SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Internet nie je len o zábave: 5 rád ako sa ubrániť bezpečnostným hrozbám na webe

Internet je neoddeliteľnou súčasťou pre milióny ľudí, ktorým výrazným spôsobom uľahčuje každodenný život. V súčasnej dobe už internet nie je iba interaktívnym prostriedkom, vďaka ktorému hľadáme informácie, zábavu, či sledujeme najnovšie informácie a aktuality z domova i zo sveta. Dnes cez internet pracujeme, nakupujeme v online shopoch alebo komunikujeme na sociálnych sieťach. Avšak internet je aj svetom plným nástrah, ktoré môžu ohroziť bezpečnosť našich dát, osobných údajov alebo nás pripraviť o peniaze. Prinášame 5 rád, ako sa brániť proti všadeprítomným online hrozbám!

                        

1.     Kúpte si kvalitné bezpečnostné riešenie 

Pokročilé technológie ochrany ESET Smart Security

ESET Anti-Phishing vás chráni pred pokusmi o krádež identity cez podvodné stránky, ktoré napodobňujú legitímne stránky a snažia sa tak získať heslá, údaje k bankovým účtom a iné citlivé informácie.

Ochrana online platieb chráni vaše transakcie pred potenciálnymi útokmi počas platenia online.

Rodičovská kontrola ponúka nástroje, aby ste svojim deťom mohli ukázať len tú dobrú stranu internetu bez toho, aby ste museli mať obavy, že budú vystavené potenciálne nebezpečnému obsahu. 

Antivirus a Antispyware eliminuje všetky typy hrozieb vrátane vírusov, rootkitov a spyware.

Antispam udržuje nechcené a nebezpečné e-maily mimo emailovej schránky.

Ochrana pred botnetmi zabezpečí, že váš počítač sa nestane súčasťou škodlivej siete počítačov, tzv. „botnet“ siete a nebude zneužitý na spúšťanie útokov kyberzločincov.

Inteligentný personálny firewall chráni osobné údaje tým, že deteguje a testuje každé novovzniknuté sieťové spojenie. Práve tieto skryté spojenia je možné pomocou personálneho firewallu odhaliť a následne zakázať.

Hackeri a tvorcovia škodlivého kódu zneužívajú zraniteľnosti operačného systému, aplikácií, internetových prehliadačov a prehrávačov médií, sociálne inžinierstvo, spam a pomocou sofistikovaných postupov sa snažia podsunúť škodlivý kód do vášho počítača a ohroziť tak vašu digitálnu bezpečnosť. Spoľahlivou ochranou pred internetovými hrozbami je doplnková služba ESET Smart Security k optickému internetu SWAN MULTIMEDIA. Bezpečnostné riešenie ESET Smart Security 9.0 predstavuje komplexnú ochranu, ktorá chráni váš počítač pred neustále sa meniacimi  hrozbami, ktoré zaplavujú Internet.

S doplnkovou službou ESET Smart Security ušetríte hneď dvakrát. Získate komplexnú ochranu vášho počítača pred internetovými hrozbami za necelé 3 eurá mesačne, čím ušetríte ročne 14 eur oproti bežnej cene v obchode. Navyše, s novou verziou bezpečnostného riešenia ESET, získate funkciu ochrany online platieb, ktorá ochráni vaše peniaze pri nákupoch cez internet, či platbách cez internet banking. Okrem toho riešenie využíva viacero moderných prvkov bezpečnostnej ochrany pred internetovými hrozbami, ako sú: antivírus a antispyware, anti-phishing, anti-theft, antispam, ochrana online platieb, ochrana pred botnetmi, personálny firewall a rodičovská kontrola.

2.     Aktualizujte si softvér

Pravidelne si kontrolujte, či máte najnovšie bezpečnostné aktualizácie operačného systému a nainštalovaných programov. Je tiež mimoriadne dôležité, aby bol váš internetový prehliadač vždy aktualizovaný na najnovšiu verziu. Neaktualizovaný internetový prehliadač môže byť zneužitý na distribúciu infiltrácií a uskutočňovanie hackerských útokov. Prehliadač Internet Explorer sa aktualizuje spoločne s operačným systémom Microsoft Windows. Ostatné prehliadače upozorňujú na novú opravenú verziu. Odporúčame nastaviť si aj ostatné aplikácie, a to hlavne tie, ktoré sa pripájajú na internet, aby vás upozorňovali o dostupných opravách a aktualizáciách.

3.     Buďte pri surfovaní obozretní

Sociálne inžinierstvo využívajú kyberzločinci, aby získali prístup do systému či online účtov užívateľa. Sofistikované phishingové podvody prebiehajú formou e-mailov, prípadne aj odkazov na falošné internetové stránky, ktoré verne napodobujú legitímne stránky a snažia sa pod rôznymi zámienkami vylákať prístup k online účtu. Preto odporúčame vždy pred zadávaním prístupových údajov na akejkoľvek stránke skontrolovať platnú URL adresu a tiež zadávať heslá len ak je stránka bezpečne šifrovaná, teda začína https://.

4.     Neklikajte na odkazy v nevyžiadanej pošte

Nevyžiadaná pošta je často používanou vstupnou bránou pre počítačové hrozby. Nevyžiadané emaily môžu na prvý pohľad vyzerať veľmi dôveryhodne. Preto odporúčame zachovať opatrnosť a neklikať na prílohy a linky v emailoch, ak nemáte istotu, že pochádzajú z dôveryhodného zdroja. Osvojenie si bezpečných zvykov pri prezeraní pošty a vyhýbanie sa neznámym odkazom do značnej miery redukujú možné hrozby.

5.     Neinštalujte softvér z neznámych zdrojov

Neinštalujte si do počítača neznáme programy, či programy stiahnuté z nedôveryhodných zdrojov. To isté platí aj pre neznáme rozšírenia (tzv. pluginy) pre internetové prehliadače. Ich súčasťou môže byť škodlivý kód, ktorý môže skopírovať vaše prihlasovacie mená a heslá, či zneužiť váš počítač pre ďalšiu škodlivú online činnosť.

CTA IMAGE
Vyskúšajte náš vysokorýchlostný
neobmedzený internet
za skvelé ceny.
Zistite viac o produkte

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií