SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Ktoré výdobytky sci-fi filmov prestali byť fikciou

Radi sa pozeráme na nekonečné diaľavy vesmíru, keď letí Luke Skywalker zničiť Hviezdu smrti alebo túžime naskočiť do stroja času spolu s Martym McFlyom. Niektoré veci sú stále iba vo filmoch, ale my vám prinášame zoznam tých, ktoré si už môžete vyskúšať na vlastnej koži.

Neuralizér z Men in Black

Vo svete Willa Smitha by sa žilo parádne! Naháňačky v superautách, vtipné potýčky s mimozemšťanmi a rozprávajúci mopslík sú na dennom poriadku. Problémy v práci aj v súkromí sa dajú vyriešiť buď poriadnym výstrelom z laserovej zbrane alebo ostrým svetlom z neuralizéra.

Ovládať pamäť zábleskom svetla je predsa smiešny nápad! Ale možno onedlho už úplne reálna technológia.

Absolvent americkej MIT, vedec Steve Ramirez, venuje svoj výskum optogenetike – ovládaniu neurónov v mozgu pomocou svetla. Spolu s kolegami dokázal vyvolať starú spomienku alebo vložiť úplne novú, falošnú spomienku do mozgu myši. Case study môžete vidieť v tejto TEDx prezentácii.

Myš síce nie je človek, ale nie je úžasné, že sme len krôčik od takto zásadného prielomu?

Univerzálny prekladač z The Hitchhikers Guide to the Galaxy

Malá prekladateľská rybka, ktorú si musel Arthur Dent vložiť do ucha, aby rozumel všetým tvorom vo vesmíre, perfektne zapadá do streleného príbehu o stopárovi po galaxii. Spolu s výstavbou galaktickej diaľnice, lietajúcimi delfínmi alebo odpoveďou na základnú otázku života, vesmíru a vôbec, nemôže existovať v reálnom svete.

Rybka to síce nie je, ale univerzálny prekladač už môžete mať aj vy. Pomohol nám s ním internetový gigant Google. Aplikácia dokáže prekladať zadaný text v 90 jazykoch, hovorenú reč v 40 a dokonca aj odfotený text v 26 jazykoch, pričom Slovenčina patrí do všekých skupín. Sťahujte ho na Android alebo iOS.

Hoverboard z Back to the future

Premávať sa na antigravitačnom skateboarde, teda Hoverboarde, môžete už dnes.

A dokonca aj štýlovo! Lexus totiž priniesol túto technológiu s bambusovou doskou a s nádhernými propagačnými videami. Pozerajte a rozjímajte.

Ktorú technológiu zo sci-fi filmov by ste chceli vidieť naživo vy?


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií