SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Chcete hrať najnovšie hry, ale váš počítač už nestíha? Postačí rýchly internet!

Priaznivci najnovších počítačových hier majú niekoľko možností, ako si ich vychutnať. Niektorí hráči preferujú niektorú z herných konzol Sony alebo Microsoft, ktorých základné verzie Xbox One a PlayStation 4 kúpia už od približne 250 eur. U najnovších titulov však musia častokrát oželieť zobrazenie v najvyšších detailoch, ktoré jednoducho konzoly nedokážu zobraziť.

Zástancovia stolných počítačov si môžu užívať lepšiu grafiku a všeobecne aj širší výber hier. Okrem toho PC-čka ponúkajú na výber viac možností hrania a aj niekoľko exkluzívnych herných žánrov stvorených pre PC – ako sú napríklad stratégie. Ich výbava ale obvykle stojí viac peňazí a oveľa rýchlejšie zastaráva a to najmä pokiaľ chcú hrať najnovšie hry, akými sú napr. Witcher 3, Fallout 4, či GTA 5 na najvyšších detailoch.

Je tu aj ďalšia skupina zákazníkov, ktorých síce počítačové hry zaujímajú, ale vo svojej obývačke nechcú veľký a hlučný počítač, prípadne preferujú mobilitu a preto si radšej kúpia ľahký ultrabook, ktorý si ale s najnovšími hernými titulmi príliš nerozumie. Ako si zahrať najnovšie hry aj na slabšom stroji?

Hardvér už čoskoro nebude dôležitý

Viaceré spoločnosti začínajú ponúkať riešenia, pri ktorých výkon vášho počítača takmer vôbec nepotrebujete. Hardvér na vašom stole pri nich slúži len pre ovládanie a zobrazovanie hry v reálnom čase. Výpočtový výkon obstará procesor a grafická karta kdesi na druhom konci sveta, ktoré si na čas hrania hry jednoducho prenajmete. Obraz z hry sa k vám dostane cez vysokorýchlostný internet a hra sa podobne ako video z Youtubu zobrazí priamo na monitore. Zážitok z hrania hier však nijako neoslabne, skôr naopak, veď herné ovládače samozrejme ostanú stále vo vašich rukách.

Hrať najnovšie PC hry budete môcť aj na mobile

Keďže výkon v tomto prípade zaobstará virtuálny hardvér a vaše zariadenie poslúži len na zobrazovanie obsahu streamovaného cez internet a ovládanie hier cez klávesnicu, myš alebo gamepad, hranie najnovších hier si budete môcť užiť aj na výkonovo slabších notebookoch, tabletoch alebo dokonca aj mobilných telefónoch.

https://developer.nvidia.com/sites/default/files/styles/main_image/public/akamai/gameworks/blog/geforcenow_blog.jpg?itok=kPjRm3nF

So zaujímavou službou tzv. cloudového hrania počítačových hier s názvom GeForce NOW prišiel popredný výrobca grafických kariet, spoločnosť Nvidia. Tá totiž už niekoľko mesiacov prevádzkuje streamovanie hier cez internet pre svoje smart zariadenia z radu Shield. Samozrejme k hraniu budete okrem toho potrebovať aj vysokorýchlostné pripojenie na internet. Služba umožňuje pomocou Shield zariadenia a internetu streamovať hry priamo na TV obrazovku v obývačke. Služba umožňuje hranie hier pre PC ale aj pre Android. Mesačné predplatné je nastavené na 7,99 dolára (7,50,- EUR) za mesiac.

geforcenow.jpg

liquidsky1.jpg

Hranie najnovších herných titulov cez internet sľubuje aj služba LiquidSky. Tá plánuje bleskovú odozvu, pre plynulé ovládanie a podporu akýchkoľvek hier dostupných pre Windows. Vzdialený počítač na druhom konci sveta budete môcť používať ako bežné PC. Nainštalujete naň hry z Windows Store, online zakúpené tituly aj obsah z herných platforiem ako Steam či Origin. Oproti konkurenčnému GeForce NOW má LiqiudSky lákavejšie ceny.

Služba LiquidSky priradí používateľovi virtuálne úložisko, kde sa okrem bežných dát uloží aj postup v jednotlivých hrách a inštalačné súbory. V základnom balíčku dostanete 100 GB priestoru.

liquidsky2.jpg

Služba si trúfa aj agresívnou cenovou politikou. Základný balíček bude dostupný zadarmo, kredity na hranie počas maximálne 3 hodín denne získavate sledovaním krátkych reklám. Za 4,99 dolára (4,65,- EUR) mesačne môžete hrať neobmedzene dlho a bez prerušení reklamným obsahom.

S vyššími balíčkami stúpne cena aj výkon virtuálneho počítača. Najvyšší sľubuje, že spustí akúkoľvek hru vo Full HD rozlíšení s viac než 60 snímkami za sekundu. LiqiudSky momentálne prevádzkuje uzavreté beta testovanie a neurčito hovorí o štarte pre všetkých hráčov už v prvom štvrťroku 2017.

Zdá sa teda, že v budúcnosti už nebude limitom grafický výkon vášho počítača ale rýchlosť internetového pripojenia. S rýchlym optickým internetom SWAN MULTIMEDIA si hranie hier cez internet vychutnáte naplno.

CTA IMAGE
Vyskúšajte náš vysokorýchlostný
neobmedzený internet
za skvelé ceny.
Zistite viac o produkte

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií