SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Black Friday sezóna sa blíži! Aké tech novinky potešia v každej domácnosti?

Na piatok 26. novembra pripadá najväčší nákupný sviatok roka. Obchodníci však s ošiaľom menom Black Friday začínajú už o týždne skôr. 

Jasné, reklamy sú poriadne otravné, tie ozajstné zľavy však môžete využiť na to, aby ste včas nakúpili vianočné darčeky (vďaka čipovým krízam a problémom niektoré druhy elektroniky nemusia byť na skladoch vôbec), alebo si len skrátka urobili radosť.

Kde teda hľadať, prípadne čo kúpiť?

Hry, hry a znova hry pre chalanov a gamerov

Radosť nemusí robiť len fyzický produkt. Obrovské herné výpredaje bude robiť platforma Steam, ale aj konkurenčný Epic Games a vlajkový obchod Microsoftu Xbox Store.

Za menej ako 10 eur si tak môžete zahrať staršie AAA tituly ako Far Cry 5 či Beyond: Two Souls, alebo darovať predplatné GamePassu, ktoré určite urobí radosť každému hráčovi.

Steam zľavy

Repráky a slúchadlá pre milovní(čky) hudby

Stará klasika, ktorá ale určite urobí radosť každému, kto ju zatiaľ nemá. Vybrať môžete obyčajné Bluetooth reproduktory od firiem ako je JBL, Marshal, Xiaomi či Niceboy alebo Lamax. Radšej však tie o niečo väčšie, ktoré budú mať zvuk, za aký sa na poriadnej párty nebude nikto hanbiť. 

Slúchadlá AirPods

Medzi slúchadlami dnes letia true wireless modely úplne bez káblov, ktoré sa priebežne dobíjajú v malej krabičke. Etalónom sú Apple AirPods, veľmi podobné modely ale vyrába aj Huawei či Samsung.

Pre školákov aj úspešných manažérov

Čítačky kníh? Hm, určite je to zaujímavý darček, dával sa však už desať rokov dozadu. Najnovším hitom je hračka menom reMarkable, ktorá je vlastne donekonečna použiteľným zápisníkom s elektronickým perom.

Lenže e-Ink displej má vlastnosti veľmi podobné bežnému papieru a spotrebúva len minumum energie. Vlastne žiadnu, batériu zaťažuje iba keď mení zobrazovaný text.

reMarkable

Zvyšok vám je už asi jasný, je to ideálny spoločník na meetingy, školenia, vyučovanie alebo len kreslenie myšlienkových máp a nápadov. Dá sa spojiť s počítačom, dokáže pretvárať písaný text na bežné dokumenty a všetko ostatné. 

Reproduktory ešte inak – pre celú rodinu

Bluetooth reproduktory sme tu už mali, smart reproduktory sú však ešte trochu iný segment. 

Tie si predstavte skôr pre všetkých, v strede obývačky. Apple HomePod mini, Amazon Echo alebo Google Home budú kedykoľvek pripravené spustiť akúkoľvek pieseň, ktorá vám len napadne, no zároveň môžu prevziať kontrolu nad ovládaním termostatu, klimatizácie alebo svetiel v obývačke. Slúžia totiž ako centrá pre všetky gadgety v smart domácnosti. A vôbec ich nemusíte ovládať len hlasom. 

A môžete si byť istí, že Amazon.de bude mať v rámci Black Friday svoje repráčiky v poriadnej zľave.

Dýchajte čistejší vzduch a kráčajte po krajších podlahách, celá rodina

Opäť trochu drahší darček, ale vaše zdravie vám určite poďakuje. Reč je o čističkách vzduchu, ktoré prefiltrujú nie len vzduch z vonku, zo znečistených ulíc našich miest, ale zachytia aj domáce pachy z varenia a od domácich maznáčikov. 

Stálicami sú firmy ako Xiaomi alebo Philips, ale veľmi zaujímavú sériu čističiek má aj obľúbená Ikea. Tie jej nemajú smart funkcie a prepojenie s mobilnou appkou, ale to vôbec nevadí.

Robotický vysávač a čistička

Doplnkom k čistému vzduchu sú aj čisté podlahy. A verte, že darček v podobe robotických vysávačov nebude nuda ani pre vaše deti, obzvlášť v prípade, že doteraz s týmito domácimi prácami museli pomáhať aj ony. 

Drahšie produkty robí Roomba, lacnejšie Xiaomi, ETA alebo Samsung. Ale pozor, niektoré dokážu nielen vysávať, ale podlahy aj luxusne vytierať mopom. 

Ku gadgetom aj poriadny internet

A prečo sú vlastne smart? Pretože ich môžete spustiť prakticky odkiaľkoľvek. Postačí, ak ich pripojíte na svoju domácu Wi-Fi a spoľahlivý internet. Ten od SWANu môžete mať teraz so skvelou zľavou 4 eurá, ktoré vám odrátame z mesačného poplatku počas prvých 15 mesiacov. 


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií