SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Čo pozerať cez víkend? Prinášame tipy na kvalitné víkendové filmy a športové prenosy.

Aj tento víkend môžete s digitálnou televíziou SWAN MULTIMEDIA na TV obrazovkách sledovať filmové lahôdky a atraktívne športové prenosy. V piatok večer si prídu na svoje priaznivci hororu v dvoch skvelých adaptáciách príbehu anglického krvilačného holiča Sweeneyho Todda z 18. storočia. V sobotu nepremeškajte futbalový sviatok v podobe finále Ligy majstrov a v nedeľu si fanúšikovia Formuly 1 nesmú nechať ujsť okrem samotnej Veľkej ceny Monaka ani skvelý film Rivali o dvoch súperiacich legendách efjednotky.

 

Piatok, 26. mája 2016

(DOBRODRUŽNÝ, DRÁMA) Stroskotanec (2000) o 20:15 hod. na kanáli Dajto (alebo v sobotu o 17:15 hod.)

Hodnotenie: ČSFD 81/100, IMDB 7,7/10 Hrajú: Tom Hanks

Manažér doručovacej firmy FedEx Chuck Noland (Tom Hanks) má svoj osobný a pracovný život rozvrhnutý doslova na minúty - a jeho večne uponáhľaná profesia ho často nečakane odvádza ďaleko od milovanej Kelly Frearsovej (Helen Hunt), ktorú by si raz rád vzal za manželku. Chuckov hektický životný štýl sa dramaticky zmení, keď sa lietadlo, ktorým na Štedrý deň cestuje z USA do Ázie, dostane do búrky a následne sa zrúti do Pacifického oceánu! Chuck katastrofu síce prežije, ocitne sa však na opustenom ostrove. Zbavený „barličiek“ civilizácie i vnútorného pocitu večnej časovej tiesne zisťuje, že k tomu, aby si uchránil holý život si najprv musí zaistiť vodu, jedlo a aspoň provizórne útočisko. Keď prekoná i to, pochopí, že jeho najväčším nepriateľom v tomto exotickom vyhnanstve mu bude samota.

 

(ROMANTICKÁ KOMÉDIA) Tvrdé palice (2008) o 21:00 hod. na kanáli Filmbox premium (alebo v nedeľu o 17:45 hod.)

Hodnotenie: ČSFD 67/100, IMDB 6/10 Hrajú: George Clooney, Renée Zellweger

Dodge Connnolly (George Clooney) je šarmantný majiteľ tímu amerického futbalu, ktorý sa rozhodol priviesť svoje mužstvo od barových bitiek až na zaplnené štadióny. Po tom, ako v roku 1925 stratia sponzora a stoja pred kolapsom, Dodge dokáže presvedčiť vysokoškolskú futbalovú hviezdu, aby sa pripojil k jeho zúfalej zostave. Carter Rutherford (John Krasinski), zlatý syn Ameriky a vojnový hrdina sa stáva kapitánom mužstva. Svojimi vojnovými príbehmi si vie získať celé svoje okolie. Medzi svoje obdivovateľky sa snaží zaradiť aj mladú novinárku Lexie Littletom (Renée Zellweger), ktorá je mimochodom Dodgeho snúbenica. Connolly tak musí zvádzať dva boje naraz – udržať tím pokope a zároveň si uchrániť svoj vzťah.

(HOROR) Sweeney Todd (2006) o 23:50 hod. na kanáli Filmbox

Hodnotenie: ČSFD 79/100, IMDB 7/10 Hrajú: Ray Winstone,  Essie Davis,  David Warner

Príbeh sa odohráva v drsných londýnskych uliciach v 18. storočí. Sweeney Todd rozpráva temný a úchvatný príbeh o neslávne známom vraždiacim holičovi a jeho zničujúcom vzťahu s pani Lovettovou. Bol nespravodlivo odsúdený, strávil 15 rokov vo väzení a teraz sa mu podarilo uniknúť späť do Londýna. Najprv sa snaží viesť tichý a jednoduchý život, až kým ho minulosť nedoženie a on už nie je ďalej schopný potlačiť svojich vnútorných démonov. Keď sú v rieke Fleet nájdené časti tela, nariadi sir John Fielding vyšetrovanie. Sweeney nie je schopný utiecť pred monštrom, ktoré sa v ňom skrýva. Jeho vražedné vyčíňanie sa v skutočnosti len stupňuje a ohrozuje životy ľudí v jeho okolí.

 

(HOROR) Sweeney Todd: Diabolský holič z Fleet Street (2007) o 3:55 nadránom na HBO a v sobotu o 22:45 na HBO3

Hodnotenie: ČSFD 78/100, IMDB 7.4/10 Hrajú: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Timothy Spall, Sacha Baron Cohen a ďalší

Herec Johnny Depp a režisér Tim Burton opäť spojili svoje sily, aby preniesli na strieborné plátno majstrovské dielo z Broadwaya. Hororový muzikál s komediálnymi prvkami, ktorý vychádza zo skutočnej udalosti, rozpráva príbeh londýnskeho holiča Benjamina Barkera. Toho nespravodlivo odsúdil zákerný sudca, ktorý zatúžil po Barkerovej manželke, a tak ho poslal do väzenia v Austrálii. Po návrate do Anglicka začne Barker prevádzkovať svoju starú živnosť pod novým menom Sweeney Todd - a podreže hrdlo každému, kto prekročí prah jeho holičstva. Teraz, keď Sweeney stojí pred problémom, čo si počať s narastajúcim počtom mŕtvol, pre nájde pre ne nevšedné a výhodné vyžitie majiteľka miestnej pekárne. Krvavý biznis, z ktorého budú mať prospech obaja sa môže začať.

Sobota, 28. mája 2016

(FUTBAL) Prenos finále ligy majstrov Real Madrid - Atletico Madrid z milánskeho štadiónu na San Sire, o 20:25 na RTVS Jednotke

Na Real Madrid čaká v Miláne finále Ligy majstrov proti Atleticu Madrid. Real môže získať jedenásty titul európskeho klubového šampióna. Duel môžete sledovať naživo v sobotu večer na Jednotke.

(HISTORICKÁ DRÁMA) Sprisahanie (2010), o 22:55 hod. na RTVS Dvojke

Hodnotenie: ČSFD 73/100, IMDB 7/10 Hrajú: James McAvoy, Robin Wright

Po vražde prezidenta Abrahama Lincolna zatkli sedem mužov a jednu ženu, všetci boli obvinení zo sprisahania a atentátu. Obvinená žena, štyridsaťdvaročná Mary Surrattová bola majiteľkou penziónu, v ktorom sa atentátnik John Wilkes Booth stretával so svojimi komplicmi a plánoval útok. Zatiaľ čo sa proti nej obracia nenávisť celého národa, Mary má len jedinú nádej na záchranu života - mladého právnika Fredericka Aikena. Film režíroval Robert Redford.

 

Nedeľa, 27. mája 2016

(MOTORŠPORT) Veľká cena Formuly 1 v Monaku, od 13:00 hod. na kanáli SPORT2

Formula 1 opäť zavíta na populárny mestský okruh v uliciach Monaka.

 

(ŠPORTOVÁ DRÁMA) Rivali (2013) o 20:35 hod. na TV JOJ

Hodnotenie: ČSFD 90/100, IMDB 8.1/10 Hrajú: Chris Hemsworth, Daniel Brühl

Závratná rýchlosť, adrenalín v žilách, krásne dievčatá a neskrotná túžba po víťazstve. Preteky Formuly 1 sú miestom, kde jediná chyba môže znamenať smrť. Na závodných okruhoch spolu súperia dvaja rivali. James Hunt ako neriadená strela, neodolateľný playboy a brilantný jazdec. Niki Lauda je dokonalý profesionál, vždy precízny a disciplinovaný. Film Rivali rozpráva skutočný príbeh dvoch pilotov, ktorí sú sokmi nielen na okruhu, ale aj v skutočnom živote. Hoci sú súperi, sú tiež jeden pre druhého inšpiráciou. Ale rivalita ich ženie k čoraz riskantnejším výkonom. Titul majstra sveta môže získať len jeden z nich.

(VOJNOVÝ) Zulu (1964), o 21:55 hod. na kanáli ČT2

Hodnotenie: ČSFD 79/100, IMDB 7.8/10 Hrajú:Stanley Baker, Jack Hawkins a ďalší

Film Zulu je strhujúca rekonštrukcia vojenského stretu domorodých bojovníkov a britskej armády u Rorke 's Drift, ku ktorému došlo v roku 1879 v juhoafrickom Natale. Štvortisícové vojsko zulských bojovníkov zmasakrovalo dobre vycvičenú britskú armádu 1300 mužov a teraz mieri k oveľa menšiemu cieľu, základni Rorke 's Drift, ktorú urputne bráni 150 zvyšných angličanov.

 

Želáme ničím nerušenú zábavu pri televíznych obrazovkách!

CTA IMAGE
Buďte skutočným pánom televíznej zábavy. TV archív na viac ako 30 kanálov, až 168 hodín nahrávania a aplikácia na mobily a tablety s operačným systémom iOS, Android a Windows Phone.
Viac o produkte

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií