SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Filmy a rozprávky na vianočné obdobie! 16 tipov na tradičnú televíznu zábavu

Kedy je naozaj ten pravý čas ležať pred telkou, vychutnávať si dobré jedlo a naozaj vôbec nič nerobiť? No predsa na Vianoce!

Aj tento rok je vysielanie slovenských a českých televíznych staníc plné nestarnúcich klasík, ktoré ste možno videli už stokrát, ale k najkrajším sviatkom skrátka tak nejak neodmysliteľne patria. 

Pomôžeme vám zorientovať sa v tom čo, kde, a hlavne kedy presne pôjde.

Štedrý deň 24. 12. (štvrtok)

Markíza začína už o 15.20 hod. novodobou klasikou Pelíšky, v ktorých sú síce Vianoce a množstvo kultových hlášok až druhoradé, no aj vďaka nim sa film s Miroslavom Donutilom, Bolkom Polívkom a Emíliou Vášáryovou sa naozaj oplatí pozrieť vždy, keď ide v TV. 

Po večeri a rozbaľovaní darčekov sa môžete postaviť pred ťažké rozhodovanie. O 20.00 hod. pôjde na TV Joj Sám doma: Stratený v New Yorku a na ČT1 od 20.30 hod. ešte čierno-biele Tri oriešky pre Popolušku

Za zmienku stojí aj Jednotka a priamy prenos z Polnočnej svätej omše. Sledovať ju v televízii bude tento rok, najmä pre starších ľudí, rozhodne tou bezpečnejšou voľbou než pohyb sa v kostoloch s rúškami. 

Prvý sviatok vianočný 25. 12. (piatok)

Rodinný obed si na ČT1 spestríte sériou klasických rozprávok, z ktorých vyberáme Princeznú ze mlejna už o 12.45 hod. 

Markíza má na 15.10 hod. naplánovanú slovenskú Perinbabu od režiséra Juraja Jakubiska a o 20.30 hod. sovietskeho Mrázika, ktorý sa v Česko-slovensku stal nevyhnutnou súčasťou Vianoc, aj keď dnes už môže mnohým prísť príbeh ako príliš naivný a hlúpy.

Od 20.05 máme pripravený aj alternatívny tip na Dvojke. Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov nastupuje na svoj prvý zápas na Majstrovstvách sveta proti Švajčiarsku. Nežartujeme, veď veľa z vás si pod stromčekom nájde nový televízor, kupovaný práve kvôli športovým prenosom. Tak prečo ho nevyskúšať?

MS v hokeji do 20 rokov

Druhý sviatok vianočný 26. 12. (sobota)

Víkendový deň zaujme zrejme skôr mladších divákov. Na Jednotke od 11.25 hod. to bude lietajúci pes Falko v fantastickej a dojímavej rozprávke Nekonečný príbeh

Od 12.20 hod. sa oplatí naladiť JOJ, ktorá tesne za sebou odvysiela animák Ľadové kráľovstvo (známejší ako Frozen) aj s nadväzujúcim dvadsaťminútovým špeciálom Ľadové kráľovstvo: Vianoce s Olafom.  

Hollywoodske vianočné trháky na Netflixe

Filmy zo streamovacích služieb nemusíte pozerať len z postele na notebooku. Netflix už poznajú aj prakticky všetky smart televízory, ktoré postačí pripojiť na domáci internet alebo Wi-Fi

S predplatným Netflixu si tieto Vianoce, môžete pozrieť všetkých osem filmov o čarodejníkovi Harrym Poterovi a jeho dvoch verných priateľoch. Od Kameňa MudrcovRelikvie Smrti 2. časť - všetky sú tu, aj keď český dabing alebo titulky, bohužiaľ, chýbajú. 

Češtinu naopak nájdete v rozprávke Anděl páně, Čertovinách alebo komédiách Špindl a S tebou mě baví svět.

Deťom zas pustite kresleného Klausa (aj v CZ) alebo viacero dielov Shreka


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií