SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Internetové pripojenie ADSL od SWANu

Dnes je internetové pripojenie súčasťou takmer každej domácnosti. Umožňuje rýchlejšiu a jednoduchšiu komunikáciu s rodinou, priateľmi, kolegami či biznis zákazníkmi, takmer z každého miesta, kde sa nachádzame.

Ak hovoríme o internetovom pripojení v domácnosti, v súčasnosti je najvyužívanejšie ADSL pripojenie a optický internet. Povedzme si preto viac o týchto službách.

ADSL internet

ADSL internet je forma digitálneho účastníckeho vedenia (DSL), teda môžeme hovoriť o vysokorýchlostnom neobmedzenom internete s dostupnosťou na takmer celom území SR.
Zaužívaná skratka je odvodená od slovného pomenovania Asymmetric Digital Subscriber Line, čiže  „asymetrické digitálne účastnícke vedenie“, čo znamená, že pripojenie sa vyznačuje vyššou prenosovou rýchlosťou smerom k používateľovi pri sťahovaní (download) a nižšou prenosovou rýchlosťou od užívateľa pri posielaní dát (upload).

Základným indikátorom pripojenia sa na ADSL internet je, že máte (alebo ste v minulosti mali) vo vašej domácnosti pevnú telefónnu linku. Dôvodom je, že ADSL internet využíva na pripojenie do siete telefónnu linku. Technológia však umožňuje súčasne telefonovať aj byť pripojení na internet.

Na to, aby ste mohli využívať ADSL internet, je potrebné zariadenie – ADSL modem alebo ADSL wifi router. ADSL modem je dodávaný ku základným službám a umožňuje pripojenie 1 zariadenia. V prípade, že chcete pripojiť v domácnosti viacero zariadení, a zároveň využívať wifi, je potrebné si zakúpiť ADSL wifi router.

Aj pri výbere ADSL internetu by ste mali byť pozorní. Niektorí operátori uvádzajú aj skryté FUP. Ide zvyčajne o zníženie rýchlosti internetového pripojenia pri prekročení maximálneho denného limitu sťahovaných dát.

 

ADSL internet už od 12,50 €

ADSL internet si u nás môžete zakúpiť už od 12,50 € mesačne v prípade, že využívate v domácnosti pevnú hlasovú linku. Najväčšou výhodou ADSL internetu od SWANu je zriaďovací poplatok 1 €, garantované rýchlosti a surfovanie bez obmedzení (teda bez vyššie spomínaného FUP).

Naši zákazníci si môžu objednať 2 základné služby, podľa toho, či sú viazané na hlasovú linku alebo nie. Pri oboch poskytujeme možnosť zvýšenia rýchlosti posielania dát (upstreamu) až do 1024 kbit/s. Táto rýchlosť upstreamu však nie je garantovaná.

1. DSL prípojka NAKED – služba neviazaná na hlasovú linku:

2. DSL prípojka PARTNER TP  - služba viazaná na hlasovú linku

 

Overte si dostupnosť služieb SWAN MULTIMEDIA

Overte si dostupnosť ADSL internetu vo Vašom bytovom/rodinnom dome TU . V spodnej časti stránky nájdete tabuľku, do ktorej zadajte lokalitu. Následne sa zobrazí dostupnosť služieb SWAN MULTIMEDIA na vašej adrese.

 

Viac informácií

Ak sa chcete bližšie informovať o internetovom pripojení ADSL, kontaktujte nás na tel. čísle 0650 123 456, prostredníctvom kontaktného formulára, zaslaním otázok na e-mailovú adresu adsl@swan.sk alebo osobne na ktoromkoľvek kontaktnom mieste spoločnosti SWAN.

 

Nabudúce sa dočítate ...

Sledujte nás aj naďalej! V najbližšom blogu Vám predstavíme optické internetové pripojenie SWAN MULTIMEDIA a jeho najväčšie výhody. 

 

Prajeme vám, aby bola komunikácia s vašimi blízkymi aj naďalej radosťou! :)

Telekomunikačný operátor SWAN


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií