SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Leto bude v znamení rýchlych kolies. Na PC a konzoly pribudnú tieto pretekárske hry

Počítačové hry nie sú iba strieľačky. V lete sa na trh chystá niekoľko pretekárskych titulov a čistokrvných simulátorov, ktoré potešia každého fanúšika benzínu, rýchlych kolies a revu motorov. 

F1 2020 - 7. júla (PC, PS4, Xbox One)

Na začiatku budúceho mesiaca vychádza už ôsme pokračovanie jedinej oficiálne licencovanej hry Formuly 1. Opäť prinesie aktualizované jazdecké zostavy, reálne podoby skutočných tratí aj verne prepracovaný vzhľad áut. 

Tento rok navyše príde hra s prepracovaným online multiplayerom presne v čase, kedy sa aj skutočná sezóna posunula kvôli globálnej pandémii nového koronavírusu.

Trate, na ktoré budete pozerať počas priameho prenosu na Sport1 a Sport2 začiatkom júla, si tak môžete dôkladne najazdiť aj na vlastnej koži! 

Project Cars 3 - leto 2020 (PC, PS4, Xbox One)

Project Cars 1 a Project Cars 2 boli čistokrvné simulátory, ktoré bolo vhodné ovládať skôr špeciálnym volantom s pedálmi, než cez klávesnicu alebo gamepad.

O pripravovanom treťom dieli vieme zatiaľ iba to, že vyjde už toto leto, no prvé gameplay videá ukazujú, že sa hra otvorí aj menej náročným fanúšikom, ktorí hľadajú skôr pohodovú naháňačku ako urputný boj o každú sekundu.

PC3 by však mohol priniesť ideálny mix a osloviť aj jednu, aj druhú skupinu hráčov. Podľa toho, akú mieru pomoci asistenčných systémov si vyberú. 

WRC 9 - 3. septembra (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X)

Na konci prázdnin vyjde aj nový diel inšpirovaný oficiálnym seriálom rally. Treba priznať, že WRC už v televízii takmer nevidno a šport trochu bojuje s klesajúcim počtom fanúšikov, no to neznamená, že na počítači alebo konzolách neprinesie hodiny a hodiny zábavy.

Už WRC 8 dostalo mimoriadne pozitívne hodnotenia a trailer na deviatku vyzerá naozaj exkluzívne. Niet sa čomu čudovať, hra má využiť aj potenciál úplne novej generácie konzol.

Čo ešte príde? 

Rok 2020 však bude naozajstnou oslavou pre každého nadšenca rýchlosti. V novembri príde s úplne novou grafikou Forza Motorsport 8 (PC, Xbox Series X) aj konkurenčné Gran Turismo (PlayStation 5).

Jednoduchú, no poriadne intenzívnu zábavu zas sľubujú malé autíčka Circuit Superstars. Bude to výsostne arkádovka, no s možnosťou postaviť proti sebe až 4 rôznych hráčov na jednej obrazovke. 

Čo môžete hrať už dnes? 

Pokiaľ sa neviete dočkať vydania hier, na ktoré vás lákajú ukážky vyššie, nezúfajte. Už dnes je k dispozícii minimálne štvorica titulov, ktoré sú stále relatívne nové, môžete na ne naskočiť aj bez skúseností a užijete si poriadnu zábavu.

SnowRunner nie je úplne hrou na leto, keďže obsahuje aj jazdenie cez zasnežené lesné cestičky, no skvele napodobňuje náročnosť offroadového jazdenia v teréne. 

TrackMania2 Stadium je zas jazdením po futuristických tratiach, ktoré v skutočnosti určite existovať nemôžu. Dávajte si však pozor, niekedy môže byť tak frustrujúca, že budete chcieť svoju klávesnicu alebo ovládač vyhodiť von cez okno. 

Trochu inú zábavku ponúka Rocket League. Jazdíte síce v autíčkach vybavených turbom, no hlavným cieľom je dostať loptu do brány alebo naopak, zabrániť v sietení gólu súperom. Ide vlastne o kombináciu futbalu a bláznivých pretekov. 

Spomenúť však treba aj staršie GTA V, ktoré stále nemá svojho nástupcu. Autori sa tak v online móde snažia neustále pridávať nový a nový obsah. Tento rok to boli napríklad preteky formúl, ktoré sa môžu veselo porovnávať s akoukoľvek arkádou. 

Nezabúdajte, že online hranie potrebuje poriadne rýchly a spoľahlivý internet. Optické pripojenie od SWANu môžete mať doma už od 9,99 eur mesačne!


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií