, no nemenej známych filmoch.

Naším tipom sú komédie Zbaľ prachy a vypadni! alebo Podfu(c)k od Guya Ritchieho.

Potom sa tento akčný hrdina začal nerozlučne spájať s rýchlymi kolesami a prišiel Kuriér, remake klasiky The Italian Job, šialená Rallye smrti a od šiestej časti je stabilným členom tímu aj v sérii Rýchlo a zbesilo.

Taktiež väčšinou odmieta dablérov, no ako neraz priznal, pri nakrúcaní Expendables 3 takmer prišiel o život. Kamiónu, ktorý v jednej scéne šoféroval, totiž podľa mentalfloos.com zlyhali brzdy a zrútil sa do vody. Jason musel vyplávať sám, čo by sa mu možno nepodarilo, ak by nebol výborný plavec a potápač… 12 rokov bol v tomto športe dokonca členom britskej reprezentácie. 

V Expendables 3 sa stretol aj s ďalším velikánom akčného filmu, Chuckom Norrisom. Povráva sa, že ten sa počas aktuálnej pandémie dostal do kontaktu s koronavírusom. Koronavírus tak smeroval do 2-týždennej karantény... 

AMC vám ponúka Stathamovu snímku Mechanik zabijak

Nezabúdajte však, že nová vymakaná telka od SWANu vám toho ponúka oveľa viac. Archív televízneho vysielania máte od nás až na 2 roky zadarmo a pre všetkých nových zákazníkov teraz aj s 50 % zľavou z mesačného poplatku na prvé tri mesiace


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií