SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Nahliadnite do kuchyne! 7 seriálov, dokumentov a TV šou z prostredia gastronómie

Jedlo je pre ľudské telo úplný základ. Dodá vám dostatok energie a priamo ovplyvňuje vaše zdravie. Donášky či stravovanie v reštauráciách však zároveň dokážu poriadne odhryznúť z rodinného rozpočtu. 

Čo tak konečne dostať pod kontrolu všetko jedlo a varenie? Že to v kuchyni neviete a stáť pri sporáku vás nebaví?

Inšpiráciu môžete hľadať v kuchárskych šou, dokumentoch a aj na Netflixe!

Tajomstvo mojej kuchyne (Jednotka RTVS :1)

Kuchárske relácie sú prakticky základom televízneho vysielania. Táto na našej verejnoprávnej televízii sa hrdí tým, že sa vysiela už vyše 10 rokov.

K herečke Kamile Magálovej sa pridáva spevák Robo Papp a profesionálny šéfkuchár Gabo Kocák. 

Všetko sa vysiela v nedeľu o 18.15 hod., ale reláciu v našej rodnej slovenčine nájdete aj v archívoch na webe RTVS, archíve digitálnej TV SWAN alebo internetovej TV SWAN GO.

TV Paprika (digitálna a internetová TV SWAN)

Všetci s digitálnou a internetovou TV L alebo XL od SWANu v ponuke nájdu aj špeciálnu kulinársku TV Paprika. Na tej recepty bežia doslova od rána do večera a obsah je buď po slovensky, alebo po česky.

Na TV Paprika je doma už spomínaný Gabriel Kocák, ale aj svetoznámy Jamie Oliver s jeho naozaj rýchlymi a jednoduchými receptami. 

Kedykoľvek si túto TV naladíte, určite sa vám začnú zbiehať slinky!

Nadiya's Time To Eat (Netflix)

Ozajstným domovom kuchárskych seriálov a šou je Netflix. A keď už bola reč o Jamie Oliverovi, musíme spomenúť aj bleskové recepty, ktoré pripravuje Nadiya Hussain. 

Vajíčka, olivy, hríby a v priebehu pár minút máte chutné a zdravé raňajky, obed alebo večeru.  

Omeletové placky sú vraj hotové za 3 minúty, čo je naozaj menej, než cesta do reštaurácie alebo vyklikanie drahej online donášky. Heslom tejto kuchárky je poznatok, že rýchle varenie neznamená len jednoduché a strohé chute.

Chef's Table (Netflix)

Dobre, chápeme. Možno máte radi jedlo, ale naozaj si ho nechcete pripravovať sami. Dokument Chef's Table sa v každej časti rozpráva s niektorým so svetových šéfkuchárov, ktorí varia aj v legendárnych Michelinovských reštauráciách.

Každý vám porozpráva, ako sa vôbec k vareniu dostal a čo pre nich vlastne jedlo znamená. 

Ich príbehy budú možno zlomové a nad trochu inou kariérou začnete rozmýšľať aj vy. 

Salt Fat Acid Heat (Netflix)

Varíte na teflónovej panvici a vždy len s minimom tuku? Nezmysel! Pravý milovník mäsa vám povie, že práve tuk je nositeľom chuti!

Že priveľa soli škodí? Áno, v čipsoch a zbytočných snackoch, ale čo taká sójová omáčka, alebo super-zdravé ázijské miso? 

Dajte si kuchársku učňovku v štyroch 40-minútových epizódach a zistite, čo vlastne robí jedlo jedlom. Vraj sú to presne tieto štyri základné elementy -  soľ, tuk, kyslosť a teplo. Experimentom na vlastnom sporáku sa potom medze nekladú…

Ugly Delicious (Netflix)

Radi cestujete? Myslíme naozaj cestujete, kedy nezostávate len na pláži alebo v hotelovej plnej penzii, ale snažíte sa ochutnávať miestne jedlá a špeciality?

V tom prípade bude Ugly Delicious dokument presne pre vás. Spoznávanie nových krajín a nového jedla je presne to, čomu sa tu venuje šéfkuchár David Chang. 

A kto vie, možno od neho získate tip už na tohtoročnú dovolenku. 

The Big Family Cooking Showdown (Netflix)

Súťaže, kedy sa proti sebe postavili dve rodiny a mali si zmerať svoje kuchárske umenie, sme mali aj na Slovensku. 

V origináli z dielne BBC však nehľadajte žiadnych exotov, zbytočný krik a trapasy.

Toto je naozaj o jedle a receptoch. 


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií