SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Ako sa zbaviť set-top-boxu a ďalších diaľkových ovládačov?

Televízor je v mnohých rodinách stredobodom obývačky, no na príjem moderného vysielania často nestačí. Spolu s káblovými, satelitnými a IPTV poskytovateľmi sa na naše stolíky prisťahovali aj takzvané set-top-boxy.

Malé krabičky obyčajne dekódujú všetok signál a prepínajú naladené televízne stanice. Vychádza z nich HDMI alebo starší analógový SCART kábel, vedúci do samotného televízora. Ten potom slúži len ako jednoduchý zobrazovač.

Set-top-boxy používateľa zvyčajne obťažujú ďalším diaľkovým ovládaním navyše a ten pre zapnutie večerných správ musí aktivovať hneď dve zariadenia namiesto jedného: aj set-top-box, aj televízor. S množstvom tlačidiel majú problém najmä starí rodičia a menej technicky zdatní členovia rodiny.

SWAN Digitálna televízia

Vedeli ste, že nevzhľadného set-top-boxu, na ktorý len padá prach, sa v prípade niektorých poskytovateľov digitálnej televízie môžete jednoducho zbaviť? Neprídete pritom o žiadny zo svojich televíznych programov!

Postačí, ak vlastníte novší televízor s DVB-C, DVB-S alebo DVB-T tunerom a prípadne aj priestorom pre vloženie dekódovacej karty, teda takzvaného DVB-C CAM modulu.

Televízory s takýmto tunerom dokážu dostupné stanice naladiť priamo po zapojení anténneho (pri príjme DVB-T) alebo satelitného (DVB-S vysielanie) kábla. Voľne šírené stanice budete schopní pozerať prakticky okamžite, pre tie kódované bude potrebné ešte vloženie správnej dekódovacej karty do príslušného slotu televízora.

Set-top-boxu sa nezbavíte len pri príjme IPTV signálu cez internet.

Swan set-top-box


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií