SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Kino alebo kniha? Tieto filmy a seriály sú podľa literárnej predlohyFilmy a seriály na Netflixe, HBO

Niektoré knihy sú tak dobré, že skrátka musia byť sfilmované. Alebo nie? Prílišné zjednodušenie deja vraj škodí, aj ked sa v úlohách hlavných postáv objavia špičkoví hollywoodski herci. 

Netflix a ostatné streamovacie sú každopádne plné titulov inšpirovaných knižnou predlohou, takže si názor môžete urobiť sami. V marci, mesiaci knihy, stihnete zhltnúť obe verzie naraz.

Enola Holmes (Netflix)

Sherlocka Holmesa pozná asi každý. Romány Sira Arthura Conana Doyleho sa dočkali už mnohých spracovaní, naposledy pravdepodobne v seriáli od BBC, kde slávneho a mimoriadne inteligentného detektíva stvárnil Benedict Cumberbatch.

Enola Holmesová je jeho sestra, ktorá bojuje za práva vtedajších žien, ale aj sama rieši nejednu detektívku. Vo filme ju stvárňuje mladá Millie Bobby Brown zo seriálu Stranger Things. 

Trhlina (Netflix)

Áno, slovenský film s Tomášom Maštalírom či Máriou Bartalos Havranovou si už môžete pozrieť na Netflixe, ak ste ho náhodou nestihli v kinách.

Knižnú podobu zrejme netreba príliš predstavovať. Rovnomenný román napísal Jozef Karika, ktorý patrí k vôbec najobľúbenejším súčasným autorom u nás. 

A ak by vám kniha a film boli málo, do pohoria Tríbeč, kde z nevysvetliteľných príčin v minulosti zmizlo viacero osôb, sa neskôr môžete pozrieť aj osobne. 

Unorthodox (Netflix)

Ak hľadáte niečo, čo vašu pozornosť udrží aspoň tak dlho, ako večerné čítanie kníh, odporúčame štvordielnu sériu Unorthodox

Silnému príbehu dominuje náboženstvo a jeho zvyky, ktoré už v modernej spoločnosti príliš miesto nemajú. Americká židovka Shira Haas sa rozhodne utiecť do Berlína, aby unikla plánom svojich rodičov na dohodnuté manželstvo. 

Ak budete ohŕňať nos nad tým, že seriál pochádza z nemeckej produkcie, spomeňte si napríklad na podobne kvalitný Dark, odhoďte predsudky a dajte mu šancu. 

Normálni ľudia / Normal People (HBO GO)

Kniha Sally Rooneyovej je u nás vnímaná mimoriadne kontroverzne, jedná sa však o jeden z najoceňovanejších titulov súčasnosti. 

Seriál v databáze streamovacej platformy HBO GO taktiež zachytáva život Marianne a Connella, v zásade už od ich strednej školy až do začiatku dospeláckeho života. 

Underground Railroad (14. mája / Amazon Prime Video)

Knižná predloha Colsona Whiteheada už stihla získať Pulitzerovu cenu, seriálové spracovanie na Amazon Prime Video bude pripravené od 14. mája.

Hlavnou hrdinkou je černoška Cora, ktorá patrí k v Amerike dlho utláčanej skupine otrokov z 19. storočia. Začína jej boj o slobode a proti témam, o ktorých sa v USA v mnohom diskutuje aj dnes. 

K všetkým z týchto filmov a seriálov na základe knižnej predlohy sa dostanete len s predplatným tej správnej streamovacej služby a rýchlym internetom od SWANu. Spoľahlivé optické pripojenie môže byť vaše už od 9,99 eur mesačne.  


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií