SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Ako rozšíriť úložný dátový priestor vo firme lacno a pritom bezpečne

BENESTRA do svojej ponuky pre firemných zákazníkov zakomponovala riešenia, ktoré umožňujú rozšíriť úložný priestor Vášho servera o ďalšie disky. Váš server môže byť umiestnený vo Vašich vlastných priestoroch alebo v našom dátovom centre. V druhom prípade Vaše dáta uložíte v cloude a my sa postaráme o všetko ostatné. Aké sú výhody tejto služby oproti iným riešeniam?

Dostupnosť cloudu 24/7

Ku svojim firemným dátam chcete mať nepretržitý prístup. Nedostupné úložisko z dôvodu výpadku elektrickej energie alebo pokazeného disku dokáže minimálne sťažiť prácu, prípadne ohroziť chod firmy. Služby, ktoré pre našich zákazníkov prevádzkujeme v cloude sú postavené na serveroch umiestnených v BENESTRA datacentre. Toto datacentrum bolo projektované podľa štandardov Tier 3 (dostupnosť 99,982 %), čo je najvyšší štandard dostupný na Slovensku. Kľúčové funkcionality ako napájanie, chladenie a telekomunikačná infraštruktúra vyhovujú najvyššiemu celosvetovému štandardu Tier 4 s dostupnosťou 99,99 %.

Nafukovacie riešenie

Dimenzovať veľkosť diskov potrebných na ukladanie dôležitých dát vopred je niekedy zložité. Keď už je miesta málo, je nutné riešiť upgrade. Zorientovať sa v kompatibilite a riešiť výber a nákup diskov sú však časovo náročné aktivity. Veľkosť úložiska v BENESTRA cloude je možné dimenzovať podľa aktuálnych potrieb zákazníka na počkanie. Nafukovaním veľkosti priestoru tvárnosť riešenia len začína. Výber diskov (SATA, SAS, SSD) a protokolu (NFS, CIFS, iSCSI) sú hlavné parametre, o ktorých rozhoduje zákazník.

Sú Vaše dáta v bezpečí?

Firemné dáta musia byť v bezpečí, ideálne na Slovensku. Pri výbere správneho úložiska treba zohľadniť tak fyzickú ako aj informačnú bezpečnosť. Neexistuje žiadne fyzicky bezpečnejšie miesto pre dáta, prepojené s vonkajším svetom, ako je dátové centrum. BENESTRA dátové centrum je pod nepretržitým dohľadom strážnej služby, monitorované kamerovým systémom a s maximálne kontrolovaným prístupom. Napriek tomu, že fyzicky je diskové úložisko v dátovom centre, z pohľadu zákazníka je súčasťou jeho lokálnej LAN siete.

Okrem fyzickej bezpečnosti dátového centra treba zohľadniť aj informačnú bezpečnosť. V prípade dát umiestnených mimo zákazníckej infraštruktúry je to mimoriadne dôležitá téma. BENESTRA má ako jeden z mála poskytovateľov na Slovensku certifikáciu podľa najnovšieho bezpečenostného štandardu ISO/IEC 27001:2013. Pre mnohých zákazníkov, ktorí chcú, aby ich IT a telekomunikační partneri spĺňali svetové kritériá, je to rozhodujúci faktor.


Technologické riešenie namodelujeme podľa reálnych potrieb

Spôsob, ktorým sa rozhodnete pristupovať k Vašim dátam, závisí od umiestnenia Vášho servera a architektúry Vašej siete. Ak máte server vo Vašej lokálnej sieti, úložisko vieme pripojiť cez zabezpečený Internet (IPSec) alebo cez dedikovanú dátovú linku (Ethernet Line). Zákazníci využívajúci naše IP VPN služby majú možnosť zaradiť svoj úložný priestor do svojej existujúcej MPLS siete a dosiahnuť tak prístup k úložisku pre svoju centrálu a všetky pobočky. V prípade, že svoj server máte umiestnený v našom dátovom centre, pripojíme k nemu externé disky cez dedikovanú dátovú linku. Veľkosť úložiska vieme navýšiť aj pre našich Virtual Datacenter zákazníkov a to pripojením diskov do VLAN. Rýchlosť, ktorou je možné úložisko pripojiť je závislá na použitej technológii a potrieb zákazníka (od 10 Mbit/s po 10 Gbit/s).

Nulové investície

Vďaka nadštandardnej škálovateľnosti a flexibilite sú všetky BENESTRA cloud služby výhodným riešením pre zákazníkov, ktorí preferujú predvídateľné náklady. Všetky investície do nákupu HW, SW, licencií a prípadných aktualizácií sú v réžii operátora. Odplata za službu je vo forme pravidelných mesačných poplatkov, pričom výška poplatku závisí od výpočtových zdrojov (napr. veľkosti úložného priestoru, typu zvolených diskov, atď.) a kapacity linky, ktorou zákazník ku cloudovej službe pristupuje.

Príklady cloud použitia


Virtual Datacenter: Ideálne miesto pre firemnú IT infraštruktúru v prípade, že zákazník potrebuje vysoko škálovateľné výpočtové prostredie, ktoré podporí realizáciu IT stratégie účinným a nákladovo efektívnym spôsobom. Služba Virtual Datacentrum Vám poskytne škálovateľné prostredie zložené z výpočtových komponentov – vCPU, RAM, diskových polí a sieťových komponentov, pre hosťovanie vašich aplikácií, ktoré sa prispôsobia požiadavkám Vašej firmy, pri zvýšení efektivity a znížení nákladov.
 
Network Storage: Keď hľadáte centralizované úložisko pre Vaše súbory s možnosťou zdieľania informácií naprieč celou firmou alebo geograficky a  fyzicky oddelené miesto pre zálohovanie alebo archív s najvyššou možnou bezpečnosťou. Oplatí sa aj ako obrovské úložisko na archiváciu veľkoobjemových dát ako sú napríklad audio nahrávky z call centier alebo video nahrávky zo zabezpečovacích systémov.
 
Backup Storage: Služba predstavuje spoľahlivé zálohovanie a rýchlu obnovu vašich podnikových dát. Vďaka veľmi jednoduchému, ale bezpečnému systému zálohovania na princípe disk-to-disk (D2D) môžete podnikať bez stresu. Či už budete zálohovať servery vo vašej firme, alebo priamo v dátovom centre BENESTRA, ochránite tým firemné dáta, aplikácie, databázy a ďalšie systémové dáta, ktorých hodnota môže byť nevyčísliteľná.
 
Managed Security: Optimálne riešenie pre zákazníkov, ktorí hľadajú riešenie s najvyššou možnou bezpečnosťou, s jednoduchou správou a silným reportovacím nástrojom. V závislosti od zákazníckych potrieb, správa služby môže byť prevádzkovaná výlučne poskytovateľom služby alebo rozdelená medzi zákazníka a BENESTRU. Služba pokrýva otázku bezpečnosti celoplošne, zo všetkých strán, od firewallu cez antivírusovú ochranu až po kontrolu aplikácii.

  Originál článku bol uverejnený v Hospodárskych novinách 16.6.2016Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií