SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Máte aktívne dvojité zabezpečenie na sociálnych sieťach?

Na Instagrame máte všetky fotky z dovolenky, na Messengeri správy, ktoré by nikto nemal čítať a pomocou Facebooku sa jednoducho prihlasujete do všakovakých služieb. Sociálne siete sú určené na zdieľanie zážitkov s priateľmi aj na zjednodušovanie prístupu k rôznym informáciám či k zábave.

Práve preto je pri nich veľmi dôležitá bezpečnosť. Každý z nás sa občas zabudne odhlásiť a zlomyseľný kolega mu napíše vtipný status. Ak však váš účet padne naozaj do nesprávnych rúk, mohlo by to skončiť horšie.

Strata identity je reálna hrozba

Zámerné vystupovanie pod cudzím menom, dokonca aj pod účtom na sociálnej sieti, sa nazýva krádež identity. Používatelia, ktorí jej podľahli, najčastejšie končia s poškodenou reputáciou.

Ukradnuté heslo, napríklad, k facebookovému účtu si však obeť zo začiatku vôbec nemusí všimnúť. Záškodník ju môže najprv prihlasovať do nevhodných skupín, potvrdzovať nechcené udalosti, pridávať množstvo podozrivých priateľov.

Potom začne cez správy žiadať kamarátov či rodinu obete o finančnú pomoc prípadne osobné údaje.

Bráňte sa

Bezpečné heslo je samozrejmosť – veľké písmená, čísla, znaky a aspoň 8 znakov, ale ani to niekedy nestačí. Aby ste mali v každom okamihu istotu a pocit bezpečia, aktivujte si na sociálnych účtoch aj mailovej schránke dvojité zabezpečenie. Všade, kde sa taká možnosť ponúka.

Na Facebooku to spravíte takto:

Na Gmaili takto:

Táto funkcia prepojí účet s vaším mobilným telefónom, takže po prihlásení na neznámom zariadení si stránka vypýta aj SMS kód, ktorý vám automaticky odošle. Okrem toho, že účet bude za dvoma zámkami, budete ihneď vedieť o pokuse o záškodnícku aktivitu a účet si môžete jednoducho zablokovať.

Čo robiť, ak ste už spozorovali príznaky

Nepanikárte. Ešte vždy môže ísť o maličký vírus.

Najprv si zmeňte heslo na účte, v ktorom pozorujete problémy. Potom si aktivujte dvojité zabezpečenie a skontrolujte škody – zoznam priateľov, odoslané správy, potvrdené udalosti. Ako posledný krok spustite kontrolu počítača v antivírusovom programe.

Vydýchnite si, už ste v bezpečí.

Internet je krásne miesto a netreba naň chodiť so strachom. Užívajte si zábavu, zbierajte kvalitné informácie a píšte si s priateľmi. Stačí, ak ste predtým mysleli na bezpečnosť. ��


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií