SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Ako šetriť vodu v domácnosti? Pomôžu vám tieto tipy a hračky

22. marec je svetovým dňom vody. Hoci je všade okolo nás a tvorí až 60 % nášho tela, často sa k nej správame, ako keby bola zadarmo a mohli sme jej míňať, koľko len chceme.

S trochou snahy, štipkou moderných technológií a pár radami môžete jej spotrebu znížiť a zároveň pomôcť aj svojmu zdraviu a peňaženke.

Míňajte jej menej, plaťte menej!

Základným trikom ako znížiť spotrebu je samozrejme zatvárať kohútiky vždy, keď vodu nevyhnutne nepotrebujete. 

Snáď každý súhlasí, že nechať pustenú vodu počas umývania zubov je doslova neprijateľné. Prečo to však podľa prieskumu robí až tretina ľudí? Odpoveďou je poriadne často práve podvedome “príjemný” zvuk tečúcej vody…

Nahraďte ho bzučaním sonickej zubnej kefky, ktorá čistí lepšie a často postráži aj minimálne 2 minúty, ktoré by ste tejto činnosti mali venovať. 

Sonická zubná kefka

Aj v sprche či vani sa dá ušetriť

Niečo môžete ušeriť aj výmenou vane za sprchu, podstatné bude, koľko času pod kohútikom strávite. Cez bežné sprchy môže pretiecť aj viac než 10 litrov vody za minútu. Skúste teda svoju hlavicu vymeniť za úspornú, s menším prietokom. 

Druhým tipom je investícia do termostatickej vodovodnej batérie. Tá vám automaticky namieša vodu s vopred nastavenou ideálnou teplotou, takže sa vyhnete zbytočnému laborovaniu ideálnou polohou páky a zbytočnému vypúšťaniu pár litrov navyše. 

Termostatická sprcha

V kuchyni môžete do práce zapojiť modernú umývačku riadu, ktorá za jeden cyklus minie menej než 10 litrov vody. Pri ručnom umývaní vody to môže byť až dvojnásobok… každú minútu umývania, ak vodu nezastavujete!

Väčšie smart kalibre pre kvalitnejšiu vodu a záhradu

Samotná otázka spotreby a nakrútených čísel na merači však nemusí byť jediným spôsobom šetrenia. 

Dáta spoločnosti Innology ukazujú, že jednoduchý vodný filter na vstupe do domácnosti môže vodu upravovať a zachytávať nepríjemný vodný kameň. Varné kanvice či kávovary tak nebudete musieť tak často čistiť a práčka, umývačka či plynový kotol vám vydržia aj o pár rokov dlhšie, prípadne minú menej energie. 

Firmy ako Brita alebo BWT zas ponúkajú filtračné kanvice, z ktorých bude voda chutnejšia a kvalitnejšia. Stačí pridať pár kvapiek citrónu a možno navždy zabudnete na sladené minerálky a malinovky. 

Ušetríte peniaze v obchodoch a budete produkovať menej plastov!

Filtrača kanvica

Na záhradu s rozumom a technológiami

V prípade rodinných domov je veľkým žrútom vody aj záhrada. Ak je to možné, skúste vodu čerpať zo studne a zalievanie trávnika nechať na technológie. 

Eve Aqua je inteligentný kohútik, ktorý dokáže vodu spúšťať a zastavovať v presne naprogramovaných časoch. Všetko navyše máte pod kontrolou cez aplikáciu v smartfóne. Vrátane odhadovanej celkovej spotreby vody. 

Smart zavlažovanie záhrady


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií