SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Atletické leto v tieni obývačky! 6 športových hier, s ktorými sa pekne zapotíte

Leto praje športu a pohybu na čerstvom vzduchu. Nie všetky prázdninové dni sú však pre tieto aktivity ideálne. Pri teplotách vysoko nad 30 stupňov už ide o zdravie a rýchle letné búrky dokážu zaskočiť nejedného dobre vybaveného turistu či cyklistu. 

Niekedy predsa len musíte zostať doma. Reflexy si však môžete trénovať aj priamo z obývačky! Športových hier je predsa pre PC, Xbox a PlayStation neúrekom. Poznáte ich všetky?

Golf With Your Friends - PC, Xbox, PlayStation

Táto hra je vlastne úplne dokonalá. Nádherné prírodné ihriská síce nahrádzajú trochu divoké a nerealistické mapy, no presná fyzika vás donúti precvičiť si predstavivosť a priestorové myslenie. Inak golfovú loptičku do jamky nikdy nedostanete. 

Hrať navyše môžete aj s priateľmi cez internet, takže o súťaživosť nebude núdza. A ak by to predsa len začínala byť nuda, Golf With Your Friends má v rukáve niekoľko bláznivých módov, ktoré bežné kolá dostanú na novú úroveň. 

F1 2020 - PC, Xbox, PlayStation

F1 2020 je čerstvou novinkou, ktorá vyšla len v júli, zhodou okolností prakticky spolu s prvými pretekmi skutočnej sezóny Formuly 1. Tú tento rok ovplyvnila pandémia nového koronavírusu. 

Zajazdiť si tak budete môcť aj na tých tratiach, ktoré sa do skráteného kalendára, bohužiaľ, nedostali. Novinkou je možnosť vytvoriť si vlastný tím, ktorý bude konkurovať virtuálnemu Mercedesu, Ferrari či Red Bullu. 

Ide o bežné preteky, na ktorých nie je veľa čo vysvetľovať, no pri troche snahy sa pri F1 2020 môžete zapotiť ďaleko viac, než pri akejkoľvek inej hre. Stačí si namiesto controllera kúpiť volant a pedále od výrobcov ako je Hama, Thrustmaster alebo Logitech.

Lonely Mountains: Downhill - PC, Xbox, PlayStation

K letu patria aj bicykle. Niekto má rád cestné, niekto horské a niekto preferuje poriadnu rýchlosť pri spúšťaní sa z kopca. 

Zjazd ale môže byť poriadne nebezpečný, preto si radšej všetko natrénujte na počítači s hrou Lonely Mountains: Downhill.

Jej hodnotenia sú doslova výborné a podľa serveru Game Informer ide o jednu z najlepších hier minulého roka. Cieľom je dostať sa z hory dolu čo najrýchlejšie a nezabiť sa pri tom. Všetko vám bude jasné už z ukážky.

Skater XL - PC, Xbox, PlayStation

Kto v mladosti nehral nič zo série legendárneho Tony Hawka, ako keby ani nikdy nemal PlayStation. V septembri sa očakáva jeho nový titul Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2, zatiaľ však môžete hrávať aspoň konkurenčný Skater XL. Ten je vonku od júla 2020. 

Jeho ťahákmi sú niektoré verne spracované legendárne skateparky po celom svete a tiež veľmi realistická fyzika, vďaka ktorej možno niektoré triky budete neskôr vedieť aplikovať aj na skutočnej doske. 

Háčikom zostáva nutnosť používať controller aj pri hraní na počítači, s myšou a klávesnicou si skrátka nevystačíte. Pre pravoverného gamera to ale nemusí byť zbytočná kúpa, ovládač totiž využijete aj pri FIFE či iných hrách.

Just Dance Now

Just Dance Now je pravdepodobne tou najlepšou párty hrou. Budete potrebovať iba smartfón alebo tablet, ktorý poslúži ako kamera pre zaznamenávanie vašich tanečných pohybov.

Všetko pripojíte k počítaču alebo televízoru cez HDMI kábel a hneď sa budete môcť vrhnúť na virtuálnu diskotéku, kde budete tanečníka ovládať svojimi skutočným mávaním rúk, nôh a čo najplynulejšími otočkami v rytme hudby.

FIFA 21 - vychádza 6. októbra 2021

Futbal od EA Sports je tu každý rok, no pokiaľ ešte žiadny nevlastníte, možno pár týždňov počkajte. Na jeseň totiž vyjde úplne nová FIFA 21 pre next-gen konzoly.

Vývojári sľubujú, že totálne prepracovali systém práce s loptou pri útočení, zmien sa však dočká aj kariérny mód a kontroverzný Ultimate Team, kde môžete do tímu získať legendy ako Eric Cantona alebo David Beckham, ktoré sú už na futbalovom dôchodku.  

Do hry sa však dostane tiež “pouličný” futbal Volta Squad, kde sa proti sebe postaví po päť online hráčov v kooperačnom režime.

Ohlásená bola tiež NHL 21, no tá je skôr sklamaním. EA Sports sa v tomto prípade na väčšie novinky úplne vykašľalo a hra bude naďalej používať archaický engine Ignite, ktorý je v službe od roku 2013. 

Tak snáď opäť o rok...


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií