SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Managed Security v cloude alebo 6 dôvodov, v ktorých spočíva úspech tejto služby

Záujem zákazníkov o službu Managed Security, ktorý sme zaznamenali za posledný rok, predbehol moje očakávania. Počet zákazníckych riešení nám vzrástol o 350% oproti predchádzajúcemu roku. Samozrejme, stále sme len na začiatku produktového životného cyklu tejto služby, ale výsledky predaja sú už dnes viac ako uspokojivé.

Existuje viacero dôvodov, ktoré predurčujú službu stať sa významnou súčasťou BENESTRA ponuky:
  1. Zákaznícky dopyt: Ľudia si cenia svoje dáta, prostredie, v ktorom sú dáta uložené a kde dochádza k ich výmene a spôsoby, akými sa s ich dátami nakladá. Každý hľadá ideálny spôsob ako ochrániť svoju sieť pred nástrahami z vonkajšieho sveta, pred prípadným nebezpečenstvom zvnútra a ako najlepšie využiť svoje sieťové zdroje. Slovo “bezpečnosť” nie je chvíľková toho času moderná záležitosť. Práve naopak, jej dôležitosť bude už len rásť a s ňou aj dopyt zo strany zákazníkov.
  2. Všetko v jednom: BENESTRA služba pokrýva otázku bezpečnosti celoplošne, zo všetkých strán, od firewallu cez antivírusovú ochranu až po kontrolu aplikácii. Akýkoľvek ochranný prvok zákazník hľadá, v našom bezpečnostnom balíku ho nájde. Nad rámec všetkých bezpečnostných modulov dostane zákazník k dispozícii nástroj na reportovanie, ktorý monitoruje a vie poskytnúť prehľadný pohľad na všetko čo sa deje v sieti zákazníka.
  3. Flexibilita riešenia: Aj keď je našou snahou udržať ponuku a samotné riešenie čo najviac prehľadné a zrozumiteľné pre zákazníkov, BENESTRA vie ponúknuť službu vo viacerých variantoch, ktoré je možné navyše prispôsobiť potrebám zákazníka. Ak by sme sa pozreli na všetky doposiaľ nainštalované služby, nenašli by sme dve s identickými nastaveniami a konfiguráciou.
  4. Cloudový rozmer: Službu je možné poskytnúť zákazníkovi ako virtuálnu službu prevádzkovanú v BENESTRA špičkovom dátovom centre. Najmä zákazníci, ktorým poskytujeme rozsiahle VPN siete, ocenia tento spôsob zapojenia. Centrála ako aj všetky pobočky sú v takom prípade pripojené do Internetu cez jeden bod v našom cloude, ktorý je zabezpečený a manažovaný cez službu Managed Security.
  5. Spoľahlivý technologický partner: Áno, výber správneho partnera bol jeden z kľúčových dôvodov nášho úspechu na poli bezpečnostných služieb. Partnerstvo so spoločnosťou Fortinet a ich produktové portfólio nám umožňujú poskytovať profesionálne služby pre firemných zákazníkov za atraktívne ceny. Len pre ilustráciu tu je pozícia ich firewallu v rámci nezávislých testov NSS Labs.
  6. Profesionálny tím: BENESTRA manažuje službu pre zákazníkov, ktorí nemusia byť experti na otázky bezpečnosti. Túto úlohu môžu prenechať nám. Naše pre-sales oddelenie vykoná dôkladnú analýzu zákazníkových potrieb a pripraví riešenie na mieru. V neskoršej fáze je riešenie nasadené u zákazníka našimi odborníkmi na bezpečnosť z technického oddelenia.

Pred uvedením služby Managed Security na trh sme skúšali ponúknuť zákazníkom službu bez manažmentu postavenú na open source platforme. Tento prístup sa neukázal ako najlepšie riešenie, nakoľko komplexnosť služby neumožňovala zákazníkom jednoduchú správu a samotná platforma sa ukázala nie príliš vhodná pre poskytovanie služby v operátorskom režime.

Poučili sme sa. Načúvali sme zákazníkom, ktorí sa jednohlasne dožadovali riešenia s najvyššou možnou bezpečnosťou, s jednoduchou správou a silným reportovacím nástrojom. V závislosti od zákazníckych potrieb, správa služby môže byť prevádzkovaná výlučne poskytovateľom služby alebo rozdelená medzi zákazníka a BENESTRU. Služba Managed Security je odpoveďou na zákazníkove potreby. Pre viac informácii o službe navštívte túto stránku služby Managed Security.

Ján Matiaska
Product & Marketing Manager

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií