SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Ako sa stať kráľom svojej Wi-Fi?

Dnes je tak dôležitá ako voda alebo elektrická energia. Dobre, preháňame, ale je fakt, že bez rýchleho internetu a poriadnej Wi-Fi sa dnes takmer nikto nezaobíde. 

Treba totiž pripojiť všetky mobily, tablety, počítače aj domácu televíziu a “wifina” tak slúži na prácu aj bežnú zábavu. 

Niekedy však ide pomaly, úplne vypadne alebo treba riešiť iné problémy – od zmeny hesla až po iné nastavenia. Nebojte sa, ak viete, čo treba robiť, je to veľmi jednoduché. Poradíme vám, ako na to. 

Ako zistiť heslo k Wi-Fi?

Ak ste ho nikdy predtým nezmenili, hľadajte štítok na spodnej strane vášho Wi-Fi routera, ktorý tam nalepil priamo výrobca. 

Obvykle obsahuje všetky informácie, ktoré budete potrebovať. Hľadajte tam aj názov vašej siete (SSID). Ten potom budete hľadať v nastaveniach každého zariadenia, ktoré na vašu Wi-Fi budete pripájať. 

Hneď pod ním by malo byť heslo (označené ako Password, Network Key alebo podobne). Zadajte jedno aj druhé do mobilu či počítača a na vašu Wi-Fi by ste sa mali úspešne pripojiť. 

Ako zistiť heslo na W-Fi

Avšak pozor. Používať východzie heslo od výrobcu sa dôrazne neodporúča. Naozaj vždy by ste si mali nastaviť vlastné, aby ste chránili všetky svoje zariadenia a celú komunikáciu proti útočníkom zvonku. 

Toto je možné urobiť výhradne cez vnútorné nastavenia routera. Prihlásite sa do nich cez každý internetový prehliadač, do ktorého však namiesto webovej adresy zadáte priamo IP adresu routera

Ako zistiť IP adresu routera?

Presnú adresu opäť hľadajte na štítku k vášmu routeru. Obvykle to bude niečo ako 192.168.0.1

Ak to zvládnete, nepochybne sa zobrazí okno pre zadanie mena a hesla do administrátorského rozhrania routera

Ako zmeniť heslo na Wi-Fi?

Ak teda poznáte IP adresu routera, ktorú zadáte do prehliadača, potrebujete ešte meno a heslo

Ako zistiť heslo na W-Fi

Aj toto meno a heslo hľadajte na štítku na routeri, obvykle to je niečo ako Admin / Admin. Dostanete sa tak do nastavení vášho Wi-Fi smerovača.

Bohužiaľ, tie vyzerajú u každého výrobcu trochu inak. Políčka pre zmenu názvu Wi-Fi a hesla ale určite nájdete aj bez toho, aby ste museli nazrieť do návodu na používanie. 

Ako zistiť heslo na W-Fi

Nastavte si čo najsilnejšie heslo (ideálne s veľkými aj malými písmenami a niekoľkými špeciálnymi znakmi ako sú “@#$~^&{}”. Ideálne tiež používajte zabezpečenie WPA2, ktoré je ťažšie prelomiteľné hackermi. 

V nastaveniach však ideálne zmeňte aj jednoduché východzie heslá do samotného routera. 

Ako resetovať heslo k Wi-Fi a do Wi-Fi routera

Má to malú nevýhodu. Ak tieto heslá zabudnete alebo stratíte, už sa do nastavení svojho routera nedostanete, pretože heslá na štítku, pochopiteľne, nebudú aktuálne. 

Nezúfajte ale. Na tele svojho routera určite nájdete nájdete tlačidlo Reset. Ak ho stlačíte a podržíte pár sekúnd, router sa zresetuje na výrobné nastavenia. Všetky heslá sa obnovia na tie na štítku. 


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií