SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Ktoré televízne kanály u vás nesmú chýbať?

Domácu pohodu predstavuje aj ničím nerušená nedeľa s obľúbenými televíznymi kanálmi a programami. Športový zápas, filmová srdcovka či rozprávky pre deti. Preferencie sú individuálne pri mužoch aj ženách, mladších i starších.


Najnovší prieskum televíznej sledovanosti

Spoločnosť Median SK uskutočnila prieskum, v rámci ktorého sledovala spotrebiteľské správanie Slovákov za posledný kvartál roku 2014 a prvý kvartál roku 2015. Televíziu v tomto období sledovalo celkovo 4 milióny divákov a najvyššie percento sledovanosti televíznych kanálov dosiahli Televízia Markíza (53 %), TV JOJ (33 %) a Jednotka (24 %).


Najviac vyhľadávané televízne programy za rok 2014

Z prehľadu najsledovanejších 100 TV programov za rok 2014 bolo zrejmé, že šport, a najmä hokej, je prioritou väčšiny domácností. Obsadil všetkých prvých desať pozícií v rebríčku Top 100, pričom až 1,279 milióna Slovákov sledovalo zápas Rusko – Slovensko na Zimných olympijských hrách 2014 v Soči. Prvenstvá v sledovanosti si podelili ZOH 2014 v Soči a Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2014.

Rebríček dopĺňajú aj slovenské seriály, tradičné rozprávky, či spravodajstvo. V kategórii divákov 12 – 54 rokov, boli medzi top programami tiež rozprávkové klasiky ako napríklad Tri oriešky pre Popolušku, humorná relácia Kredenc alebo športový program Góly - body - sekundy. Na sumár najsledovanejších programov roku 2015 si však ešte počkáme.


Súčasný výber televíznych kanálov je viac než pestrý

Samozrejme, každý z nás preferuje iné televízne kanály a programy. Prieskum nám dáva obraz toho, aké je spotrebiteľské správanie väčšiny obyvateľstva. Netreba však zabúdať na tematicky zamerané kanály, ktoré ponúkajú kvalitnú dávku filmov, dokumentov, hudby, detských či lifestylových programov.
Z kompletnej skladby TV kanálov našej digitálnej televízie  si môžete vybrať presne tie, ktoré vyhovujú potrebám vašej domácnosti. Okrem toho si budete môcť program kedykoľvek zastaviť a dopozerať ho neskôr. Ak ste pracovne zaneprázdnený, reláciu či film si jednoducho nahráte a odložíte na neskôr alebo môžete využiť až 7 dňový TV archív na viac ako 30 TV kanálov.


Keď žena a muž súperia o diaľkový ovládač, víťazmi môžu byť obaja

Ak máte doma iba jeden diaľkový ovládač, ponúkame vám hneď niekoľko možnosti, ako udržať v domácnosti mier. :-)

Môžete s vašou polovičkou uzavrieť dohodu o striedavej starostlivosti o diaľkový ovládač. Teda jeden večer bude vládnuť šport a druhý romantický seriál.

Alebo si zaobstarajte ďalšiu televíziu. So službami SWAN MULTIMEDIA môžete sledovať TV aj na dvoch alebo viacerých prijímačoch za rovnakú cenu. Viac informácií o tomto riešení si môžete prečítať v tomto článku alebo kontaktujte naše Oddelenie zákazníckej starostlivosti na čísle 0650 123 456. O využívaní digitálnej či káblovej TV na viacerých televízoroch v domácnosti vám radi poskytneme informácie aj na našich predajných miestach.

Treťou možnosťou je aplikácia SWAN MULTIMEDIA, vďaka ktorej môžete kdekoľvek na území SR sledovať živé vysielanie vybraných TV kanálov na smartfóne či tablete s operačným systémom iOS, Androidom alebo Windows Phone. Aplikáciu si môžete aktivovať priamo v menu vašej digitálnej TV.


Aj vy v domácnosti súperíte o televízny ovládač? Aké sú vaše obľúbené televízne kanály?  Podeľte sa s nami o svoje názory v komentároch pod článkom.

CTA IMAGE
Buďte skutočným pánom televíznej zábavy. TV archív na viac ako 30 kanálov, až 168 hodín nahrávania a aplikácia na mobily a tablety s operačným systémom iOS, Android a Windows Phone.
Viac o produkte

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií