SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Marec je mesiacom knihy. Od papiera k elektonickým čítačkám!

Je jasné, že krásnu obálku a voňavé stránky klasickej tlačenej knihy nikdy nič nenahradí. Pokiaľ ste si ich však na dovolenku alebo na chatu skúšali zobrať viacero naraz, asi ste ich hrúbku a váhu trochu preklínali. 

Zaberajú veľa miesta v batožine aj taške, ktorú so sebou každý deň vláčite do práce. Prečo teda nedať šancu elektronickým čítačkám

Hoci ide o technologický vynález, mnohé z nich sa držia skrátka a na rozdiel od večne pípajúceho mobilu vás nebudú stresovať. Majú takzvaný E Ink displej, ktorý skutočne pôsobí ako elektronický atrament, pre oči je príjemný rovnako ako bežný papier a navyše, energiu míňa, iba keď otáčate virtuálne stránky. Na jedno nabitie teda čítačka vydrží dlhé týždne až mesiace.

PocketBook 614 - za 70 eur

Jedna z najzákladnejších čítačiek na našom trhu. Aj ona vám na 6-palcovom displeji s rozlíšením 800 x 600 bodov umožní meniť veľkosť a font písma podľa chuti. Má české menu, 8 GB pamäť a Wi-Fi, ktorá slúži najmä na rýchly presun e-bookov z počítača do čítačky. 

V roku 2020 predsa nechcete vyťahovať nejaké káble. 

Čítačka kníh

Amazon New Kindle 2019 - 100 eur

Kindle to prakticky celé začal, najnovšia verzia jeho čítačky je preto jasnou voľbou. Má podobné parametre ako PocketBook, no jej výhodou možnosť v prípade potreby zapnúť podsvietenie

Platí totiž, že na E Ink displej v tme nevidíte. Na rozdiel od vášho mobilu, ktorý “svieti”.

Nemá žiadne tlačidlá, no čiernobiely displej dokáže zobraziť ovládacie menu, ktoré pochopí každý, kto uź v ruke aspoň raz držal smartfón. 

Čítačka kníh

Luxusná trieda má rovnakých zástupcov

Pri pohľade na drahšie čítačky zistíte, že firmy Amazon a PocketBook majú v e-čítačkách vlastne monopol. 

Za 200 eur to je PocketBook 740 a za trochu šialených 257 eur Amazon Kindle Oasis. Majú väčšie, no hlavne výrazne jemnejšie displeje s vyšším rozlíšením. PocketBook z recenzií vychádza ako trochu rozumnejšia voľba. Nevýhodou Kindle Oasis je trochu slabšia výdrž batérie, no je vodeodolná, takže si ju môžete bez obáv zobrať aj do vane. 

Čítačka kníh

Čítať samozrejme môžete aj cez svoj mobil, respektíve skôr tablet, kvôli väčšiemu displeju. Potrebovať budete len aplikáciu, ktorá vám e-booky otvorí v čo najrozumnejšej podobe.

Z obchodov pre Android alebo iOS vám odporúčame stiahnuť si appky Amazon Kindle alebo Google Play Books.

Obe služby sú zároveň najlepšími a oficiálnymi zdrojmi e-bookov. Virtuálne knižky v nich stoja iba pár eur a majú doslova nekonečné databázy. Je však pravdou, že obsah na Amazone je takmer výhradne v angličtine, pokiaľ teda vládnete iba slovenčinou a češtinou, zamierte skôr na Google. 

Elektronické knihy
Na ich stiahnutie už potom poslúži Wi-Fi v čítačkách a váš domáci internet. Vďaka SWANu môžete mať rýchly optický internet alebo bezdrôtový LTE internet na doma už od 9,99 eur mesačne!


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií