SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Bezpečnosť a správa siete – teraz aj pre menšie firmy a podnikateľov

Dôležitosť ochrany pred nebezpečenstvami komunikácie cez Internet je dnes už všeobecne známa. Aj preto je ochrana pred kybernetickou kriminalitou v posledných rokoch najrýchlejšie rastúcim technologickým odvetvím. A tento trend sa meniť nebude. Zatiaľ čo dnes primárne riešime ochranu počítačov, podnikových sietí a čoraz častejšie aj mobilných zariadení, s rozmachom „Internetu vecí“ (IoT), budeme nútení riešiť aj bezpečnosť našej chladničky, autonómneho auta alebo dronov roznášajúcich poštu. V BENESTRE citlivo vnímame vývoj, ktorým prechádzajú potreby našich zákazníkov. Kým včerajšou požiadavkou bol len rýchly Internet, dnes zákazník hľadá bezpečný prístup na internet v garantovanej kvalite.Komplexné riešenia, ktoré obsahujú bezpečnostné prvky od firewallu cez antivírus a antispam až po kontrolu aplikácii, sa stavajú štandardom u našich korporátnych zákazníkov. Vzhľadom na veľký záujem o bezpečnosť zo strany menších firiem a právnických osôb sme sa rozhodli rozšíriť našu ponuku o novú službu Office Security.

Skladačka na mieru

Služba Office Security je navrhnutá tak, aby spĺňala bezpečnostné kritéria náročného zákazníka a bola cenovo dostupná aj pre menšie firmy. Vzhľadom na skutočnosť, že Office Security je poskytovaná ako služba, firma má nulové investície na zaobstaranie bezpečnostnej brány (firewallu), softwaru a licencií. Zákazník má možnosť vyskladať si riešenie z viacerých bezpečnostných prvkov podľa svojich reálnych potrieb. Atraktívna mesačná cena je priamo závislá na zapnutých bezpečnostných prvkoch, takže zákazník platí len za to, čo naozaj používa. Chcete pridať ďalšiu úroveň ochrany? Nie je nič jednoduchšie.

Profesionálna platforma

Tak ako pri robustných bezpečnostných riešeniach pre korporácie a spoločnosti s viacerými pobočkami, aj v prípade Office Security je použitá špičková technológia od svetového lídra spoločnosti Fortinet. Zákazník dostane službu Office Security nakonfigurovanú a pripravenú okamžite chrániť firemnú sieť. Okrem bezpečnosti služba umožňuje aj správu siete. Správu siete si podľa potreby robí zákazník sám cez užívateľsky príjemné rozhranie. Každý zákazník dostane k webovému rozhraniu prehľadnú užívateľskú príručku.

Správa firemnej siete alebo ako zvýšiť efektivitu

Mať zabezpečenú sieť a mať prehľad čo sa deje v sieti je snom každého ITčkára. Koľko času trávia zamestnanci na sociálnych sietiach? Koľko kapacity z celkovej šírky pásma si ukradnú objemovo náročné aplikácie ako je napríklad YouTube? Tieto otázky môže legitímne položiť majiteľ firmy, v ktorého záujme je aby zamestnanci pracovali efektívne a aby sieťové prostriedky slúžili primárne na plnenie pracovných úloh. V ďalšom kroku sa majiteľ môže rozhodnúť obmedziť prístup na Facebook počas pracovnej doby alebo povoliť pre YouTube len 10% s celkovej kapacity. Alebo nemusí nastavovať nič, len si pozrie čo sa deje vo firemnej sieti.

Prehľadné reporty - poznaj svoju sieť

V rámci konfigurácie služby náš bezpečnostný tím nastaví mailové adresy, kam sa pravidelne posielajú reporty vo formáte pdf. Prehľadný report interpretuje čo sa udialo v sieti za predchádzajúce obdobie, pred akými hrozbami bola sieť ochránená, aké stránky užívatelia navštevujú, aké aplikácie používajú, atď. Reporty sú zasielané v pravidelných intervaloch raz týždenne. Vďaka grafickému prevedeniu sú reporty čitateľné nielen pre IT zamestnanca ale aj majiteľa firmy alebo finančného manažéra.

Bezpečnosť má dôležité postavenie v širokom portfóliu BENESTRA služieb. Teraz robíme bezpečnosť dostupnou aj pre ďalších zákazníkov. Služba Office Security výrazne znižuje bezpečnostné riziká bez potreby vysokých jednorazových investícii a dáva aj menším firmám možnosť efektívne využívať sieťové zdroje. Dynamika v oblasti bezpečnosti si vyžaduje aktívny prístup poskytovateľa a preto budovanie kompetencie v tejto oblasti je v BENESTRE dlhodobým strategickým plánom.

Ján Matiaska
Product & Marketing Manager

Vyskladajte si riešenie vhodné pre Vašu firmu a zistite ceny
Office Security - produktový leták na stiahnutie


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií