SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Aká je hodnota Vašich dát?

Bezpečné zálohovanie firemných dát netreba podceniť

Dáta predstavujú dôležité aktívum

V čase digitalizácie si kladieme túto otázku čoraz častejšie. Samozrejme hodnota dát je vždy relatívna. Môže ísť o firemné kritické dáta, bez ktorých by bola ohrozená prevádzka firmy alebo dáta, ktorých stratou by sa dočasne znížila produktivita. Avšak vždy platí, že náklady na prevenciu pred stratou dát sú niekoľkonásobne nižšie ako náklady na riešenie havarijného stavu bez dát. Aj v tomto prípade platí, že je podstatne lacnejšie sa poučiť na chybách iných.

Záloha na kolene

Dnes existuje viacero spôsobov ako zálohovať firemné dáta. Veľa firiem v našom regióne sa stále spolieha na lokálne zálohovanie. Môže ísť o automatické sieťové zálohovanie (NAS), alebo jednorazové manuálne zálohovanie na rôzne pamäťové nosiče ako sú externé pevné disky, DVD, CD, USB kľúče alebo pamäťové karty. Hlavné nevýhody lokálneho zálohovania sú vysoká nákladovosť, malá flexibilita riešenia a nedostatočná ochrana pred fyzickým zničením dát.

Google Drive je lepší, ale viete sa k nim dovolať?

Druhý spôsob zálohovania, dnes už dosť rozšírený najmä v súkromnej sfére, predstavuje zálohovanie v cloude. Dnes poskytuje tieto služby viacero svetových hráčov. Niektoré riešenia cloudovej zálohy sa snažia osloviť aj firemný segment. Zákazník ocení najmä cenu a geografické oddelenie primárnych dát od ich zálohy. Jednoduché riešenie, s jednoduchým rozhraním a jednoduchými nastaveniami, ktoré môže postačovať fyzickej osobe alebo živnostníkovi. Nevýhody takéhoto riešenia, ktoré môžu byť vypuklejšie pri firemných zákazníkoch, sú nízka úroveň flexibility, chýbajúci priamy kontakt na poskytovateľa, žiadne garancie, zákazník nepozná fyzické umiestnenie dát.

Ako zálohuje moderná firma

Firemný zákazník, ktorý má komplexnejšiu infraštruktúru, typicky hľadá riešenie šité na mieru. Pre týchto zákazníkov má spoločnosť BENESTRA profesionálnu službu Backup Storage. Služba bola navrhnutá tak aby spĺňala požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov:

1. Spoľahlivosť a rýchlosť zálohovania
  • Technológia použitá od renomovanej značky Veeam a použitie SSD diskov dáva službe punc profesionalizmu. Záloha je robená na princípe disk-to-disk (D2D).
  • Prepojenie primárneho servera so zálohou je robené L2 linkou.
  • BENESTRA je držiteľom certifikátu Cisco Cloud and Managed Services Advanced pre služby prevádzkované na virtuálnej platforme a jedným z mála slovenských subjektov oprávnených používať značku Cisco Powered®. 
2. Bezpečnosť zálohovania
  • Virtualizačná platforma je umiestnená v dátovom centre BENESTRA, ktoré okrem fyzickej bezpečnosti (kamerový systém, SBS) rieši aj záložnú sieťovú konektivitu ako aj záložné energetické vetvy a diesel generátory.
  • Všetky cloudové služby ako aj dátové centrum, v ktorom je umiestnená virtualizačná platforma majú ISO 27001 (2013) a ISO 9001 (2015) certifikáciu
3. Flexibilita riešenia
  • Zákazník si môže vybrať z dvoch variantov služby, pričom jeden z nich je ľubovoľne nastaviteľný (veľkosť záložného priestoru, politika zálohovania, počet úplných a prírastkových záloh, atď.).
4. Umiestnenie dát na Slovensku
  • Bezpečnostná politika firmy alebo jej matky môže ukladať povinnosť ukladať dáta na území Slovenskej Republiky, prípadne na území členských štátov EU.
5. Podpora
  • BENESTRA poskytuje službu Backup Storage ako manažovanú službu, čo znamená, že sa o službu stará a vykonáva zmeny pre zákazníka na požiadanie.
  • Plná podpora 24/7 dohľadového centra

Zálohujete Vaše dáta?

Služba Backup Storage má široké využitie: pomôže ochrániť firemné dáta, aplikácie, databázy a ďalšie systémové dáta. Predstavuje veľmi efektívne riešenie pre BENESTRA zákazníkov, ktorí dnes využívajú službu Virtuálne Datacentrum. Postupne však rastie aj záujem zákazníkov, ktorí majú primárne dáta uložené vo virtualizácii mimo siete BENESTRA. Tento záujem priamo súvisí s našou snahou zastávať na trhu pozíciu operátora, ktorý poskytuje kvalitné a bezpečné služby. V prípade manažovaných služieb vnímajú zákazníci tieto dva parametre ako najdôležitejšie hodnoty.

Ján Matiaska
Product & Marketing Manager

Pozrite sa, ktorý variant služby by bol vhodný pre Vašu firmu.
Backup Storage - produktový leták na stiahnutie


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií