SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

E-športu zdar! S týmito online hrami sa nudiť určite nebudete Vďaka hrám môžete byť so svojimi priat

Kým sme všetci doma, k počítačovým hrám sa posadili aj ľudia, ktorí ich hrávali naposledy na základnej škole. Svet počítačov, ale aj konzol Xbox a PlayStation, sa však odvtedy poriadne zmenil. 

Rebríčkom popularity dnes kraľujú hry, ktoré namiesto príbehu ponúknu online súboje proti ostatným hráčom z celého sveta. A to je vaša šanca!

S kamošmi vďaka slúchadlám a internetu

Keďže na posedenie pri dobrom čapovanom pive si ešte budete musieť pár týždňov počkať, možno vám chýbajú vaši najbližší kamoši. Namiesto videohovorov sa s nimi môžete stretnúť v jednom tíme v moderných battle royale strieľačkách.

Fortnite aj Call of Duty: Warzone sú dokonca dostupné úplne zadarmo! Hrať ich môžete s jedným, alebo dokonca tromi ďalšími parťákmi. 

Stačí investovať pár desiatok eur do herných slúchadiel s mikrofónom a počas prestávok dokážete prebrať aj novinky týkajúce sa rodiny alebo úspešnosti napĺňania novoročných predsavzatí.  

Je pravda, že obe potrebujú trochu výkonnejší počítač. Avšak legendárny Counter-Strike alebo aktuálny hit Among Us, kde je komunikácia úplný základ a vďaka spolupráci s ostatnými hráčmi musíte z každej úrovne vyhodiť vrahov z vesmírnej základne, spustíte prakticky na akejkoľvek staršej vykopávke.

Radšej pohoda z gauča?

Ak ste si pod stromčekom našli PlayStation alebo Xbox, možno vás zaujme skôr klasický virtuálny futbal (FIFA21) alebo hokej (NHL21). Ak nepotrebujete hrať tohtoročné vydania, tie staršie sú súčasťou lacnejšieho predplatného EA Play len za 3,99 eur mesačne. 

Hoci FIFU aj NHL ich väčšinou hrávame s dvomi ovládačmi pred jedným televízorom, v čase zúriaceho koronavírusu sa môžete k druhej domácnosti pripojiť cez internet. 

Potrebujete však služby Xbox Live Gold alebo PlayStation Network, ktoré vám multiplayer sprístupnia. 

Vďaka počítačovým hrám sa dá aj cestovať

Vlani sa na trh dostal Microsoft Flight Simulator 2020. Ide o unikátnu hru, ktorá nadchne najzarytejších nadšencov lietania, aj bežných rekreačných hráčov.

Podklady hra čerpá z reálnych mapových podkladov zosnímaných satelitmi okolo Zeme, takže ak sa vydáte napríklad do Sydney alebo New Yorku, uvidíte mimoriadne verné kópie týchto metropol.

Z internetu sa dokonca môže stiahnuť aj aktuálne počasie, takže ak prší alebo sneží tam, bude aj na vašom monitore. 

Nová vášeň vďaka hrám alebo seriálu na Netflixe

Možno ste už videli seriál Queen's Gambit, ktorý ponúka najznámejšia streamovacia služba Netflix. 

Ten spôsobil na celom svete doslova ošiaľ a mnohí diváci sa rozhodli skúsiť svoje šachové majstrovstvo proti ostatným hráčom. Samozrejme, online. 

Svojich kamošov môžete vyzvať napríklad na stránke Chess.com, ktorá je dostupná aj v slovenčine. 

A kto vie? Možno sa vďaka pár hodinám v online svete vypracujete na profesionálneho hráča, ktorý raz zvíťazí na niektorom z veľkých e-sports turnajov u nás. A ak už najvyššia úroveň nie je pre vás, môžete skúsiť rozbehnúť svoju kariéru na Twitchi. 

Postačí vám k tomu len počítač a rýchly internet od SWANu. Ten môže byť váš už od 9,99 eur mesačne.  


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií