SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Čo sme priniesli zákazníkom SWANu v roku 2021?

Ukončili ste rok 2021 kúpou nového smart televízora, hernej konzoly či nadupaného počítača, alebo ste si len definitívne zariadili ozajstnú domácu kanceláriu?

V tom prípade nepochybne využijete celý rad skvelých noviniek, ktoré vám SWAN priniesol počas posledných dvanástich mesiacov. 

Pri každej jednej z nich sme totiž mysleli na to, aby sme priniesli viac zábavy, zjednodušili život celej vašej rodine rodine a uľahčili všetky pracovné povinnosti. 

Vynovená SWAN telka

Tradičná káblovka alebo dokonca vysielanie cez anténu, sú dnes už poriadne out. To isté sa dá povedať o veľkých a ťažkých satelitoch, ktoré môžeme považovať za zbytočnú a škaredú “ozdobu” slovenských striech či balkónov. 

Budúcnosť patrí televízii cez internet! A zákazníci SWANu od začiatku roka dokonca nepotrebujú ani set-top-box.

Priniesli sme totiž na trh aplikáciu SWAN GO určenú aj pre smart televízory Samsung alebo LG, prípadne tie vybavené systémom Apple TV či Android TV, čo ponuku rozširuje aj na značky Sony, Philips, Panasonic JVC, Thomson, Orava, TLC.

SWAN Televízia

V obývačke si okamžite všimnete menší počet diaľkových ovládačov, no aj viac než 90 slovenských, českých a zahraničných TV kanálov môžete vďaka SWAN GO sledovať aj inde. Dá sa to tiež cez počítač alebo mobil so systémom Android alebo iOS. 

Pozerajte to, čo chcete vy, kedy chcete vy (7-dňový archív)

Hlavnou nevýhodou klasického televízneho vysielania je pevný TV program každej zo staníc (a áno, reklamy). K obľúbenému seriálu si tam musíte sadnúť presne vtedy, kedy ho konkrétna stanica vysiela.

No kto už by sa v roku 2021 takto obmedzoval a utekal domov skôr, ako naozaj musí?  

Zákazníci SWANu dostávajú zadarmo k našej televízii aj 7-dňový archív pre tie najsledovanejšie TV stanice. 

Relácie z nich si tak z neho počas nasledujúceho týždňa budete môcť pozrieť naozaj kedykoľvek. Ak by vám to bolo málo, môžete si aktivovať aj službu Nahrávania, s ktorou je možné ukladať akýkoľvek program až na 30 dní. 

Prelomili sme rekordy

A viete, kde archív využijete najlepšie? Napríklad, ak nemáte čas na živé športové prenosy. Stačí sa vyhýbať výsledkom a športovým správam počas dňa – večer si potom všetko môžete užiť s rovnakým adrenalínom a vzrušením.

Hokej MS

Ideálne napríklad na hokejové prenosy. Počas tých, kedy hralo Slovensko, dokonca SWAN tento rok prekonal hneď niekoľko rekordov. 

Cez víťazný zápas s Ruskom počas májových Majstrovstiev sveta totiž slovenská internetová prevádzka dosiahla dátový tok až 415 Gbit/s a naše služby všetko zvládli. 

Zaujímavé je, že až 53 % z vás zápas sledovalo na mobile, počítače išli do úzadia so 43 %. 

Linka SWANu pritom prenášala stream zo stránok RTVS do sietí všetkých ostatných internetových a telekomunikačných operátorov a aj vďaka nám ste ho odkiaľkoľvek mohli sledovať vo Full HD rozlíšení.

Myslíme aj na rodiny v novom bývaní

Dopriali ste si v roku 2021 úplne nové bývanie? Potom ste určite vyberali podlahy, nábytok, ideálnu farbu na steny… a čo poriadny internet?

Práve v nových lokalitách a satelitoch mimo veľkých miest býva dostupnosť rýchleho optického internetu veľmi nízka. 

SWAN však myslí aj na novostavby, do ktorých rýchlo zavádzame najmodernejšie pevné pripojenie s rýchlosťou až do 1 Gbit/s. To už je dostatočne veľa aj pre situácie, kedy sa na hry, streamovanie seriálov a prácu vrhnú všetci členovia rodiny naraz. 

Teraz ešte lacnejšie

SWAN internet môžete mať už od 5,99 eur mesačne. Zľavu 4 € na prvých 15 mesiacov  ponúkame na všetky balíky rýchleho optického a LTE internetu. 

Vyberte si tak podľa toho, akú rýchlosť potrebujete a využite našu výhodnú cenu. 

Pripravení aj na 5G

Úplnou novinkou, ktorú sme spustili len v závere roka 2021, je prechod na domáci 5G internet

Ponúka najlepšiu rýchlosť pre tých, ktorí vo svojom dome či byte nemajú prístup k optike.

Nemusíte sa však báť, signál sa šíri vzduchom, bez nutnosti ťahania káblov. 5G technológia je porovnateľná s optikou vďaka ktorej môžete sťahovať a odosielať rýchlosťou až 250/10 Mbit/s

SWAN prináša takéto fixné 5G pripojenie ako prvý na Slovensku, s neobmedzeným objemom dát a bez spomaľovania rýchlosti. 

Doma v obývačke budete mať stále klasický Wi-Fi router, na ktorý napojíte všetky svoje zariadenia tak, ako ste zvyknutí. 

5G SWAN


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií