SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

BENESTRA má na konte ďalšie rekordy v dátovej prevádzke na Slovensku

Minulý týždeň si slovenský internet zaknihoval dva rekordy v objeme prenesených dát. Po tom, čo sa podarilo na hlavnom internetovom uzle na Slovensku prekonať hranicu 100 Gbit za sekundu, sa minulý utorok podarilo posunúť maximálnu rýchlosť na 104 Gbit za sekundu. Za obe tohtoročné maximá môžu zápasy slovenských hokejistov na šampionáte v Rusku – proti Fínom a USA. Len pre porovnanie, do týchto majstrovstiev držal rekord zápas Slovensko : Rusko (10.5.2015, Ostrava), kedy bolo zaznamenaných 93,7 Gbit/s.
 
Prenos signálu z 80. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji sme zabezpečovali pre RTVS už šiesty rok po sebe. Je to práve v máji, v čase konania sa svetového šampionátu, kedy je pravdepodobnosť prelomenia rekordu najväčšia. Počas zápasu sme do cudzích sietí posielali až 65 Gbit/s a ďalších 8 Gbit/s do našej vlastnej siete pre BENESTRA zákazníkov. Vedieť zvládnuť takúto záťaž vyžaduje poctivú prípravu počnúc plánovaním a končiac týždňovou testovacou prevádzkou z dejiska šampionátu. Zároveň je potrebné nadimenzovať našu sieť aby zvládla takýto enormný záujem zo strany divákov. 
 
K rekordným hodnotám v dátovej prevádzke na Slovensku prispieva najmä fakt, že verejnoprávna televízia RTVS, ktorá je licencovaným vysielateľom Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji umožňuje sledovať zápasy aj cez stránku hokej.rtvs.sk. Ak stránka zistí, že divák využíva vysokorýchlostný internet, automaticky mu nastaví vysokú kvalitu obrazu – HD rozlíšenie. Uplynulý šampionát priniesol aj nový rekord v počte aktívnych užívateľov, ktorí v jednom čase sledovali alebo počúvali posledný víťazný zápas slovenskej reprezentácie  na internete. Najviac to bolo 80 000 divákov a 7 000 poslucháčov, ktorí mali prenos pustený cez internetovú televíziu respektíve rádio RTVS.
 
Okrem uplynulých šiestich majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji zabezpečovala v minulosti BENESTRA pre RTVS napríklad aj televízne prenosy počas zimných olympijských hier v Soči 2014. Nie je to len o špičkovej technológii, ktorú používame, ale do veľkej miery je to o dlhoročných skúsenostiach našich ľudí. Na zimných štadiónoch v Moskve a Petrohrade sme mali dva tímy špecialistov, ktorí dohliadali na prevádzku našich zariadení a monitorovali celú trasu. Na ich pleciach bola obrovská zodpovednosť, najmä počas našich zápasov. Vtedy by aj pársekundový výpadok signálu znamenal pre fanúšikov pohromu.
 
Výhodou práce našich špecialistov v teréne je, že v útrobách štadiónu môžu stretnúť takých hráčov ako sú napríklad kanaďan Connor McDavid alebo rus Alexander Ovečkin. Navyše, vo voľnom čase sa môžu pustiť do nadšených odborných debát so slovenskými ale pokojne aj s fínskymi fanúšikmi.
 
Vďaka silnému partnerstvu s RTVS sú pred nami ďalšie ďalšie svetové športové podujatia a nové výzvy. Najbližšie letné olympijské hry v Rio DeJaniero v Brazílii. To, že nám verejnoprávna televízia opäť zverila tak špecifickú misiu akou je prenos TV signálu je pre nás uznaním za to, že poskytujeme kvalitné služby a sme braní ako spoľahlivý partner.
 
Ján Matiaska
Product & Marketing manažér
BENESTRA, s. r. o.

Vyhrajte original hokejový puk z majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, Moskva/Petrohrad 2016 v našej súťaži na Facebooku.
 
Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií