SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Keď žralok zaútočí! Nočná mora každého človeka očami National Geographic

Žraloky zabijú približne 5 ľudí ročne a aj to väčšinou neopatrnosťou človeka. Avšak možno práve kvôli filmom, ako sú „Čeluste“ dnes naháňajú žraloky strach takmer každému. Ak si však uvedomíme, že šanca, že sa s nimi stretneme je úplne minimálna, môžeme tento strach prekonať a začať žralokov a ich životné prostredie rešpektovať. Veď aj zo strachu a nevedomosti ročne ľudia zahubia takmer 100 miliónov žralokov. Sledujte preto Týždeň so žralokmi, každý deň o 18:00 hod. na kanáli National Geographic Wild, ktorý nájdete v balíku Dokument digitálnej televízie SWAN MULTIMEDIA už za 2,99 EUR mesačne.

Žraloky majú unikátnu schopnosť, ktorá väčšine ostatných živočíchov chýba, tzv. elektrorecepciu. Dokážu vo vode zachytiť elektrické pole ostatných rýb. Ak sú navyše v okolí rybárske móla, prepne hladný žralok do útočného režimu. Keďze žralok vycíti jedinú kvapku krvi v bazéne olympijskej veľkosti, vonia mu taká rybárska návnada dvojnásobne.

Tretím dôležitým faktorom k zacieleniu na korisť je potom pre žraloka svetelný kontrast. V ich oku totiž nájdeme oveľa viac tyčiniek než čapíkov, a tak vo všeobecnosti nezáleží na tom, akú má daný predmet farbu, ale ako dobre kontrastuje so svojím pozadím. A keď sa objaví osamelý plavec, môže si ho taký žralok jednoducho pomýliť s tuleňom, korytnačkou či rybami, ktoré patria do jeho obvyklého jedálnička.

Program:

UTOROK 23. augusta o 18:00 hod.

Keď žraloky útočia: Čeluste z Cape Cod

Odborníci na žraloky navštívia mys Cape Cod, kde 80 rokov nezaútočil jediný žralok. Bohužiaľ v období rokov 2012 - 2015 tu zomreli 4 ľudia

 

STREDA 24. augusta o 18:00 hod.

Keď žraloky útočia: Ostrov nočných môr

Prečo začali žraloky na Bahamách loviť ľudí? Experti skúmajú znepokojujúce okolnosti, ktoré zmenili tento raj v nebezpečnú zónu.

 

ŠTVRTOK 25. augusta o 18:00 hod.

Keď žraloky útočia: Chaos v Karolíne

Pobrežie Karolíny má 800 km pláží. V roku 2015 sa však toto obľúbené prázdninové letovisko premenilo na žraločie peklo.

 

PIATOK 26. augusta o 18:00 hod.

Žraloky pri Alcatraze

Záliv pri San Franciscu je domovom najrôznejších žralokov. Dozorcovia v Alcatrazu dohliadali aj na to, aby o tom väzni vedeli a nepokúšali sa uniknúť.

 

SOBOTA 27. augusta o 18:00 hod.

Hon na žralokov kladivohlavých

Craig O'Connell vám odhalí tajomstvo žraloka kladivohlavého.

CTA IMAGE
Buďte skutočným pánom televíznej zábavy. TV archív na viac ako 30 kanálov, až 168 hodín nahrávania a aplikácia na mobily a tablety s operačným systémom iOS, Android a Windows Phone.
Viac o produkte

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií